Jump to content

[Piwny Garaż] Kingpin Geezer


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

28.02 robicie coś konkretnego?

Dzisiaj krótka notka, ćpając Fervex nie jestem w stanie nic bardziej rozwiniętego z siebie wykrzesać. W lodówce czekają RISy, a tu człowiek połamany, zasmarkany i ma ogólnie dość. Żeby chociaż śnieg za oknem był.

Na szczęście do następnej soboty już powinienem być w pełni fukcjonalny. Co jest ważne biorąc pod uwagę okazję – premierę Kingpin Geezer w Jednej Trzeciej.

Jak już powszechnie wiadomo naszym „credo” są różne dodatki, lubimy kombinować ze smakami i aromatami. Poza tym jest to przyjmne piwowarskie wyzwanie, tak stworzyć recepturę żeby wszystkie smaki współgrały, nic nie starało się zagłuszyć reszty aromatów. Z kolei stouty są moim ukochanym gatunkiem piwa, do tego stopnia że wiele osób było zaskoczonym brakiem tego gatunku na premierze browaru.

„Conan, what’s best in stouts?” – aromaty kawy, czekolady, wanilii, aksamitność. Czemu więc nie domontować do nich sprężarki i podnieść na wyższy poziom? Stąd w Geezerze wanilia burbońska, kawa single origin Yellow Bourbon, laktoza i dodatkowo płatki whisky na leżaku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wanilia burbońska jest niesamowita, zupełnie inna niż „standardowe” laski wanilii, które można dostać w sklepach i przypominają bardziej zaschnięta gałązkę. Do tego całkiem przyjemnie się złożyło, że udało się dostać kawę z podobnej lokalizacji geograficznej. Tylko, że nie może być po najmniejszej linii oporu – przy pomocy ciężkiej pracy przyjaciół z Brisman Crew do kadzi trafiło 60 litrów espresso. Jest różnica. Laktozy dość mało – ma tylko delikatnie zwiększyć pełnię i słodycz piwa. Nie jestem zwolennikiem milk stoutów, które smakują tylko laktozą i są przeraźliwie słodkie. Smaki i aromaty to nie system zero-jedynkowy. Żeby dodać ostateczniego szlifu kompozycji – leżakowanie z płatkami po beczkach od whisky.

Osobiście jestem zadowolony z efektu, jest tak ceniony przeze mnie balans. I jestem ciekaw czy Wam będzie smakowało. Marcin już coś kombinuje na premierę, ponoć Geezer będzie w dwóch wersjach ;) Plus jest to dobra rozgrzewka przed 17.03.

Przy okazji oficjalne afterparty premiery odbędzie się w forpoczcie rzemiosła na dalekich rubieżach – Piwnej Sprawie. Nie ma nudy ;)Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.