Jump to content

Mandarin Pale Ale


lisiu74
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z Was warzył to piwo?

Przyznam, że zrobiłem "błąd" podczas chmielenia wrzuciłem od razu chmiel Mandarin Bavaria (20g.).. zamiast Magnum... pomyliłem miseczki :(

Ale pomyślałem, a co tam i wsypałem też Magnum(20g.)... Później 20 minut przed końcem gotowanie jeszcze raz Mandarin Bavaria (40g.) i pięć minut przed końcem Mandarin Bavaria (40g.)

Brzeczka wyszła goryczkowa, ale mimo wszystko, że Mandarin Bavaria była od początku gotowania, nie czuć tych nutek... Wyjdą później?

I jeszcze jedno... Czy może dochmielić na zimno Mandarin Bavarią i czy można teraz, podczas burzliwej, albo później podczas cichej... dodać skórkę pomarańczy na przykład? Czy to już za późno?

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj butelkowałem BPA chmielone na zimno mandariną + amerykanskimi. Do warzenia natomiast wrzucałem (chyba) Saaz oraz EKG.

Napiszę tak: zapach odlot - wyszło niesamowicie ciekawe i nietuzinkowe, choć pewnie nie wszystkim się spodoba. W połączeniu z Ardenami dało aromat limonki, bergamotki, takich szwajcarskich cukierków na kaszel (eukaliptus) + elementy miętowe. Poczekam z tydzień, zanim otworzę pierwszą testową butelczynę. Myślę, że będzie pozytywny efekt, choć z BPA klasycznym ma to już niewiele wspólnego.

 

Osobiście polecam spróbować tego chmielu na zimno. 

Link to comment
Share on other sites

Warzyłem to piwko z zestawu ze sklepu "Twój Browar" i wyszło bardzo fajne, lekkie piwko. Myślę, że jest to idealne piwko na lato. Ja nie pomyliłem chmielenia a piwko ma mimo wszystko goryczkę dosyć wyraźną. Też polecam spróbować tego chmielu.

Edited by maksimikus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.