Skocz do zawartości

telek

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy potwierdzenie wpłat, więc oficjalna lista finalistów to:

W stylu Alba Cervesiae:

Dominik Baran

Filip Mazur

Grzegorz Durtan

Kamil Zatyka

Łukasz Pruchniewicz

Maciej Osiński

Magdalena Bergmann

Mariusz Bystryk

Piotr Brzeziński

 

W stylu Polish Black IPA:

Adam Lerke

Dawid Rogoziński, Michał Kostera

Łukasz Pawlak

Maciej Osiński

Marcin Sumara

Marek Lutowski

 

I w Marcowym:

Bartłomiej Błażejowski

Jacek Stachowski

Karol Kaniewski

Marcin Kubasiak

Marek Maj

Marek Wasiak

Mariusz Bystryk

Piotr Brzeziński

Radosław Sniewski

Tomasz Biskup

Waldemar Pitala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończył się Flisacki Konkurs Piw Domowych, rozgrywany w Restauracji w Ostromeckiej. Certyfikowani sędziowie PSPD, wspierani przez absolwentów kursów sensorycznych, dokonali wyboru spośród piw zgłoszonych do konkursu.

W kategorii Albae Cervesiae, ze zgłoszonych 9 piw wybrano piwa:

1             Kamil Zatyka - możliwość uwarzenia piwa w Jan Olbracht Browar Restauracyjny, skrzynka tego piwa, dwieście złotych oraz nocleg na czas warzenia ufundowane przez Jan Olbracht Browar Restauracyjny, Zestaw piw z pokalem & koszulka ufundowane przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Nagrody od firmy Bio Babalscy, Szkło do piwa PSPD

2             Mariusz Bystryk - pokal + zapalniczka ufundowane przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy

3             Filip Mazur - pokal ufundowany przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy

4             Piotr Brzeziński

5             Magdalena Bergmann

6             Łukasz Pruchniewicz

7             Grzegorz Durtan

8             Maciej Osiński

9             Dominik Baran

 

W kategorii Single Origin Polish Hops Dark Ale (Polska Black IPA), spośród zgłoszonych zaledwie 6 piw wybrano:

1             Łukasz Pawlak - możliwość uwarzenia piwa w Jan Olbracht Browar Restauracyjny, skrzynka tego piwa, dwieście złotych oraz nocleg na czas warzenia ufundowane przez Jan Olbracht Browar Restauracyjny, Zestaw piw z pokalem & koszulka ufundowane przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Nagrody od firmy Bio Babalscy, Szkło do piwa PSPD

2             Adam Lerke - pokal + zapalniczka ufundowane przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy

3             Marek Lutowski - pokal ufundowany przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy

4             Dawid Rogoziński, Michał Kostera

5             Marcin Sumara

6             Maciej Osiński

 

W kategorii Marcowe / Oktoberfest, z 11 piw nadesłanych na konkurs zwyciężył:

1             Mariusz Bystryk - możliwość uwarzenia piwa w Jan Olbracht Browar Restauracyjny, skrzynka tego piwa, dwieście złotych oraz nocleg na czas warzenia ufundowane przez Jan Olbracht Browar Restauracyjny, Zestaw piw z pokalem & koszulka ufundowane przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Nagrody od firmy Bio Babalscy, Szkło do piwa PSPD

2             Tomasz Biskup - pokal + zapalniczka ufundowane przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy

3             Marek Maj - pokal ufundowany przez Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy

4             Waldemar Pitala

5             Piotr Brzeziński

6             Bartłomiej Błażejowski

7             Marcin Kubasiak

8             Karol Kaniewski

9             Marek Wasiak

10           Jacek Stachowski

11           Radosław Saniewski

 

Zwycięzcom gratulujemy, sponsorom i sędziom dziękujemy, do zobaczenia za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność sędziować kategorię PB IPA. Zadanie o tyle komfortowe, że mieliśmy tylko 6 piw zgłoszonych więc każdemu można było poświęcić dobre 15-20 minut. Wyłonienie zwycięzcy było jednogłośne i ze znaczną przewagą nad pozostałymi piwami. Trunek Łukasza Pawlaka był wyborny, a podany jako pierwszy wywołał panikę w sędziach, bo co będzie dalej? Piwka z miejsc 2-4 miały bardzo zbliżoną punktację, o kolejności decydowały niuanse.

