Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć! Tak, planujemy (były już takie głosy wcześniej) ale nasz backlog jest tak wielki, że nie powiem Ci kiedy to nastąpi. Z powodów osobisto-zdrowotnych prace posuwają się w swoim (nie ukrywam dość wolnym) tempie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 21:45, brewness napisał:

Cześć! Tak, planujemy (były już takie głosy wcześniej) ale nasz backlog jest tak wielki, że nie powiem Ci kiedy to nastąpi. Z powodów osobisto-zdrowotnych prace posuwają się w swoim (nie ukrywam dość wolnym) tempie. Pozdrawiam!

Już dawno mówiłem, że potrzebny jest tracker na jakimś gitlabie bo inaczej via maile i forum to jest nie do ogarnięcia. :D

 

Ja dziś mam sugestię dotyczącą surowców. Jest np dodany taki słód: https://brewness.com/user/ingredient/fermentable/140701/view ale to nie ja go dodałem więc skoro nie zaakceptowany to nie mogę go dodać do receptury. Więc go sklonuję w bazie brewness (ok gdyby to był pale ale to bym sklonował tak mi się jeszcze nie chce ale jeśli zachce mi się go użyć drugi raz to wtedy już sklonuję) i będzie więcej nie zaakceptowanych wpisów o tym samym słodzie, w bazie programu bałagan który de facto jest przez ten program wymuszony.

 

Tymczasem słodownia strzegom udostępnia elektroniczną specyfikację w 2 formatach wszystkiego co mają w ofercie (tak zakładam) gdyby to wciągnąć do oficjalnej (zaakceptowanej) bazy to cały problem z głowy jednym krótkim ruchem. https://vikingmalt.pl/oferta/ Takie same pliki pewnie znajdzie się także w innch słodowniach.

Później zostanie sprzątanie istniejącego bałaganu, ale myślę, że jeśli dopiszesz jakiś system (oznacz duplikaty, sprawdź czy zawierają to samo, połącz duplikaty jeśli tak / wyślij wiadomość do tych co użyli tych surowców) to znajdziesz kilka osób które w zamian za nie wiem miesiąc abo Ci to posprzątają...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno @brewness, gdybyś miał zamiar rozgrzebać trochę bazę składników.

Taki pomysł, gdybyś np. w słodach rozdzielił pole nazwa na Producent i osobno Nazwa, a później w magazynie, w recepturach wyświetlał to jako jednow jakiś sposób połączone to też częściowo zapobiegło bałaganowi w stylu:

* Viking - Pale Ale

* Pale Ale (Viking malt)

* Pale Ale Malt (Viking)

* Strzegom Pale Ale

* Pale Ale - Strzegom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wariat napisał:

Jeszcze jedno @brewness, gdybyś miał zamiar rozgrzebać trochę bazę składników.

Taki pomysł, gdybyś np. w słodach rozdzielił pole nazwa na Producent i osobno Nazwa, a później w magazynie, w recepturach wyświetlał to jako jednow jakiś sposób połączone to też częściowo zapobiegło bałaganowi w stylu:

* Viking - Pale Ale

* Pale Ale (Viking malt)

* Pale Ale Malt (Viking)

* Strzegom Pale Ale

* Pale Ale - Strzegom

Ja się sortowowania po ilości w magazynie nie mogę doczekać a Ty takie fanaberie tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma reakcji, to jeszcze raz magazyn, z innej strony.

Nowa warka. Decyduję się aby na etapie zacierania zostały odjęte wszystkie składniki. Ok.

Mam powody aby usunąć warkę, usuwam.

Stany magazynowe nie zmieniają się. Nie wróciło....

W dniu 8.05.2019 o 21:45, brewness napisał:

Z powodów osobisto-zdrowotnych prace posuwają się w swoim (nie ukrywam dość wolnym) tempie.

Takie stwierdzenie daje do myślenia, umowę zawarliście z setkami (a może tysiącami) klientów.

Nie z Kolegą z forum, nie. Z firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zielony07 napisał:

Takie stwierdzenie daje do myślenia, umowę zawarliście z setkami (a może tysiącami) klientów.

Nie z Kolegą z forum, nie. Z firmą.

 

Weź tak nie strasz bo ogłoszą upadłość i zamkną zabawkę, a ja brewness lubię… marudzę na braki i niedoróbki ale jednak lubię;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 21:23, zielony07 napisał:

Magazyn. Na dużym ekranie z windą jest ok.

