Jump to content

Browar Maruda


Bogi
 Share

Recommended Posts

Futuramy czy jak się to zwało nie lubię, więc etykietka mnie zaintrygowała, jaki związek, zaś browar nowy na "rynku", to czemu nie?

 

Bender Belgian Blonde Ale 15, 6,3

 

Aromat nuta górna belgia, banany, nuty ziemiste, klejące, lukrecja. Nuta dolna bardziej pod saison. Ogólnie wszystko jest jak najbardziej na plus. Alkoholu brak, za to piwo pełne.

 

Smak typowo belgijski, mocno pszeniczny, piękna, wyrazista nuta Tradition i przyjemna aura cukrów trzcinowych. Alkohol nadal nie wyczuwalny. To były zalety, teraz wady-piwo za bardzo idzie w kierunku pszenicy, a nawet witbier'a, a przez to z biegiem łyków, robi się coraz bardziej ciężkie i nie od alkoholu, ale od ekstraktu. Brakuje równoważących całość dodatków. Kierunek jest słuszny, ale jeśli miałby to być Cuvée Des Trolls czyli najdoskonalszy blonde jaki znam, to muszą być przyprawy, rezygnacja z ciemnego cukru, może te drożdże też namieszały? Jako witbier, klasa sama w sobie, jako blonde, zboczenie z kursu. Warto zaznaczyć, że jak na 3cią warkę to piwo jest super, nie ma żadnych wad technicznych i pije się je z przyjemnością.

post-5299-0-87812700-1424345610_thumb.jpg

Edited by Bogi
Link to comment
Share on other sites

Wiem że do stylu niestety trochę brakuje. Po pierwsze drożdże, były ze starteru który nie koniecznie mógł być wystarczająco namnożony. Myślę że one były tu głównym sprawcą, za słabo odfermentowały i mógł być underpitching, poza tym w kolejnym piwie też mi się ich profil nie podobał. Po drugie cukier, powinienem dodać białego no ale cóż człowiek uczy się na błędach. Dzięki za notkę i wskazówki co można poprawić i cieszę się że mimo wszystko przyjemnie się go piło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.