Skocz do zawartości

Jaki papier samoprzylepny na etykiety?


bulq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na allegro za grosze kupiłem papier z "przeterminowanym" klejem, matowy. Z drukowaniem na atramentówce nie ma problemu, z klejem też nie mam problemów chociaż nie dawali gwarancji. Po namoczeniu butelki w wodzie etykiety super schodzą. Co do normalnego użytkowania - jeśli butelka się "spoci" po wyjęciu z lodówki to tusz się trochę rozmywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zwykły kserograficzy 80g/m2 i klej w sztyfcie do papieru.

Klej z samoprzylepnego papieru dość trudno się zmywa z butelek. Cena etykiet tez wyższa.

Druk z plujki może popłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki papier samoprzylepny będzie odpowiedni do drukowania etykiet? Błyszczący czy matowy? Mam drukarkę atramentową. Etykiety po włożeniu piwa np. do lodówki będą rozmazane?

Rozmazywanie się etykiet od wilgoci to też wina tuszu w drukarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z atramentowej zawsze się będzie trochę rozmazywać jak zwilgotnieje. Ja drukuje laserową na zwykłym papierze do ksero i przyklejam klejem w sztyfcie szkolnym. Dobrze sie trzyma i łatwo odchodzi od butelki przy myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mleko też można ale po co jak lepiej na zwykły klej do papieru.

 

 

Ja również stosuje mleko, nawilżam etykietę za pomocą wacika kosmetycznego. Kiedyś przyklejałem etykiety za pomocą kleju w sztyfcie który dość źle się nakłada na etykietę i i źle się zmywa z butelki. Etykiety drukuje na drukarce laserowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym było, ja używam takich, trochę drogie, bo z przesyłką paczka ok. 50zł, ale mamy tego 1200 szt.

 

Butelki z naklejonymi etykietami trzymam w 7 C i nic mi się nie rozmazuje, po nalaniu w kufel etykietkę łatwo odkleić z butelki, nie zostają żadne ślady kleju. Jako że są to etykiety odklejalne, to często robię taki myk, że nalewając gościom piwko do kufla przeklejam etykietkę z butelki na kufel, co robi dodatkowe wrażenie, poza samym domowym piwem :)

 

Tak w ogóle to tworzenie tych etykiet jest proste i przyjemne. Pobiera się specjalny program ze strony sklepu, który jest jakby nakładką na Worda. Tworzy się jedną etykietę i powiela w potrzebnej ilości, komp sam drukuje idealnie jak sobie zaplanowaliśmy.

 

Moje mają srednicę 30mm, naklejam na butelki, 20mm będą idealne na kapsel. Z informacji jakie umieszczam, to nazwa browaru, data, procent alko, blg, nazwa piwa, czcionka od 8 do 11. Wbrew pozorom etykiety są czytelne. Oczywiście rozmiarów etykiet jest całe mnóstwo.

 

http://herma-polska.pl/pl/etykiety-znamionowe-biale-odklejalne/429-etykiety-odklejalne-4387-movables-okragle-30-mm-biale-papier-mat-1200-szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować pokryć wydruk lakierem do włosów, z pewnością utrwali i cienka warstwa nie powinna rozmyć kolorów.

Stosuję tą metodę i wg mnie jest ok. Lakier nie rozmywa kolorów - więcej etykieta nabiera kontrastu, kolory są bardziej "nasycone". Przyklejam klejem w sztyfcie, zmywa się to później bardzo ładnie z butelki.

Oczywiście kolorowa laserówka jest lepszym rozwiązaniem, ale na atramentówce też sobie można poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mleko też można ale po co jak lepiej na zwykły klej do papieru.

szybciej, mniej grzebania, łatwiej schodzi przy myciu. nalewasz na talerzyk trochę mleka, powycinane etykiety tylko muskasz o to mleko i na flaszki. expresowa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Samoprzylepne etykiety fajnie się trzymają, ale odkleić to potem, to koszmar

Kompletnie się nie zgadzam i jestem w szoku z powodu tej wypowiedzi.

Stosuję takie samoprzylepne etykiety. Drukuję na laserówce. To nie najpiękniejsze etykiety bo w końcu brak koloru a i papier potrafi się nieco marszczyć ale ŻADNYCH PROBLEMÓW Z ODKLEJANIEM.

Osobiście większość butelek pozbawiam nalepek za pomocą zamoczenia w wodzie. Także butelek "fabrycznych".  Stosuję wodę lodowatą bo chwilowo w moim "Bunkrze" nie mam podgrzewania (panele słoneczne w budowie). Zanurzam je w plastikowym fermentorze i idę wypić piwko. Po wypiciu (nie ociągam się z piciem  :D  ) można już odklejać fabryczne naklejki a te samoprzylepne SAME WYPŁYWAJĄ.

