Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

dobrym środkiem czyszczącym jest kwas mrówkowy. Ze względu na swoją budowę działa jako reduktor i utleniacz, no a po za tym jako kwas nieorganiczne zamieszczenia zżera. Podpytane od człowieka który chemię gospodarczą robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwasu mrówkowego łatwo nie dostaniesz. Do usuwania organiki najlepsze są silne alkalia zatem sprawdzi się np. Kret. Do kamienia to tak jak Pieron napisałeś Kamix, oczywiście na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie akurat kwas mrówkowy to nie problem :) Alkalia są dobre, ale nie do każdej organiki, chociaż na tłuszcze i białka są dobre. Do kamienia to ocet, albo kwas cytrynowy. Co do preparatów to nie ma co szaleć bo np taki calgon to sól kuchenna z odrobiną zapachu a kosztuje dużooo więcej. Przy chemii gospodarczej płaci się za opakowanie nie za zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania zanieczyszczeń organicznych najlepiej stosować 4% r-r Kreta.

Hmmm, wydaje mi się, że trochę małe stężenie ale właściwie nie próbowałem więc może masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas cytrynowy jest dobry, bo jest łatwo dostępny, tani (w hurcie ok. 4-5 zł/kg) i posiada trzy grupy karboksylowe. Do usuwania zanieczyszczeń organicznych najlepiej stosować 4% r-r Kreta.

i to jest to :beer: przepłukuję roztworem z kwasku cytrynowego oraz tradycyjnie clo2. Nawiasem mówiąc to samodzielnie lutowałem i przy okazji zaglądałem do wnętrza rurek, pompy CO i starego wymiennika, nic niepokojącego nie zauważyłem ani glutów ani twardego osadu czyli kwasek się sprawdza.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Od czasu do czasu nie powinno zaszkodzić. W razie wątpliwości warto zrobić próbę.

Przy takim "cienkuszu" od czasu do czasu za wiele się nie rozpuści, ale przypominam sobie że kiedyś zapchałem w garażu odpływ do kanalizacji. Jedną z metod jakimi usiłowałem odblokować / i tak się skończyło interwencją służb wod-kan :beer: / było wsypanie kilku opakowań kreta do 1,5m rury i zalanie gorącą wodą, nic to nie dało więc musiałem tą żrącą zasadę wypompować właśnie przez 22mm miedzianą rurkę która zanurzona w niej była. Kilka tygodni po tej operacji owa rurkę z twardej miedzi mogłem giąć w rękach taki trick.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem również zbiornik do wysładzania z poczciwego wysłużonego lidla na KEG 50l

grzałki o łącznej mocy 3kW. Zacząłem też budować nową dodatkową chłodnię styropianową - na razie obudowałem regał styropianem po bokach - to zadanie na długą zimę.

 

img1344x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zgadłeś :D - cyrkulacyjna.

A C.O. nie jest cyrkulacyjna? Chodzi CI o cyrkulacyjną C.W., tak?

 

Edytka: zjadłem jedną literę, C.W.U. powinno być

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zgadłeś :D - cyrkulacyjna.

A C.O. nie jest cyrkulacyjna? Chodzi CI o cyrkulacyjną C.W.' date=' tak?[/quote']

dokładnie :)

tu opis

http://doroz.com/opis/685067/pompa-cyrkulacyjna-grundfos-cwu-up-15-14-b.html#description

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wreszcie startuję, choć jeszcze się waham nad recepturą tripel czy dubbel oto jest pytanie.

Start zacierania ok 10.00 .

Kamera sprawna będzie dostęp online - co tam będzie, jest przez cały czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem również zbiornik do wysładzania z poczciwego wysłużonego lidla na KEG 50l

grzałki o łącznej mocy 3kW. Zacząłem też budować nową dodatkową chłodnię styropianową - na razie obudowałem regał styropianem po bokach - to zadanie na długą zimę.

 

http://img801.imageshack.us/img801/8681/img1344x.jpg

Czym dokładnie ociepliłeś kegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem również zbiornik do wysładzania z poczciwego wysłużonego lidla na KEG 50l

grzałki o łącznej mocy 3kW. Zacząłem też budować nową dodatkową chłodnię styropianową - na razie obudowałem regał styropianem po bokach - to zadanie na długą zimę.

 

http://img801.imageshack.us/img801/8681/img1344x.jpg

Czym dokładnie ociepliłeś kegi?

to karimata z folią termiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

to karimata z folią termiczną.

Nie boisz się że przyklei ci się to do kegów? Ja powoli inwestuje w maty z wełny do ocieplania kominków ;)

Wiesz co, miałem takie słabej jakości i faktycznie mocno mi się skurczyły, ale te /dlatego kupiłem drugą taką samą/ o dziwo są trwałe i nie ma żadnych ubytków ani "podtopień"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Wiesz co, miałem takie słabej jakości i faktycznie mocno mi się skurczyły, ale te /dlatego kupiłem drugą taką samą/ o dziwo są trwałe i nie ma żadnych ubytków ani "podtopień"

No to super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.