Na androidzie tragedia. Zamiast tabeli jakiś bałagan, jedna rzecz zajmuje całą stronę.

Ręce opadają.

Tak działa responsive design, że łamie się na mniejszych ekranach, ciężko będzie coś innego wymyślić ale pomyślę :)

 

5 godzin temu, zielony07 napisał:

Skoro nie ma reakcji, to jeszcze raz magazyn, z innej strony.

Ja nie siedzę non stop na forum, dostaję powiadomienia i zawsze wracam, żeby odpowiedzieć, proszę o odrobinę cierpliwości. 

 

Cytat

Nowa warka. Decyduję się aby na etapie zacierania zostały odjęte wszystkie składniki. Ok.

Mam powody aby usunąć warkę, usuwam.

Stany magazynowe nie zmieniają się. Nie wróciło....

Nie wróci bo nie jest to zaprogramowane, odejmujemy surowce, nie dodajemy.

 

Cytat

Takie stwierdzenie daje do myślenia, umowę zawarliście z setkami (a może tysiącami) klientów.

Nie z Kolegą z forum, nie. Z firmą.

Szczerze nie rozumiem w czym jest problem, przecież usługi są świadczone, aplikacja cały czas działa i nie zamierzamy jej zamykać. Jakby to były tysiące osób to stać by mnie było na zatrudnienie kogoś na full time, kto pracowałbym nad BREWNESS codziennie, niestety, realia są BARDZO BARDZO inne ?

 

Dla ścisłości, żebyś miał pojęcie z czym się borykam, mam małe dziecko, które bardzo często choruje (nic poważnego i wiem, że to jest normalne, nie żebym się użalał czy coś) i po prostu nie mam czasu na dopisywanie nowych funkcjonalności, poprawiam błędy, utrzymuję support, CZASEM zacznę nowy ficzer. 

 

Edytowane przez brewness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wariat napisał:

 

Weź tak nie strasz bo ogłoszą upadłość i zamkną zabawkę, a ja brewness lubię… marudzę na braki i niedoróbki ale jednak lubię;-) 

Nikogo nie straszę,  też używam bo lubię co polskie.

Ale parę rzeczy musi być w poważnym projekcie. NP.  changelog był dawno obiecany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
5 godzin temu, hermod napisał:

@brewness mam problem z zapisem stanu magazynu, nawet jak nic nie zmieniam i tylko naciskam zapisz to mi się pojawia błąd: 

możesz rzucić na to okiem?

Profil: hermod

 

Cześć, sprawdź proszę teraz. Mamy problem z serwerem od kilku dni, próbujemy to ostatecznie rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mibor napisał:

@hermod miałem to samo, ale już jest ok. Niemniej jednak uważam, że serwis zatrzymał się w miejscu i nie widać rozwoju pomimo zgłaszanych przez użytkowników propozycji zmian.

 

Po pierwsze, to, że nie ma zmian w funkcjonalnościach to nie znaczy, że nic się nie dzieje ;) Kilka dni temu został zrobiony bardzo duży update całej infrastruktury projektu, nad którym pracowałem ponad 2 miesiące. 

Po drugie i chyba najważniejsze. Poruszałem tę kwestię już wiele razy na grupach facebookowych i na tym forum, w projekt zostało wpompowanych grubo ponad 100 tyś. złotych, obecne przychody są na poziomie kilkuset złotych miesięcznie... Ja bardzo chciałbym aby to był prężnie rozwijany system z masą nowych rzeczy, z pełną aplikacją mobilną i świetnym supportem ale jeśli podejście do płacenia za subskrypcje się nie zmieni to będziemy nadal mieli właśnie na utrzymanie serwerów i drobne poprawki, które są cały czas poprawiane na bieżąco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.10.2019 o 22:43, brewness napisał:

...w projekt zostało wpompowanych grubo ponad 100 tyś. złotych, obecne przychody są na poziomie kilkuset złotych miesięcznie... Ja bardzo chciałbym aby to był prężnie rozwijany system z masą nowych rzeczy, z pełną aplikacją mobilną i świetnym supportem ale jeśli podejście do płacenia za subskrypcje się nie zmieni to będziemy nadal mieli właśnie na utrzymanie serwerów i drobne poprawki, które są cały czas poprawiane na bieżąco.

