Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

To Jadwiga jeszcze dziewica?

 

Zależy od której strony spojrzeć ;)

Po ostatniej wizycie Jadwini w Cieszynie, nie byłbym pewien jej dziewictwa ;)

Nie , nie ona jest 3D /3 dziury?/ , na pewno gdzieś tam głęboko w sobie jest dziewicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii chmielu - paczka utknęła na cle /leci drugi tydzień/, pewnie celnicy zastanawiają się co to za zielone zielsko ;).

Mam nadzieję że będą na tyle delikatni i rozgarnięci że nie wsypią potem wszystkiego do jednego wora. :smilies:

Liczę na to że paczka jednak dojdzie do mnie w przyszłym tygodniu, zazwyczaj więcej niż 3 tygodnie nie przetrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo, przy 10C przestawały pracować, w końcu przefermentowały w 13C ale piwo wyszło lekko Ale'owe

[edit]

moim zdaniem German Ale są bardziej "lagerowe" niż Danisch Lager

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś bo myślałem już że za mało namnożyłem, stało 40h w 9C bez oznak fermentacji, Trzymam to teraz w 11C i szału nie ma ale pracują.

 

U mnie germany przy 11-12 potrafiły z wiadra wyłazić... Wniosek chyba taki że to kiepski szczep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś bo myślałem już że za mało namnożyłem, stało 40h w 9C bez oznak fermentacji, Trzymam to teraz w 11C i szału nie ma ale pracują.

Przy 13blg "burzliwa" ślimaczyła się ponad 3 tygodnie, miałem zamiar zrobić na nich Dortmundera, ale chyba sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel dotarł :)

Można powiedzieć że w nienaruszonym stanie. ;) Wysłałem info na PW kto nie dostał znaczy że nie zasłużył ;) ;D

 

 

Podam jeszcze alfakwasy 12,7% Citra, 11,8 %Mosaic

 

Citrą pachnie cała chata :smilies: ale pachnie to pojęcie względne, szczególnie biorąc pod uwagę moja obecną małżonkę. ;)

Zobaczymy co powie jak wróci z pracy. ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.