Skocz do zawartości

dwa lata na piwo.org


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taaa... Czas szybko upływa' date=' ale dekada to będzie coś (jeśli pomyślę sobie, jak było w 1999 r.).[/quote']

A jak było? :) Ja przygodę zacząłem w 2003 i odtąd notuję wydarzenia :)

Ja w 2004. Także pół dekady już za pasem.

 

To powspominajmy. :)

Zacząłem od konserwy z BA, czyli z WESa, z ekstraktem płynnym. Zabutelkowałem do 40 butelek, kapslując miękkimi kapslami Gretą.

 

54. warkę uwarzyłem z zacieraniem, na dworze na taborecie gazowym, w ilości jakichś 60L. Rozlałem do dwóch Corneliusów oraz do butelek. Aha słód ześrutowałem Porkertem napędzanym wiertarką. Także jestem zadowolony z poczynionych postępów. Co mnie martwi, to chyba będę musiał zrobić przerwę technologiczną, bo ciężko mi wyrwać 7-8h pod rząd. Ale na szczęście piwniczka pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Czas szybko upływa, ale dekada to będzie coś (jeśli pomyślę sobie, jak było w 1999 r.).

 

Do zobaczenia w październiku 2019 :)

Tak, coś mi się pokręciło. Najpierw napisałem 2017 a po wysłaniu posta skorzystałem z edycji i zamieniłem na 2019 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie' date=' co Wy wiecie o uzależnieniu??? W czasie spędzonym na forum chyba nikt mnie nie pobije :)[/quote']

No a Oliwka przychodzi i ciągnie za palec, bo chce się pobawić z mamą. A mama daje jej drugą klawiaturę i tak mija im czas.

hahahhaha

Pozostawię to bez komentarza, nie będę się z Tobą wdawać w głupie dyskusje jak dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna chciałem się zapytać o powód powstania forum, a w tym wątku pojawiła się okazja. Tomku co skłoniło Cię do założenia strony? W czasach gdy chyba tylko Dori prowadziła swój piwny blog dołączyłem do zacnego grona. Była to prawdziwa kopalnia wiedzy piwowarskiej. Było mi strasznie ciężko przemóc się do pisania swojej "walki" z warzeniem :D Teraz jest na forum znacznie łatwiej. Mapa, wiki lub wyszukiwarka i prawie wszystko jest. Jakie były początki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się tak

 

piwoorgdi1.jpg

 

Jako zwykła domowa stronka. Drogą ewolucji powstał stan dzisiejszy, ale oczywiście było kilka innych ważnych powodów rozwoju piwo.org. Ale to tematyka na zlot :D (nad którym cały czas dumam - proszę nie pytać, będę informował.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To już 2 lata od mojej rejestracji (i 4 dni - nigdy nie byłem dobry w datach, więc przegapiłem :/ ). Wasze zdrowie! :) Dziękuję za Wasze porady oraz wspólnie spędzony tutaj czas. :) Toast ten wznoszę skrzętnie przechowywanym na tą okazję, pierwszym piwem uwarzonym przez Browar Starobielski (brew kit dołączony do zestawu sprzętowego). Dzięki Waszemu ustawicznemu promowaniu zacierania, drugie piwo już było warzone normalnie. :):):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę wrzucić swój kamyczek do tego ogródka, to powiem tylko tyle, że moim zdaniem to forum jest najbardziej merytoryczne i bardzo przyjazne nowym stażem piwowarom, przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów a w szczególności seniorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem tylko tyle, że moim zdaniem to forum jest najbardziej merytoryczne i bardzo przyjazne nowym stażem piwowarom, przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów a w szczególności seniorów :)

Dzień bez wazeliny , to dzień stracony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć :)

 

Za następny, czyli trzeci rok na forum wszystkim dziękuję :) :)

Nie ma sprawy Jejski ;-) Jestem ciekaw czy odpowiedz na PW które Ci wysłałem 25-07-2010 03:43:42 ;-)

 

Ale rozumiem że temat nieaktualny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.