 

 

Witam

Przykro czytać, że tak fajne narzędzie jakim jest  brewness nie ma nawet na podstawowe opłaty :(

Myślę, że powinna być na zachętę jedna warka i jeden przepis (za free) aby sprawdzić jak działa narzędzie i się do niego przekonać a później podstawówka (to co teraz jest za free) choćby 10zł. Skoro i tak nikt nie płaci to nawet jak część nieaktywnych użytkowników odpadnie to jaka to strata, skoro po podsumowaniu miesiąca zostaje 100zł?

 

Dziękuję twórcy tego projektu za możliwości jakie daje brewness :) Używam od dawna, wykupiłem też abonament podstawowy mimo, iż nie warzę co sobotę :) Uważam, że dobre pomysły warto promować :)

 

Mam sugestię (oprócz tej finansowej, powyżej) do twórcy tego projektu.

Aż prosi się, aby była możliwość generowania etykiet na butelki na podstawie podsumowania widocznego po uwarzeniu i zabutelkowaniu Naszego piwa. Kilka podstawowych wzorów etykiet, do tego możliwość jakiejś podstawowej edycji takiej etykiety. Myślę, że była by to dodatkowa atrakcja do subskrybowania projektu choćby w opcji podstawowej. Co Wy na to?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.11.2019 o 23:12, Monty napisał:

 

Witam

Przykro czytać, że tak fajne narzędzie jakim jest  brewness nie ma nawet na podstawowe opłaty :(

Myślę, że powinna być na zachętę jedna warka i jeden przepis (za free) aby sprawdzić jak działa narzędzie i się do niego przekonać a później podstawówka (to co teraz jest za free) choćby 10zł. Skoro i tak nikt nie płaci to nawet jak część nieaktywnych użytkowników odpadnie to jaka to strata, skoro po podsumowaniu miesiąca zostaje 100zł?

 

Dziękuję twórcy tego projektu za możliwości jakie daje brewness :) Używam od dawna, wykupiłem też abonament podstawowy mimo, iż nie warzę co sobotę :) Uważam, że dobre pomysły warto promować :)

 

Mam sugestię (oprócz tej finansowej, powyżej) do twórcy tego projektu.

Aż prosi się, aby była możliwość generowania etykiet na butelki na podstawie podsumowania widocznego po uwarzeniu i zabutelkowaniu Naszego piwa. Kilka podstawowych wzorów etykiet, do tego możliwość jakiejś podstawowej edycji takiej etykiety. Myślę, że była by to dodatkowa atrakcja do subskrybowania projektu choćby w opcji podstawowej. Co Wy na to?

 

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem czemu nie dostałem powiadomienia o Twoim poście :(

Przy rejestracji każdy dostaje za free dostęp, więc nie wiem czy tu faktycznie leży problem.

Dzięki za wsparcie :) 

 

Generowanie etykiet to bardzo fajny pomysł, mamy go nawet na swojej liście rzeczy do zrobienia, ale niestety nie jest to takie proste do realizacji, jak się ma tak okrojony budżet. Szukam obecnie dodatkowe modelu finansowania, żeby móc dalej się rozwijać i realizować Wasz pomysły :) 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@brewness hej, mam małą prośbę - czy możecie dodać jedną, mega podstawową funkcjonalność, jaką jest sortowanie przepisów po nazwie? Nie rozumiem, czemu go obecnie nie ma wśród opcji na liście, ale byłoby to mega pomocne. Po przejściu na pro zacząłem wklepywać sobie stare recki, aby mieć wszystko w jednym miejscu - efekt jest taki, że nowe recki mam na końcu, a stare na początku. I nijak nie idzie tego posortować. Sortowanie po nazwie załatwiłoby sprawę (nazywam sobie recki z numerem przepisu kolejno, np. #100 Pale Ale itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
25 minut temu, anteks napisał:

może sortowanie magazynu po nazwie,ilosci, ebc,alfakwasach?

Pisałem o tym już prawie dwa lata temu

Ale jak dotychczas to ja żadnych zmian użytkowych i funkcjonalnych nie zauważam. A nie przepraszam pojawiła się opcja odejmowania surowców warki z magazynu.

Edytowane przez Mibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mibor napisał:

Pisałem o tym już prawie dwa lata temu

Ale jak dotychczas to ja żadnych zmian użytkowych i funkcjonalnych nie zauważam. A nie przepraszam pojawiła się opcja odejmowania surowców warki z magazynu.

 

Przyznaję, że to nie jest zrobione, miałem do tego podejście ale z racji tego, że są to inputy ciężko było mi to ogarnąć od ręki i tak zostało. Sprobuję jeszcze raz, w tym tygodniu do tego usiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.