Skocz do zawartości
PawelH

[SPRZEDAM] Kolby, mieszadła itp. Chemland

Rekomendowane odpowiedzi

W którymś z tematów pochwaliłem się, że mam dostęp do oferty Chemlandu w Katowicach bez dodatkowych opłat za transport. No i zaczęło się... Średnio w tygodniu dostaje 2-3 wiadomości o chęci zakupu kolb i nie tylko z Chemland.

Od razu uprzedzam, że nie jest to ogłoszenie komercyjne i na odsprzedaży nic nie zarabiam.

Jeśli są tu zainteresowani ofertą Chemlandu (dla piwowarów głównie przydatne kolby i mieszadła), to wszelkie zapotrzebowania proszę przesyłać do mnie na PW z konkretnymi informacjami "co potrzeba". Aktualne ceny są na stronie Chemlandu. Na PW mogę te ceny jeszcze potwierdzić. Po dogadaniu szczegółów składam zamówienie i czekam na dostawę - zazwyczaj do tygodnia szkło jest u mnie. Kilku kolegów z forum już skorzystało i kręcą startery w porządnym szkle :)

Odbiór tylko i wyłącznie osobisty. Płatne przy odbiorze.

Odbiór możliwy w Katowicach i okolicach. Możliwe również Gliwice.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, skoro jesteś w temacie to podpowiedz proszę jaką kolbę do mieszadła wybrać?

Ja myślałem o tej: http://www.sklep-chemland.pl/index.php?gdzie=113&jst=produkt&numer_produktu=391

Nie wiem tylko czy dno jest w niej dostatecznie płaskie żeby element mieszający się nie zsuwał. No i pojemność. Czy 1l to wystarczy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolba jest OK. Dno plaskie, mieszadlo kreci sie bez problemow. Kup jednak kolbe z szeroka szyjka.

A pojemnosc to juz naprawde indywidualna sprawa... Przemysl jakie warki planujesz i jakie startery z tego wynikaja.

Edytowane przez PawelH

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok to dzięki za podpowiedzi. Wezmę z szeroką szyjką i 2l, no i może w zapas jedną 1l, bo i tak jedna przesyłka...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tym że jak się pobawisz kalkulatorem http://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/to na lagera 20l 12.5 blg z płynnych potrzeba 2l starter. Ciężko tyle ugotować w kolbie 2l (trzeba bardzo uważać,łatwo kipi). A do 3l Jest tylko 10 zł różnicy... Aha i ponoć kolby z szeroką szyjką łatwiej jest obsługiwać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie polecam kolby z szeroka szyjka. Tak tez napisalem koledze wyzej.

Kolba 3000ml ma taka zalete ze szyjka jest na tyle szeroka ze do kolby mozna wlozyc cala dlon. Ponoc czasami to sie przydaje... ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, małe pytanie. Ale czy Ja jestem ślepy czy oni nie mają rdzeni do mieszadeł magnetycznych?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta