Skocz do zawartości

Czy któryś z tych środeków bedzie odpowiedni do dezynfekcji ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji prowadzonej przez żone dzialanosci gospodarczej trafiło w moje ręce kilka srodków których używa do dezynfekcji.

Moje pytanie jest nastepujące czy któryś z nich bedzie można zastosować w podobny sposob jak Desprej czyli do dezynfekcji różnych drobnych rzeczy typu strrzykawki do pobierania probek , balingometr, mieszadła itp ???

Środki to :

-MIKROZAID AF Liquid http://www.medi-sept...S-S&M-MIL10.pdf, http://www.dezynfekc...yskiwacza-.html

- Incidur Spray http://www.ecolab-sk...idur_Spray.html

- Skinsept - http://www.dezynfekc...tomizerem-.html

- Aldesan - http://dlapacjenta.p...products_id/132

 

Prosze o podopowiedz czy któryś się nadaje i czy nie zaszkodzi piwku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tyko połowicznie odpowiem na pytanie, ale jak sam szukałem środków do dezynfekcji i pytałem w aptece o takowe, to pani farmaceutka powiedziała, że zasadniczo wszystko co tam mają się nadaje- kwestia czy te środki są do dezynfekcji skóry czy powierzchni. Te do skóry muszą spełniać większe wymagania, dlatego są droższe, a efekt praktycznie ten sam.

 

Niestety chemikiem nie jestem i nie mam zielonego pojęcia co to za środki, po prostu chciałem podzielić się pewnymi doświadczeniami, a nuż. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowanie z środkami do dezynfekcji to chyba domena większości początkujących (nas też to nie ominęło).

Po etapie eksperymentów przychodzi otrzeźwienie i dochodzimy do wniosku -> po co wyważać otwarte drzwi.

Od lat kilku stosujemy nadwęglan i piro, a do miejscowej dezynfekcji 70% alkohol i 0, null infekcji.

I po raz kolejny powtórzymy - lepiej dokładnie umyć i nie odkazić niż odkażać brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :) nie mam zamiaru cudować ze środkami do dezynfekcji chodziło mi tylko i wyłacznie o środek do stosowania doraznego. Kazdy środek to wydane pieniądze ja mam akurat takie pod ręką wiec nic mnie one nie kosztują ,chciałem tylko zapytać czy któryś sie nada a wolne złotówki wole wydać na słody i chmiele :)

Osobiscie używam piro i oczywiście dokładne mycie bez udziwnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam jeszcze ClO2 kilogram z aktywatorem ok 30 zł a sądząc po moim zużyciu prędzej minie termin ważności niż się skończy :) do tego naturalnie OXI i jeżeli to Ci pomoże to stosowany przeze mnie także desprej ma w składzie Etanol, propan-2-ol i chlorek didecyldimelyloamoniowy i ma wg etykiety podobne zastosowanie do wymienionych przez Ciebie środków. Zwykle jednak używam go do miejscowej dezynfekcji pokryw fermentorów, termometru, kraników przed zlewaniem przez nie na cichą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy głos jest pomocny.Ja dopiero zaczynam swoją przygode z warzeniem i wole zapytac bardziej doświadczonych aby nie popełniac błędów. Składy porównywałem i faktycznie są podobne. Uzywać chcialbym podbnie jak Ty

do miejscowej dezynfekcji pokryw fermentorów, termometru, kraników przed zlewaniem przez nie na cichą itp.

Tylko nie chciałbym aby dany środek miał negatywny wpływ na piwo tj. smak zapach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że desprej ładnie nie pachnie i też miałem wątpliwości, czy to nie przejdzie do piwa. Najważniejsze przy stosowaniu tego środka to wg mnie nie przesadzać z ilością i pozwolić mu odparować. Uspokoi Cię zatem, że popularne środki dostępne w sprzedaży (OXI, piro czy ClO2 ) stosowane zgodnie z przeznaczeniem nie wpływają na walory smakowe piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony, mogę napisać, że do miejscowego odkażania (szklanki, probówki, termometry spławiki, kraniki itd) używam Skinsept'u (odpowiednik piwnego despreju). Z racji tego że po prostu go mam, gdyż stosuję przy kucu się dożylnie do odkażania skóry.

 

W sumie mieszanka alkoholi i środków odkażających + atomizer = szybkie i łatwe w użyciu do oprysku wszelkiej drobnicy podręcznej.

 

Co do obaw o zapachy, to nigdy żadnych nie stwierdziłem. Czy to w winie, czy innych trunkach :)

 

Więc jak masz, to sobie buteleczkę ustaw gdzieś pod ręką, a na pewno się przyda przy produkcji Piwka :) Choć by po to, aby przed otwarciem fermentatora prysnąć i zdezynfekować pokrywę i dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja uzywam w wiekszosci malych elementów srodka kodan forte. To odpowiednik skinseptu. Działa bez zarzutu. Z mojej strony rada, żeby nie scierac tego za szybko. W instrukcjach piszą o czasie dzialania na powierzchni skory czy tez innego medium. Czasem psik i starcie nie wystarcza. Co do środków medycznych proponuje czytac skład srodka poniewaz niektore na skórę jeszcze zawierają w sobie skladniki natluszczajace. Wtedy mozesz uszkodzić swoja np uszczelkę w kraniku fermentatora. Jak masz tego duzo i zonie robisz koszty; -) to dzialaj na tym. Do wiekszych powierzchni polecam jeszcze manusan, też dosc popularny srodek wśród medycyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi porządnego mycia sprzętu. Tutaj nie do końca chodzi czym myjemy (niektóre środki są troszeczkę lepsze przy jednej czynności inne pryzy drugiej), ale jak dokładnie i kiedy myjemy. ;)

 

Dokładnie. Jak do tego dodamy np. Starsan (wg mnie obecnie najlepszy na rynku) to możemy mieć czyste sumienie jeżeli chodzi o reżim sanitarny w browarze - oczywiście zawsze coś się przypałętać może, no ale tak to czasami bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.