Skocz do zawartości
Kamil Świercz

Rozbity balingomierz / winomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Kilka pytań technicznych:)

W balingometrze który był dołączony do zestawy Coopersa pekła mi dolna cześć spławika i szkło odpadło także wszystko jest na wierzchu. I chciałbym się dowiedzieć czy wynik będzie się mocno sfałszowany przez tą wade ?

A druga sprawa jest taka. W związku z awaria zakupiłem ten oto sprzęt http://www.piwopiweczko.pl/Winomierz-cukromierz-pomiar-stezenia-cukru,810.html 

I tu pytanie, skala jest całkiem inna niż na tym z Coopersa. Dopiero później zauważyłem, że to winiomierz. Czy to ma jakieś znaczenie? W instrukcji napisane jest, że mierzy w BLG. 

I jeszcze jedno. Wczoraj uwarzyłem piwo. I wyniki pomiaru to: Na uszkodzonym sprzęcie : 11blg, a na winomierzu 16blg

Czy jest spowodowane uszkodzeniem pierwszego balingomierza czy tym, że to winomierz 

Poniżej zdjęcie uszkodzonego 

post-9761-0-21518100-1424626854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coś usunęło mi część posta.  Więc dokończe tu 

http://www.piwopiweczko.pl/Winomierz-cukromierz-pomiar-stezenia-cukru,810.html          

Po zakupie zauważyłem, że to winomierz. Skala wyglada całkiem inaczej niż na tym z zestawu coopersa. Choć w intrukcji napisane jest, że mierzy w BLG. Czy nada się on?

I jeszcze jedno. Wczoraj uwarzyłem piwo. I pomiary są niepokojące . Na rozbitym pokazuje mi 11blg a na winomierzu 17blg. Czym to może być spowodowane ? Rozbitym spławikiem czy tym, że to winomierz

Dziękuje za uwage:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam tego balingometru co go kupiłeś (biowin) dla mnie jest on dokładny, lecz gdzieś czytałem, że z czasem lubi się rozkalibrować. Ale ty masz nowy egzemplarz więc powinien pokazywać dobrze. Stary-pęknięty pokazuje źle. Jeżeli nie masz pewności to zrób mały test. Nalej czystej wody- powinno pokazać 0. Zrób roztwór wody i cukru (np. 10%) i w 20C powinno ci wyjść 10 blg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj.

coś usunęło mi część posta.  Więc dokończe tu 

http://www.piwopiweczko.pl/Winomierz-cukromierz-pomiar-stezenia-cukru,810.html          

Po zakupie zauważyłem, że to winomierz. Skala wyglada całkiem inaczej niż na tym z zestawu coopersa. Choć w intrukcji napisane jest, że mierzy w BLG. Czy nada się on?

Tak nada się. To jest najzwyklejszy cukromierz, różniący się od niektórych zaznaczonymi kolorowymi zakresami do pomiaru cukru w winie.

Co do pękniętego to wiele mogło się w nim popsuć przy upadku. To są dość delikatne przyrządy. Przebadaj jak kolega wyżej napisał i wyjdzie Ci winny całego zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi