Skocz do zawartości

Płatności w sklepach dla piwowarów


Rekomendowane odpowiedzi

Na 14 sklepów ujętych w piwowarskiej porównywarce cen tylko w dwóch można zapłacić kartą, w trzecim jest niedziałająca opcja. 

Nie wiem jak innym, ale dla mnie ta forma płatności jest najwygodniejsza i najszybsza. Nie jest to chyba, po obniżeniu prowizji operatorów, też opcja droga dla sprzedających, teraz to chyba 0,5% od kwoty transakcji, odpadają też koszty dzierżawy terminala (nie znam szczegółów i mogę się mylić).

A jeśli nawet, to jestem skłony dopłacić te 50 gr do każdej 100 zł zamówienia, doliczonej do ceny towaru, ot tak dla własnej wygody, a nawet oszczędności bo dopłata do kosztów przesyłki za pobranie jest to 6 - 10 zł.

W związku z powyższym, apeluję do Pań/Panów Właścicieli sklepów- ułatwcie mi życie, wprowadźcie płatności kartą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko czemu tu ? maile do poszczególnych sklepów znajdują się na ich stronach

Jak paczka idzie aż 3 dni żalą sie tutaj

Jak paczka idzie tylko 3 dni żalą sie tutaj

Dlaczego w tym przypadku ma być inaczej :P

 

Ja się nie żale. 

 

 

 

Jest to po prostu wygodna forma płatności nie tylko dla mnie ale też dla sprzedających (mają praktycznie od ręki kasę na koncie) więc dlaczego z niej nie korzystać.

A dlatego tutaj, jak napisałem, mój pojedyńczy głos nie wiele znaczy. Ale skoro Tobie zawsze dobrze więc nie naciskam byś mnie wsparł.

Edytowane przez Staszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep internetowy musi mieć coś więcej jak terminal

przede wszystkim musi mieć konto które obsługuje płatności internetowe bądź korzystać z pośrednika 

to generuje koszty

poza tym musi zapłacić komuś za taką funkcjonalność w aplikacji sklepu - a to kolejne koszty

 

dodatkowo musisz być świadomy ze najtańsze ( i pewnie dość popularne ) sklepy maja jedne z najniższych marż - gdy wzrosną koszty i marża będzie musiała wzrosnąć.

wtedy zacznie się lament na temat wysokich kosztów.

 

Jeśli ilość zamówień spadnie to właściciele zaczną szukać sposób na pozyskanie klientów - wtedy usprawnienia zaczną działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakich marżach się operuje w tym biznesie, ale koszty chyba nie byłyby aż tak duże, żeby to miało poważny wpływ.

 

Miło by było gdyby takie funkcjonalności były - przede wszystkim szybkie przelewy, bo to moim zdaniem wygodniejsze niż płacenie kartą - natomiast w przypadku sklepów piwowarskich aż tak mocno za tym nie tęsknię. Jak raz na 2-3 miesiące kompletuję większe zamówienie, to już mi wszystko jedno czy płacenie wymaga kilku dodatkowych kliknięć czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że czasy są takie, że płatności natychmiastowe, to rzecz obowiązkowa. Większość operatorów zresztą publikuje gotowe wtyczki do integracji płatności. Nawet do takiego niszowego sklepiku jak ten na piwo.org (czyli rozszerzenie Nexus do IPB) są dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można PDF przelewu wysłać w 're' zamówienia i też działa (podczas tradycyjnego przelewu). Warzenie piwa planuje się kilka dni wcześniej, to nie jest warsztat samochodowy gdzie trzeba szybko bebecha kupić i mieć auto na wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warzenie piwa planuje się kilka dni wcześniej, to nie jest warsztat samochodowy gdzie trzeba szybko bebecha kupić i mieć auto na wczoraj.

 

ja takim ideałem nie jestem, wczoraj sobie wymyśliłem, pojutrze chcę mieć żeby mi wena i wizja nie uciekła! ,

 

Jak raz na 2-3 miesiące kompletuję większe zamówienie, to już mi wszystko jedno czy płacenie wymaga kilku dodatkowych kliknięć czy nie.

Jak wyżej, zazdroszczę Ci organizacji, za trzy miesiące ja nie wiem czy żył będę.

 

Ja osobiście uważam, że czasy są takie, że płatności natychmiastowe, to rzecz obowiązkowa. Większość operatorów zresztą publikuje gotowe wtyczki do integracji płatności. Nawet do takiego niszowego sklepiku jak ten na piwo.org (czyli rozszerzenie Nexus do IPB) są dostępne. 

Otóż to, często jeżdżę po chleb do Norwegi, tam chyba tylko do kibelka płatności kartą nie ma i tylko chyba dlatego że często czasu na wbicie pinu nie ma.

Płacąc kartą zostawia się po sobie ślad. I tyle w tym temacie.

jasne, ABW i CBA czycha na Twoje piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zamawiam, dostaje mejla ile mam zapłacić, wchodzę na swoje konto, robie przelew i po problemie. Mają od razu. 

robię zamówienie widzę ile... płacę kartą, pięć czynności mniej, 15 minut życia więcej no i może jakiś nowy problem....do rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam będę się upierał przy "swoim" :)  Wiadomo, każdy ma inne przyzwyczajenia, preferencje itp,  ale dziś dla sklepu piwowarskiego płatności elektroniczne to uważam +15% dodatkowych klientów na start. Zresztą temat był już poruszany luźno kilka razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Norweskich sklepach piwowarskich jest coś takiego jak odroczenie płatności za  zamawiane artykuły.

 

W Polsce chyba by to  nie miało racji bytu ;) Pisze to jako ciekawostkę ;)

masz jakieś adresy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak raz na 2-3 miesiące kompletuję większe zamówienie, to już mi wszystko jedno czy płacenie wymaga kilku dodatkowych kliknięć czy nie.

Jak wyżej, zazdroszczę Ci organizacji, za trzy miesiące ja nie wiem czy żył będę.

To lepiej idź do sklepu i kup piwo, bo zanim przefermentuje i zabutelkujesz możesz zejść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poproszę o wypowiedź właścicieli sklepów. Rozwiane zostaną wątpliwości.

 

No właśnie, żaden "zaintersowanych" do tej pory głosu nie zabrał! O czym to świadczyć może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.