Jump to content
Sign in to follow this  
Hitchhiker

Prośba o pomoc w stworzeniu receptury

Recommended Posts

Dopiero zaczynam swoją przygodę z piwowarstwem i opieram się głównie o sprawdzone receptury lub gotowe zestawy (oczywiście z zacieraniem). Chciałbym jednak uwarzyć piwo które będzie lekkim (pod kątem zawartości alkoholu) piwem sesyjnym, górnej fermentacji ale koniecznie o możliwie ciemnej (najlepiej czarnej barwie) i w związku z tym powstał ten temat. Czy macie jakieś sugestie pomysły jak mógłby wyglądać zasyp pod piwo spełniający powyższe kryteria ? Jeżeli chodzi o dominujące aromaty, poziom nachmielenia i pozostałe aspekty jestem otwarty na propozycje.

czarne, lekkie, sesyjne, górnej fermentacji= dry stout receptur jest pełno tutaj

No właśnie ze "stylowych" receptur Dry Stout wydawał mi się najbliższy pożądanym przeze mnie efektom. Zastanawiam się jedynie jak jest u niego z sesyjnością... Przyznam, że z dobrymi piwami mam do czynienia od niedawna. Niemniej rozumiem, że wniosek jest jeden - zaopatrzyć się w rasowego Dry Stouta i ocenić samemu :)

Jeżeli jednak ktoś ma inne pomysły to bardzo chętnie się z nimi zapoznam.

Edited by Hitchhiker

Wytrawny stout 10.5°Blg będzie gites. Na ~20 litrów 40 deko barwiącego 1500 EBC i reszta pilzneński, chmielenie tak pod 35-40 IBU tylko na 90' jak to angole robią. Wszystko jak zatrzesz razem w 66-67°C to wyjdzie dość wytrawne, żeby się lekko piło, a alkoholu będzie miało tak ze 4%, więc w sam raz żeby dłużej posiedzieć. Jak nie lubisz mocno palonego, to połowę barwiącego zamień na Carafę III Special.

Proste są najlepsze.