Skocz do zawartości

Po co piwowarzy domowi kupują piwo rzemieślnicze?


Kontrabas

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co? Jeśli ktoś kiedyś uwarzy ciemnie piwo na belgijskich drożdżach i napisze na etykiecie że to koelsh, to mamy uznać że koelshe to piwa ciemne i fenolowe? Nie, sorry, ale jak dla mnie nie tędy droga.

Jeżeli chodzi o style tradycyjne, typu pils i europejski lager, to jak najbardziej masz rację. Kłopot jest w przypadku stylów, które dopiero niedawno zostały zdefiniowane, albo np. stylów hybrydowych - w tym wypadku to ostateczny opis stylu będzie zależał od tego jak prezentują się jego przedstawiciele - czyli piwa, które producenci określili, że do danego stylu przynależą...

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję dla weryfikacji swoich umiejętności i poznania nowych stylów i nowych smaków . Nie zawsze mnie odpowiada to co znajduję w butelkach ale raz na kiedyś :D  . I tak raczej zostanie , jak znajdę piwo komercyjne-remeślnicze które powali mnie na kolana , to po prostu będę dążył do popełnienia podobnego  :) . Ale na pewno nie będę kupował bo to mija się z sensem być piwowarem domowym .

 

 

P.s w lutym próbowałem czterech piw z czego tylko jedno wypiłem z przyjemnością , wszystkie Duńskie bo tam akurat byłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ludzi postronnych, dla których jest to trochę snobizm. Ale nas? Cena jest 2 albo 3 razy większa niż nawet dobrych piw z browarów regionalnych. A piwa te często nie reprezentują nawet poziomu piw koncernowych. Dla samej nazwy kupować? Bez sensu. Dla przekombinowanych etykiet? Też to nie jest to chyba racjonalny powód. Jak chcę się napić piwa udziwnionego, to sobie takie robię w domu albo jeśli już takie mam zrobione, to idę po nie do piwnicy. Prawie każdy trochę doświadczony piwowar domowy zrobi przecież piwo nie gorsze niż takie rzemieślnicze. A jak chcę się napić dobrego pilsa czy weizena i go nie mam w domu, to kupuję piwo z Namysłowa czy Kormorana za rozsądną cenę - nie trzeba tu piw rzemieślniczych, które na pewno nie są lepsze. A więc co? Magia wysokiej ceny, że jak droższe to lepsze?

 

 

- z tego samego powodu, dla którego pasjonaci gotowania i kucharze chodzą do różnych restauracji

 

- bo nie zawsze piwo domowe jest pod ręką (wakacje, delegacja etc.)

 

- bo nie każdy ma tyle czasu, że może sobie pozwolić na uwarzenie interesującego go stylu piwa w dowolnym momencie (wolny czas pochlania praca/rodzina/studia)

 

- aby porównać komercyjny wyrób z własnym

 

- aby poszerzać horyzonty smakowe i sensoryczne

 

Słabe jest mierzenie wszystkich ludzi własną miarą. Ciesze się, że masz na tyle wolnego czasu, że możesz sobie robić piwo w domu kiedy chcesz. Ja takiej możliwości np. nie mam i jak mam ochotę na wędzonego koźlaka to niestety nie będę czekać kilku miesięcy na własnego tylko pójdę po dwie butelki Schlenkerli do sklepu. Zresztą do niedawna nie miałem żadnej możliwości robienia lagerów, tak jak wielu innych piwowarów domowych.

 

PS - jakoś nie kojarzę wielu "craftowych" pilsów i weizenów, więc nie bardzo rozumiem, o czym piszesz. Tę lukę wypełniają właśnie browary regionalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę uwarzyć piwo to kupuje coś w stylu żeby nie zmarnować 20l. A ceny rzemieślniczych piw są dość wysokie, każdy zaczynając na browarze kończąc na sklepie chce zarobić. A finalnie ja muszę za to płacić i to sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Namysłowem to kolega chyba się w slogan reklamowy zapatrzył. Kiedyś go kupiłem na wyjeździe. Goryczka symboliczna, a przede wszystkim jest strasznie słodki....

Jak kolega chce wypić dobrego pilsa proponuje Jever Pilsner.

Piłem dzisiaj tego Jevera i nic specjalnego. Perła Chmielowa 100 razy lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym Namysłowem to kolega chyba się w slogan reklamowy zapatrzył. Kiedyś go kupiłem na wyjeździe. Goryczka symboliczna, a przede wszystkim jest strasznie słodki....

Jak kolega chce wypić dobrego pilsa proponuje Jever Pilsner.

 

Piłem dzisiaj tego Jevera i nic specjalnego. Perła Chmielowa 100 razy lepsza.

Ten jever to podobno bomba chmielowa... A perła jest ok. Ale nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.