Skocz do zawartości

Kwaśne piwo - poszukuję receptury


Wojtek111

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Poszukuję osoby będącej w stanie przygotować (najlepiej kogoś, kto już to kilka razy zrobił) recepturę kwaśnego piwa (np. Berliner Weisse, Gose, Flanders Brown / Red Ale) dla celów komercyjnych. W projekcie chodzi o piwo przeznaczone głównie na eksport, kluczowych szczegółów choćbym chciał, niestety nie mogę zdradzić tutaj na forum. Mam nadzieję, że znajdę tutaj osoby potrafiące to zrobić.

 

Jeśli ktoś jest w stanie i jest zainteresowany, chciałbym się spotkać, najlepiej gdzieś w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach lub okolicach, ale w razie czego, można spotkać się i w innym rejonie Polski. Chętnych proszę o odpowiedź tutaj, albo najlepiej, o wiadomość na moje konto ;)

 

Dzięki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominę milczeniem powyższe zgryźliwości, niedługo będzie strach odezwać się na forum.

 

Proponuje odezwać się do codera - Browar Artezan mają za sobą kilka komercyjnych przykładów Sour Ale. Oprócz nich SzałPiw czyli Janek i Wojtek, może coś pomogą, na ich stronach na FB albo www powinien być jakiś kontakt, moim zdaniem tam powinieneś uderzyć. Mają oni też kilka całkiem niezłych Sour Ale na koncie. Niestety Polskie piwowarstwo jeszcze raczkuje w takich piwa i próżno szukać pomocy w takich tematach, bo średnio się ludzie jeszcze tu orientują w Sour ale. Ja dopiero zaczynam z kwasami i bałbym się w jakiś odpowiedzialny sposób pomóc ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym złego, jeśli ktoś ma pomysł biznesowy i potrzebuje pomocy z recepturą, za odpowiednią bonifikatą gratyfikacją, to chyba najlepsze miejsce na tego typu ogłoszenie, piwowarzy rzemieślniczy nie mają swojego forum.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze u nas to zaczyna przypominac wyscig po pieniadze a nie realizacje pasji. Jednak prawda jest taka, ze cala rewolucja piwna w usa zostala zbudowana na barkach domowych piwowarow, ktorzy zaczeli otwierac swoje male, kulawe browarki, tak jak zrobil artezan. U nas piwowarom brakuje pieniedzy, jest wielu na tym forum, z doswiadczeniem, pasja i umiejetnosciami ktorzy zasluguja zeby miec swoje browary ale nigdy tego nie zrealizuja. Zamiast tego na rynku pojawia sie coraz wiecej 'inwestycji' tak jak w sklep z obuwiem,bude z kebabem albo siodme mieszkanie.

Moim zdaniem akurat to jest cos zlego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Ci z kasą spotykają się z tymi z pasją i umiejętnościami i jeśli żadna ze stron nie wykorzystuje drugiej to jest wprost idealnie, a nie coś złego.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, również te trochę krytyczne ;)

Tom Kos, myślę, że to kwestia negocjacji i szczegółów, wolałbym rozmawiać o tym na spotkaniu.

Dzięki za podpowiedzi odnośnie tego do kogo napisać!

Lodzermensch, ja właśnie chciałbym pomóc piwowarowi z pasją i umiejętnościami, samemu mając pewien pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałbym pomóc piwowarowi z pasją i umiejętnościami,

???

skoro ma i pasję, i umiejętności to skąd to pytanie?

 

A w temacie, to nie są łatwe style i faktycznie niewielu ma z nimi doświadczenie.

Co by nie było życzę powodzenia bo pomysł nietuzinkowy chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, również te trochę krytyczne ;)

Tom Kos, myślę, że to kwestia negocjacji i szczegółów, wolałbym rozmawiać o tym na spotkaniu.

Dzięki za podpowiedzi odnośnie tego do kogo napisać!

Lodzermensch, ja właśnie chciałbym pomóc piwowarowi z pasją i umiejętnościami, samemu mając pewien pomysł ;)

Ja robiłem jedno sour ale, ale jeszcze nie wiem jak smakuje, bo butelkuję około kwietnia.

Co myślisz o tym, żeby zaryzykować i wziąć moja recepturę? Na butelce napiszemy, że jest to WIELKA NIEWIADOMA i na pewno się sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze u nas to zaczyna przypominac wyscig po pieniadze a nie realizacje pasji. Jednak prawda jest taka, ze cala rewolucja piwna w usa zostala zbudowana na barkach domowych piwowarow, ktorzy zaczeli otwierac swoje male, kulawe browarki, tak jak zrobil artezan. U nas piwowarom brakuje pieniedzy, jest wielu na tym forum, z doswiadczeniem, pasja i umiejetnosciami ktorzy zasluguja zeby miec swoje browary ale nigdy tego nie zrealizuja. Zamiast tego na rynku pojawia sie coraz wiecej 'inwestycji' tak jak w sklep z obuwiem,bude z kebabem albo siodme mieszkanie.

Moim zdaniem akurat to jest cos zlego :)

 

No niestety u nas postawienie własnego małego browarku to o wiele, wiele więcej "średnich" pensji niż w USA. O czym sam pewnie doskonale wiesz...

Dlatego jest jak jest z tą "rewolucją"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u nas postawienie własnego małego browarku to o wiele, wiele więcej "średnich" pensji niż w USA.

Pensji jak pensji - są ludzie, którzy po prostu mają kasę. Ale weź jeszcze załatw wszystkie papiery do takiego przedsięwzięcia - latania po urzędach i nerwów pełna czapka, pewnie rok bez mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co w tym złego, jeśli ktoś ma pomysł biznesowy i potrzebuje pomocy z recepturą, za odpowiednią bonifikatą,

Ale na co miała by być ta bonifikata ,na to piwo,czy jak?

Pewnie chciałeś napisać gratyfikacja ;)

 

Und,ja wcale nie chciałem być złośliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.