Niestety aromaty chmielowe we wszystkich piwach były nikłe lub całkowicie przykryte przez palone i słodowe. Wniosek stąd, że uwarzenie piwa w tym stylu nie jest zadaniem prostym, nawet dla najlepszych.

Kilka fotek zostało wrzuconych tu:

https://www.facebook.com/kpot.pspd

 

A poniżej składy sędziowskie z podziałem na poszczególne kategorie:

 

Albae Cervesiae:

Krzysztof Teliżyn
Bartek Łyczak
Bartek Błażejowski

 

Polish Black IPA:
Bartek Nowak
Mariusz Bystryk
Kamil Zatyka
Grzegorz Durtan

 

Marcowe:
Artur Grotha
Daniel Duda
Przemek Woźniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety aromaty chmielowe we wszystkich piwach były nikłe lub całkowicie przykryte przez palone i słodowe. Wniosek stąd, że uwarzenie piwa w tym stylu nie jest zadaniem prostym, nawet dla najlepszych.

Fakt. Aromat był słabiutki. Nie przebił się zbyt mocno. Dlatego oceniam to piwo jako średnie. Całe ryzyko polegało na tym, że dostałem od Pawła przesyłkę oznaczoną hasłem "mix". Zmieszane były tam Izabella i Oktawia, ale nikt nie wie w jakich proporcjach :) Receptura była klonem mojej Polskiej Black IPA na Izabelli, która nieskromnie powiem była genialna (Bartek Nowak próbował i stwierdził: "Ameryka"). Poza tym ekstrakt był zbyt wysoki troszkę, skoczyła mi dziwnie wydajność. W smaku moim zdaniem było super, ale aromat powinien być bardziej intensywny. Dzięki za ocenę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hop hop! Jest tu kto?

Od konkursu mijają 4 tygodnie, a tu echo.

Ani metryczek, ani kontaktu z laureatami.

Czy konkurs będzie wliczany do Pucharu PSPD?

 

A kontaktowałeś się w tej sprawie z Szefową Jury?

Z tego co wiem to metryczki Marcowego juz poszły, Albae roześlę w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hop hop! Jest tu kto?

Od konkursu mijają 4 tygodnie, a tu echo.

Ani metryczek, ani kontaktu z laureatami.

Czy konkurs będzie wliczany do Pucharu PSPD?

 

A kontaktowałeś się w tej sprawie z Szefową Jury?

Z tego co wiem to metryczki Marcowego juz poszły, Albae roześlę w tym tygodniu.

 

Do mnie również dotarła metryczka. Na skrzynkę wpadła o 1 w nocy, także szacunek :) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy poczynione zostały działania, aby konkurs został zaliczony do Pucharu PSPD?

Czy wiadomo coś w temacie warzenia zwycięskich piw w Olbrachcie?

 

Konkurs jest już zaliczony do Pucharu, dziś pojawiła się aktualizacja:

http://www.pspd.org.pl/catpages/edycja-2015-2016

 

Co do warzenia zwycięskich piw, przekazałam prezesowi naszego OT prośbę o kontakt z laureatami, można się mu także przypomnieć bezpośrednio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy poczynione zostały działania, aby konkurs został zaliczony do Pucharu PSPD?

Czy wiadomo coś w temacie warzenia zwycięskich piw w Olbrachcie?

 

Konkurs jest już zaliczony do Pucharu, dziś pojawiła się aktualizacja:

http://www.pspd.org.pl/catpages/edycja-2015-2016

 

Co do warzenia zwycięskich piw, przekazałam prezesowi naszego OT prośbę o kontakt z laureatami, można się mu także przypomnieć bezpośrednio  ;)

 

Mam to wyczucie :) Do Prezesa pisałem jakiś czas temu. Czas leci, a odzewu brak, więc przy okazji pytania o Puchar zapytałem także o warzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.