Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Robił ktoś? Jeśli tak - to czy można liczyć na fotki - i uwagi eksploatacyjne?

Ręce opadają! Szczyt lenistwa! Wiki nie działa i wyszukiwarka też. Nie obrażaj ludzi myślących proszę. 

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robił ktoś? Jeśli tak - to czy można liczyć na fotki - i uwagi eksploatacyjne?

Ręce opadają! Szczyt lenistwa! Wiki nie działa i wyszukiwarka też. Nie obrażaj ludzi myślących proszę. 

 

-----------------------------------------------------------------

 

Bardzo dziękuję koledze za rzeczową odpowiedź.

Rozumiem, że już po kilku nastawionych warkach mamy całkiem niezłą samoocenę i swobodnie posługujemy się na forum wykrzyknikami.

 

Pozdrawiam - Hans Klops

 

PS.

Mam nadzieję, że kolegi nie obraziłem? :)

 

PPS.

A budował może kolega kapslownicę? Można grzecznie prosić o relację? :)

 

 

 

Edytowane przez Hans Klops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robili chłopaki, z tego co pamiętam z stojaka warsztatowego na wiertarke, z starego lewarka samochodowego (takiego z korbką). ogólnie kapslownice stołowe, pod takim kątem musisz szukać na forum.

Te około-stojakowo-wiertarkowe i z wyciskacza do cytrusów (hit! :))przeglądałem już jakiś czas temu, ale lewarek nie wiedzieć czemu przegapiłem - dzięki za podpowiedź, konstrukcja jest rzeczywiście ciekawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wykorzystać stojak do wiertarki i głowicę wyjętą z posiadanej kapslownicy ręcznej. Jednak bez powodzenia. Wszystko było bardzo wiotkie, chwiejne i obawiałem się mechanicznej awarii sprzętu kupionego po promocyjnej cenie w pewnej sieci dyskontów, głównie spożywczych. Solidny przedchiński stojak lub praska pewnie dałyby radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wykorzystać stojak do wiertarki i głowicę wyjętą z posiadanej kapslownicy ręcznej. Jednak bez powodzenia. Wszystko było bardzo wiotkie, chwiejne i obawiałem się mechanicznej awarii sprzętu kupionego po promocyjnej cenie w pewnej sieci dyskontów, głównie spożywczych. Solidny przedchiński stojak lub praska pewnie dałyby radę.

---------------------------------------------------------------

Zgadza się. Za 30-70zł w komisie albo na starociach spokojnie kupisz solidny gierkowski lub wcześniejszy "pancernik" do zamocowania wiertarki, który spokojnie da radę.

Obecnie wytwórcy akcesoriów warsztatowych martwią się głównie tym, żeby urządzenia te pracowały możliwie krótko i możliwie często ulegały gruntownym awariom.

Jako że stojak do wiertarki jest w gruncie rzeczy po prostu specjalistycznym typem prasy ręcznej, w którym w roli głowicy roboczej występuje wiertarka elektryczna bądź mechaniczna (np. z kołem zamachowym) to właściwie trudno mówić o tym, że wstawiając w uchwyt montażowy statywu dajmy na to głowicę roboczą do kapslownicy - coś się "zbudowało".

Moim zdaniem można tu co najwyżej mówić o adaptacji gotowego urządzenia pod konkretne zastosowanie, bądź do pracy w określonym trybie.

Pod względem użytkowym jest to rozwiązanie z kategorii "ze wszech miar słuszne i oczywiste". :)

Szczególnie, jeśli twórca/użytkownik pamięta i stosuje w praktyce złotą rowerowo/warsztatową maksymę, że "kto smaruje - ten jedzie". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak umiesz spawać i trochę fifu do majsterkowania to za jedno popołudnie możesz sobie taką zrobić

------------------------------------------------------------

 

Jest to oczywiście sama prawda, co rzeczesz - ale ja osobiście to raczej myślą swą dryfuję mniej więcej takim oto kursem:

 

https://www.google.pl/search?q=vintage+capper&biw=1280&bih=645&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2dn1VJ2KKsvMyAOM_IDIBQ&ved=0CAYQ_AUoAQ :)

 

By nie rzec:

http://goalad.com/an...ede57f2377c0468

 

;)

post-10395-0-15001300-1425398482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za te pieniądze kup sobie 4 zgrzewki np. Sarmackiego Mocnego z Biedronki.

