Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi kamerka pod W7 i Chrome, pod Xp działało

Ogólnie od października działa tylko na IE - firefoksy, chrome, opery i co tam jeszcze odpadają.

Jeśli nie działa ci na IE spróbuj jeszcze raz skonfigurować przeglądarkę - na pierwszej stronie wątku sa ustawienia, trzeba zezwolić na niepodpisane formanty i powinno hulać.

 

A poza tym fajrant / i tu powinna być ta mała ikonka z piwkiem :D której nie ma :rolleyes: / Tripel wyszedł na 18,1blg, w między czasie przelałem blonde na cichą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ale będzie sponiewierał ;):okey:

Przy tej zawartości alkoholu to już pod BDSM będzie podchodzić :D

 

Tak to mniej więcej wygląda ale dałem część do 2 kegów, w ramach rezerwy taktycznej - gdyby któraś z imprez masowych za bardzo się przedłużała. ;)

 

 

Przy okazji to jeszcze 23.12 na cichą poszedł tripel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

warka 148 Blonde z 11.12.2011 zabutelkowana i zapuszkkowana w 3 kegi. Blg 17 -> 1,4 alk 8,7

Do refermentacji dodano cukier trzcinowy ok 3g na butelkę oraz gęstwę Wyeast 3789 Trapist Blend.

 

Do siebie doszedł też na cichej Tripel z warki 149 blg 1,3blg bedzie jeszcze "lagerował" kilka dni ze sporą dawką chmielu który dzisiaj wrzuciłem 200g east kent i 100g fuggles.

 

I to by było na tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 148 Blonde z 11.12.2011 zabutelkowana i zapuszkkowana w 3 kegi. Blg 17 -> 1,4 alk 8,7

Do refermentacji dodano cukier trzcinowy ok 3g na butelkę oraz gęstwę Wyeast 3789 Trapist Blend.

 

Do siebie doszedł też na cichej Tripel z warki 149 blg 1,3blg bedzie jeszcze "lagerował" kilka dni ze sporą dawką chmielu który dzisiaj wrzuciłem 200g east kent i 100g fuggles.

 

I to by było na tyle :)

 

I to by było na tyle :)

No jak to, a gdzie przekaz on line? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie penetrowałem ;) ale chodzi mi o warzenie on line, a nie butelkowanie :)

 

Przez ostatnie 2 tygodnie próbuje w pracy ogarnąć Chaos jaki zafundował NFZ i MZ w aptekach :(

Wczorajszy wolny dzień to dar od losu, udało sie uporządkować garaż i porozlewać. :)

Stąd rodzi sie szansa na warzenie dzisiejszego wieczoru jak będę na siłach może x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 tygodnie próbuje w pracy ogarnąć Chaos jaki zafundował NFZ i MZ w aptekach :(

Wczorajszy wolny dzień to dar od losu, udało sie uporządkować garaż i porozlewać. :)

Stąd rodzi sie szansa na warzenie dzisiejszego wieczoru jak będę na siłach może x2.

Tak też sobie myślałem, że walczysz z pieczątkami :) W takim razie życzę więcej czasu na warzenie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 150

belgian specjality ale

 

skład

pilzneński - 8,2kg

wiedeński - 7 kg

monachijski I - 5kg

abbey - 1kg

płatki ryżowe - 0,5kg

płatki jęczmienne - 0,8kg

 

Zacieranie

zasyp 60°C

67-68°C 35 min.

72°C 20 min.

podgrzanie do 77°C

 

chmielenie/dodatki

pacific gem 16% - 80g - 75min.

bramling cross 7% 50g - 30min.

pacific gem 16% - 20g - 3min

curacao 20g - 10min.

kolendra 12g - 10min.

kolendra 12g - 4min.

cukier - 1kg

 

 

 

drożdże

Wyeast 3789 Trapist Blend - gęstwa

blg początkowe 15,6

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to bym zrobił ale ... ;)

grzałka mi poszła od wysładzania i długi czas oczekiwania mam na zagrzanie bo chodzi tylko jedna w kegu 50l. W przyszłym tygodniu definitywny rozbrat z prądem - będzie trzeci gar 100l i taborecik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to bym zrobił ale ... ;)

grzałka mi poszła od wysładzania i długi czas oczekiwania mam na zagrzanie bo chodzi tylko jedna w kegu 50l. W przyszłym tygodniu definitywny rozbrat z prądem - będzie trzeci gar 100l i taborecik :)

No tak, zamiast zagrzać w zaciernym i wysłodzić garnuszkiem jak bozia przykazała, to się w dupie poprzewracało i teraz trzeba dokupić kolejny gar, żeby deszczownica działała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zamiast zagrzać w zaciernym i wysłodzić garnuszkiem jak bozia przykazała, to się w dupie poprzewracało i teraz trzeba dokupić kolejny gar, żeby deszczownica działała ;)

 

Właśnie dzisiaj tak robiłem i transferowałem ale nie podoba mi się ta koncepcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 151

belgijske coś

coś pomiędzy dubblem a dark strong zobaczymy co wyjdzie

skład

pilzneński - 11,3kg

monachijski I - 7kg

pszeniczny - 2kg

abbey - 1kg

specjal b - 0,6kg

bisquit - 0,5

cara 50 - 1kg

płatki jęczmienne - 0,4kg

 

Zacieranie

zasyp 65°C

67-68°C 30 min.

72°C 35 min.

podgrzanie do 77°C

 

chmielenie/dodatki

northdown 9,6% - 100g - 75min.

fuggles 5% 50g - 30min.

palisade 6,7% - 10g - 1min.

ciemny syrop cukrowy- 2,8kg 15min.

 

 

 

drożdże

Wyeast 1214 abbey - gęstwa

blg początkowe 19,6

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.