Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Podziękowania dla Gospodarzy za ugoszczenie, dla Współimprezowiczów (i Gospodarzy!) za zabawę w świetnej atmosferze.

 

Nowe zabawki Josefika są naprawdę fajne. Krzyś - jak będziesz miał problem co zrobić z nadmiarem piwa (z prawie 100-litrowych warek) - daj znać!

:tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka z żurawinowym przelana na cichą

pomiar blg piwa z drożdżami T-58 - zeszła to 7,5 °Blg

z Wyeast 1098 7,3°C

 

Smak żurawiny jest wyczuwalny :tort: i jest powiedziałbym słodko-kwaśna.

Smak ciekawy, może jeszcze trochę pokombinuje przy rozlewie z dosładzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel u nas z internetu zajumali i dopiero teraz piszę :|

Serdeczne podziękowania dla Natalii i Josefa za ciepłą i wyjątkowo smaczną gościnę :beer:

Dzięki współbiesiadnikom za wesołą i sympatyczną atmosferę :D poznałem nowych wspaniałych piwowarów i piwowarkę (byłbym zapomniał) :beer:

Jak dla mnie browar pod starą pipą imponujący :)

Już mnie swieżbi żeby zorganizować imprezkę piwną w górach :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka z żurawinowym przelana na cichą

pomiar blg piwa z drożdżami T-58 - zeszła to 7,5 °Blg

z Wyeast 1098 7,3°C

 

Smak żurawiny jest wyczuwalny :tort: i jest powiedziałbym słodko-kwaśna.

Smak ciekawy, może jeszcze trochę pokombinuje przy rozlewie z dosładzaniem.

Jaki kolor ma piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kiedys bede musial sie wprosic do Ciebie na prezentacje instalacji w browarze :tort:

 

ogolnie swietny pomysl, ja to bym z checia zwiedzil wszystkie browary domowe w ktorych jest cos bardziej skomplikowanego niz w mojej instalacji (garnek, fermentatory, kuchenka...)

Edytowane przez sebpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka z żurawinowym przelana na cichą

pomiar blg piwa z drożdżami T-58 - zeszła to 7' date='5 °Blg

z Wyeast 1098 7,3°C

 

Smak żurawiny jest wyczuwalny :tort: i jest powiedziałbym słodko-kwaśna.

Smak ciekawy, może jeszcze trochę pokombinuje przy rozlewie z dosładzaniem.[/quote']

Jaki kolor ma piwko.

Piwo ma kolor brązowy /z racji użytego słodu czekoladowego/ przebija przez niego trochę czerwieni, , ale będzie też wersja podrasowana krwiście czerwona ale to dopiero przy zlewaniu do kegów. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie.

Widzę że do fotografowania używałeś rybie ok jakiej firmy słoik (obiektyw).

Samyang 8mm. Głownie tym robiłem, bo ciasno a ludzi sporo. No i fajne czasami efekty wychodzą a i zdjęcia nie miały być techniczne. Będzie jeszcze filmik, ale to trochę potrwa.

Zająłem się fotami i nie podziękowałem od siebie. Więc w tym miejscu chciałbym podziękować za całokształt. Szczególne podziękowania dla Gospodyni za jak zwykle przepyszny wegetariański posiłek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy biesiadnicy się uzewnętrznili, to może trochę i ja :) Na samym początku chciałbym podziękować Natalii za tak wspaniałe ugoszczenie /śniadanko mogli spożyć nieliczni/ ;) Serdeczne dzięki dla Josefa za gościnę i udostępnienie sprzętu, oraz nie przeszkadzanie w warzeniu :) Wielkie dzięki dla wszystkich współbiesiadników: KasiZ , wogoszowi i dżonemu, jacerowi, Zibiemu i Rubezahlowi, kliszom oraz Maciejowi :) :) Atmosfera była wspaniała, bo inna w takim towarzystwie być nie mogła :), warzone piwo zostanie prawdopodobnie hitem, większym od tegorocznego GCH, który nie miał takiej oprawy podczas warzenia jak "IPA by Josefik" . Życzył bym sobie więcej takich spotkań, choć pewnie gospodarze, jak i miejscowe koty, mogli by nie zdzierżyć kolejnego najazdu tylu "piwnych zboczeńców" ;):) Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI :):beer::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz puszkę (aparat)

Lekki OT, ale się chyba josefik nie obrazi. Do pracy używam canona 5D. Z przyczyn oczywistych zabrałem drugie body czyli 50D. Najczęściej jednak pracuje analogowo na średnim formacie głównie Pentaconem.

Pamietam czasy, gdy krolowaly zenitary, ale one mialy 16 mm

Dalej jest to jedno z lepszych szkieł w tym przedziale ogniskowej.

Powiem ci tylko, że śniadanie też było ful wypas. tongue Z plackiem.

 

A żurek zibiego momentalnie postawił mnie na nogi.

Następnym razem zostaję na noc, bo czuję straszny niedosyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.