Wypij, a butelki wykorzystaj...

Nie będziesz przynajmniej bał się granatów... 

 

Nawet nie domyślasz się ilu piwowarów tak robi (po cichu).

 

pozdr.  dz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za te pieniądze kup sobie 4 zgrzewki np. Sarmackiego Mocnego z Biedronki.

Wypij, a butelki wykorzystaj...

Nie będziesz przynajmniej bał się granatów... 

 

Nawet nie domyślasz się ilu piwowarów tak robi (po cichu).

 

pozdr.  dz

----------------------------------------

 

Szszszszsz...... jeszcze ktoś usłyszy :)

 

 

Sarmackie mocne... hmmmm.... :)

 

A  7UP - może ewentualnie być? :D

 

YT----> "Home made beer done super easy (bottling)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w załączniku moja kapslownica, którą sie juz chwaliłem. To jest werja "exclusive"- objaw pozytywnego szaleństwa mojego kumpla. Czasami zbiegną sie dwie warki do butelkowania i jest ich ok 90, więc automatyzacja jest wygodna. Polecam coś w tym typie i wcale nie musi być drogie. Moja instalacja pneumatyczna to stary zbiornik z ciężarówki i kopresor z lodówki- wystarcza spokojnie na zakapslowanie kilku skrzynek. Siłownik pneu mozna zdobyć używany po kosztach i zamontować do czegokolwiek. Każdy ma jakiegoś znajomego zlotą rączkę, ktory z pocałowniem naszej rączki pokombinuje za opłatę w naturze (piwo). A zacisk do kapsli można wykorzystać z mlotkowej. 

CAM00338.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne tylko trochę długo trwa. kapslowałem swoją pierwszą warkę Grifo HD i powiem Ci że w czasie tego filmiku zakapslowałbym na pewno ze 2 butelki   :)

 

ale wygląda ładnie i profesjonalnie. dobry element jako półprodukt do linii kapslującej...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne tylko trochę długo trwa. kapslowałem swoją pierwszą warkę Grifo HD i powiem Ci że w czasie tego filmiku zakapslowałbym na pewno ze 2 butelki   :)

 

ale wygląda ładnie i profesjonalnie. dobry element jako półprodukt do linii kapslującej...

myślałem, że kumpel zrobi mi ręczną ale wiedział, że mam powietrze i tak się to skończyło. Na filmiku jest test ale przy pracy działa dużo szybciej i nie ma wysiłku. Muszę jeszcze przenieść sterowanie na nogę i będzie super. Wiem, że robienie czegoś takiego to "wodotrysk" ale ja to dostałem za dosłownie parę piw. W prostrzej wersji powietrzny napęd jestciekawym rozwiązaniem.

Edytowane przez hajclander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fajne tylko trochę długo trwa. kapslowałem swoją pierwszą warkę Grifo HD i powiem Ci że w czasie tego filmiku zakapslowałbym na pewno ze 2 butelki   :)

 

ale wygląda ładnie i profesjonalnie. dobry element jako półprodukt do linii kapslującej...

myślałem, że kumpel zrobi mi ręczną ale wiedział, że mam powietrze i tak się to skończyło. Na filmiku jest test ale przy pracy działa dużo szybciej i nie ma wysiłku. Muszę jeszcze przenieść sterowanie na nogę i będzie super. Wiem, że robienie czegoś takiego to "wodotrysk" ale ja to dostałem za dosłownie parę piw. W prostrzej wersji powietrzny napęd jestciekawym rozwiązaniem.

 

Eeee... niedopracowana jakaś...

W maliny cię kumpel wpuścił.

Przecież jak wiedział, że masz powietrze - to już mógł zrobić taką, żeby w jednym ruchu kapslowała na raz całą kratę z butelkami...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.