Skocz do zawartości

[Piwny Garaż] Kingpin Geezer


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

28.02 robicie coś konkretnego?

Dzisiaj krótka notka, ćpając Fervex nie jestem w stanie nic bardziej rozwiniętego z siebie wykrzesać. W lodówce czekają RISy, a tu człowiek połamany, zasmarkany i ma ogólnie dość. Żeby chociaż śnieg za oknem był.

Na szczęście do następnej soboty już powinienem być w pełni fukcjonalny. Co jest ważne biorąc pod uwagę okazję – premierę Kingpin Geezer w Jednej Trzeciej.

Jak już powszechnie wiadomo naszym „credo” są różne dodatki, lubimy kombinować ze smakami i aromatami. Poza tym jest to przyjmne piwowarskie wyzwanie, tak stworzyć recepturę żeby wszystkie smaki współgrały, nic nie starało się zagłuszyć reszty aromatów. Z kolei stouty są moim ukochanym gatunkiem piwa, do tego stopnia że wiele osób było zaskoczonym brakiem tego gatunku na premierze browaru.

„Conan, what’s best in stouts?” – aromaty kawy, czekolady, wanilii, aksamitność. Czemu więc nie domontować do nich sprężarki i podnieść na wyższy poziom? Stąd w Geezerze wanilia burbońska, kawa single origin Yellow Bourbon, laktoza i dodatkowo płatki whisky na leżaku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wanilia burbońska jest niesamowita, zupełnie inna niż „standardowe” laski wanilii, które można dostać w sklepach i przypominają bardziej zaschnięta gałązkę. Do tego całkiem przyjemnie się złożyło, że udało się dostać kawę z podobnej lokalizacji geograficznej. Tylko, że nie może być po najmniejszej linii oporu – przy pomocy ciężkiej pracy przyjaciół z Brisman Crew do kadzi trafiło 60 litrów espresso. Jest różnica. Laktozy dość mało – ma tylko delikatnie zwiększyć pełnię i słodycz piwa. Nie jestem zwolennikiem milk stoutów, które smakują tylko laktozą i są przeraźliwie słodkie. Smaki i aromaty to nie system zero-jedynkowy. Żeby dodać ostateczniego szlifu kompozycji – leżakowanie z płatkami po beczkach od whisky.

Osobiście jestem zadowolony z efektu, jest tak ceniony przeze mnie balans. I jestem ciekaw czy Wam będzie smakowało. Marcin już coś kombinuje na premierę, ponoć Geezer będzie w dwóch wersjach ;) Plus jest to dobra rozgrzewka przed 17.03.

Przy okazji oficjalne afterparty premiery odbędzie się w forpoczcie rzemiosła na dalekich rubieżach – Piwnej Sprawie. Nie ma nudy ;)



Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.