Skocz do zawartości

VII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, 8-9 maja 2010


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki ludziska za miłe słowa :P

 

gdyby ktoś zainteresowany był moja recepturą to wyglądała ona tak

 

zasyp ok 44l

pilzneński 3 kg

pszeniczny 2,5 kg

pszenica prażona 0,7 kg

płatki pszeniczne 1,2 kg /wszystkie płatki błyskawiczne/

płatki jęczmienne 0,4 kg

płatki owsiane 0,65 kg

carahell 0,1 kg

 

zacieranie

53°C zasyp

65°C 40 min

71°C 30 min

podgrzanie do 78C

gotowanie/chmielenie 70 min.

Hallertau spalt 4% 30g początek

Hallertau spalt 4% 30g 30 min.

Saaz 30g 10 min.

kolendra 13g 12 min. /koniecznie wyjąć z gara po tych 12 minutach/

curacao 50g 12 min.

 

fermentacja

drożdże Wyeast 3787 Trappist HG

fermentacja burzliwa

10 dni

fermentacja cicha

20 dni

 

ot i tyle :smilies:

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za gratulacje i oczywiście sam składam je również wszystkim uczestnikom a w szczególności laureatom.

 

Bardzo się cieszę :smilies:

Zwłaszcza że był to mój pierwszy w życiu pils i w ogóle dopiero 12 warka !!! :P

Najbardziej jednak cieszy mnie, że to bardzo przyjemne w moim przypadku jeśli chodzi o konkursy "prawo serii", trwające od grudnia tamtego roku, być może będzie zachęta dla przyszłych domowych piwowarów. Mam nadzieję że tak może się stać i :D

 

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z mojej receptury to zapraszam tutaj : http://www.piwo.org/forum/p47150-07-04-2010-16-30-58.html#p47150

 

... a tymczasem pakuję medalowe piwo do lodówki, jutro w Częstochowie spotkanie Bractwa Piwnego :)

Edytowane przez pioturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z mojej receptury to zapraszam tutaj : http://www.piwo.org/forum/p47150-07-04-2010-16-30-58.html#p47150
Data butelkowania:2010.04.06

No i wszystko jasne. Świerzutkie piwo :smilies:

no moje to już trochę stare było :P

http://www.piwo.org/forum/p34134-29-12-2009-21-18-16.html#p34134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie tylko flood który wygrał decyzją "publiczności ' ?
ja kibicuję Krzyśkowi i uważam że został skrzywdzony ze względów proceduralnych :rolleyes:

Widzę, że strasznie Cię boli sposób wyłonienia zwycięzcy. Rozumiem, że jakby Sensor odgórnie tak zadecydował, to byś nie marudził?

 

szkoda' date=' że nie udało się być osobiście...[/quote']

Nooo, brakowało jednego sklepu.

Homebrewing zapraszaliśmy, a właściwie Tomka osobiście, w dowolnej formie :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli , nie boli ale przyznasz że lekkie nagięcie regulaminy było :rolleyes:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, zadane w dedykowanym regulaminowi temacie na browar.bizie - czy wg Ciebie miałam ściągać w niedzielę Sensora z Poznania na dogrywkę, zatem myślę, że pora skończyć to biadolenie. Jako organizator powinieneś zdawać sobie sprawę, że czasem trzeba podejmować szybkie decyzje, nie rozumiem, dlaczego muszę Ci to tłumaczyć :rolleyes:

 

Po za tym - piłeś piwo Flooda i Josefika w ślepym teście? Chyba nie, zatem daruj sobie komentarze o pokrzywdzeniu Josefika. Nie po raz pierwszy na konkursie powstała taka sytuacja i pewnie będą się powtarzać - ale specjalnie dla Ciebie zmienię zapis w regulaminie na bardziej realistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto przewidzieć takie sytuacjie w regulaminie i nie było by problemu. Ale że to pierwszy raz to dajmy już spokój :beer:

Tak, będzie przewidziane, że organizatorzy decydują o formie dogrywki. A ja dalej czekam na odpowiedź Anteksa na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej czekam na odpowiedź Anteksa na moje pytanie.

Nie wiedziałem że podsumowanie konkursu będzie dopiero następnego dnia

Również myślałem że podsumowanie robi się po konkursie, ale nie jest to widocznie reguła.

Będąc w Brennej widziałem co nie co jak przebiegają prace. Tam liczono od razu (wtedy wiadomo że jest dogrywka i jedzie się dalej).

Sprawa się rypsła i trza myśleć co za rok.

Mam nadzieję że uda mi się już za rok wybrać, było by mi miło zagościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że podsumowanie konkursu będzie dopiero następnego dnia

W cytowanym przez Ciebie moim poście, w którym zgłosiłeś swoją uwagę, widnieje informacja, z jakiego powodu dogrywka odbyła się taki, a nie inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślałem że podsumowanie robi się po konkursie, ale nie jest to widocznie reguła.

.

Nie ma żadnego "musu" robienia podsumowania po konkursie. Wszak formularze są i wyniki nie znikają przez noc :cool:

Antoś kilka godzin lał piwo do kubków, zatem ze względu na jego dobro liczenie zostało odłożone na dzień następny. W końcu oprócz pracy trzeba tez się trochę pobawić :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.