 

Na filmach Kopyra kiedyś znalazłem wskazówkę żeby nalewać do butelek ciepłej wody i aż się uśmiałem  :lol: ... Szkoda czasu i atłasu. Do gara wchodzi mi chyba ze 20 flaszek a robota "sama się robi" poprzez zanurzenie

 

Etykiety samoprzylepne są SUPER NA POCZĄTEK ZABAWY W BUTELKOWANIE. Jak się ma drukarkę i szybki dostęp do etykiet.

Ja mam w sklepie po 40 groszy za arkusz (na arkuszu 10 etykiet) ale można hurtowo kupić paczkę za 15 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam w sklepie po 40 groszy za arkusz (na arkuszu 10 etykiet) ale można hurtowo kupić paczkę za 15 zł

 

A jakich konkretnie używasz, bo chętnie bym spróbował, a posądzam, że nie wszystkie schodzą równie łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co mam napisane na arkusikach od tyłu bo niespecjalnie patrzyłem na pudełka przy kupowaniu :

1 - AVERY Zweckform (kolorem bladoniebieskim)

a na drugim raczej lipa bo są tylko napisy :

2 - Ruckseite back verso (kolorem czerwonym)

 

Natomiast skoro możliwe są różnice to warto wziąć na próbę bo ja kupowałem wcześniej nieco większy rozmiar niż mam teraz więc być może nie te same. Jednakże te "Avery Zweckform" wyglądają na oko identycznie. W tej chwili robię eksperyment żeby sprawdzić jak się odklei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby chodziło o te: LINK ?

Mają w ofercie różne rozmiary. Za te z vat i wysyłką niecałe 40zł 250 etykiet czyli 16gr za sztukę wychodzi tylko trzeba by zamówić od razu więcej albo znaleźć gdzieś u siebie na miejscu bo 20zł za przesyłkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie...

Te to jakieś specjalistyczne

Ja piszę o zwykłych papierkach i to o olbrzymiej ilości możliwych rozmiarów np:

 

http://allegro.pl/etykiety-samoprzylepne-100ark-a4-uniwersalne-eu-i5087950891.html

tu są po 16 zł i to chyba standard

 

Jednakże sam się zaciekawiłem tym co kupiłem bo eksperyment sprzed chwili skutkuje tym że etykiety się rozłażą pod wpływem wody.

poprzednie CHYBA aż tak się nie rozłaziły więc było chyba lepiej.

 

PS

Można było znaleźć spokojnie takie etykiety na przykład na płyty CD

Mógłbym przysiąc że widziałem kiedyś owalne - specjalne na piwo

Edytowane przez Procent1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Znalazłem ! Tu jest fota naklejek które używałem za pierwszym razem i te się nie rwały bo faktycznie te które kupiłem teraz sa bardziej kapryśne. 

Co prawda nie ma wielkiej trudności z pomocą szczotki no ale te z fotografii były bezbłędne. Jutro wybiorę się z wiochy do miasta kupić znowu te z foty

 

te do których podsyłałem link wcześniej to nie są te któych używałem. To tylko przykład podobnych

post-11474-0-72818700-1425212328_thumb.jpg

Edytowane przez Procent1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te i nie zauważyłem z nimi żadnych problemów. Jak butelka jest mokra chwilę po wyjęciu z lodówki, to można je w całości zdjąć, przy odmaczaniu trochę się rozłażą, ale schodzą bez problemu razem z klejem. A to, że są ponacinane już znacznie ułatwia samo etykietowanie.

Nie zauważyłem też, żeby się rozmazywały, ale ja drukuję na laserówce, drukowane na atramentówce mogą się zachowywać inaczej, gdy będą wilgotne..

Jedyne, co, to następnym razem bym trochę większe kupił, bo przy 10 szt. na kartkę, to etykietki są za małe i nie mieszczę się czasami ze swoją wizją etykiety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
54 minuty temu, Kamil900 napisał:

Kiedyś kupiłem specjalny papier, ale odklejało się.. Korzystam teraz z drukarni cyfrowej Estilab, druk dobrej jakości, dobry papier, dobrze się trzyma na butelce. Polecam ;)

Panie Kamilu - niech Pan przekaże komuś, kto Wam wymyślił tą strategię marketingową, że to bardzo słabe jest i odwrotny skutek osiągacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.