Skocz do zawartości

Rozbity balingomierz / winomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Kilka pytań technicznych:)

W balingometrze który był dołączony do zestawy Coopersa pekła mi dolna cześć spławika i szkło odpadło także wszystko jest na wierzchu. I chciałbym się dowiedzieć czy wynik będzie się mocno sfałszowany przez tą wade ?

A druga sprawa jest taka. W związku z awaria zakupiłem ten oto sprzęt http://www.piwopiweczko.pl/Winomierz-cukromierz-pomiar-stezenia-cukru,810.html 

I tu pytanie, skala jest całkiem inna niż na tym z Coopersa. Dopiero później zauważyłem, że to winiomierz. Czy to ma jakieś znaczenie? W instrukcji napisane jest, że mierzy w BLG. 


I jeszcze jedno. Wczoraj uwarzyłem piwo. I wyniki pomiaru to: Na uszkodzonym sprzęcie : 11blg, a na winomierzu 16blg

Czy jest spowodowane uszkodzeniem pierwszego balingomierza czy tym, że to winomierz 

Poniżej zdjęcie uszkodzonego 

post-9761-0-21518100-1424626854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś usunęło mi część posta.  Więc dokończe tu 

http://www.piwopiweczko.pl/Winomierz-cukromierz-pomiar-stezenia-cukru,810.html          

Po zakupie zauważyłem, że to winomierz. Skala wyglada całkiem inaczej niż na tym z zestawu coopersa. Choć w intrukcji napisane jest, że mierzy w BLG. Czy nada się on?

I jeszcze jedno. Wczoraj uwarzyłem piwo. I pomiary są niepokojące . Na rozbitym pokazuje mi 11blg a na winomierzu 17blg. Czym to może być spowodowane ? Rozbitym spławikiem czy tym, że to winomierz


Dziękuje za uwage:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego balingometru co go kupiłeś (biowin) dla mnie jest on dokładny, lecz gdzieś czytałem, że z czasem lubi się rozkalibrować. Ale ty masz nowy egzemplarz więc powinien pokazywać dobrze. Stary-pęknięty pokazuje źle. Jeżeli nie masz pewności to zrób mały test. Nalej czystej wody- powinno pokazać 0. Zrób roztwór wody i cukru (np. 10%) i w 20C powinno ci wyjść 10 blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

coś usunęło mi część posta.  Więc dokończe tu 

http://www.piwopiweczko.pl/Winomierz-cukromierz-pomiar-stezenia-cukru,810.html          

Po zakupie zauważyłem, że to winomierz. Skala wyglada całkiem inaczej niż na tym z zestawu coopersa. Choć w intrukcji napisane jest, że mierzy w BLG. Czy nada się on?
 

Tak nada się. To jest najzwyklejszy cukromierz, różniący się od niektórych zaznaczonymi kolorowymi zakresami do pomiaru cukru w winie.

 

Co do pękniętego to wiele mogło się w nim popsuć przy upadku. To są dość delikatne przyrządy. Przebadaj jak kolega wyżej napisał i wyjdzie Ci winny całego zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.