Skocz do zawartości
brewness

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych

Rekomendowane odpowiedzi

@@brewness

1) Powracam z moją propozycją odnośnie sortowania według kolumn, jest szansa na jej realizację? Kiedy?

2) Druga sprawa to podawanie koloru piwa - podajecie kolor ziarna wg EBC a kolor piwa wg SRM. Czy nie moglibyście tego ujednolicić i obok koloru piwa w SRM podawać też w EBC?

3) trzecia wreszcie sprawa - w kolumnach jest nazwa, gęstość, rozmiar, styl, ibu, srm - dodajcie również abv aby od razu było wiadomo jaką "moc" ma dane piwo z przepisu co dla niektórych jest ważne gdy szukają lekkiego bądź sesyjnego piwa w danym stylu.

Z góry dzięki.

Punkty 1 i 3 zostały zrobione na początku miesiąca, niestety nie miałem jak wcześniej tego zakomunikować bo byłem na urlopie ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozdrawiam

Kolejna propozycja - w sekcji dodatki dajcie możliwość wyboru między wagą a objętością, czasami trzeba dodać ileś tam soku czy innego płynu i wtedy bardzo by się to przydało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozpocząłem warzyć 3 piwa naraz i dla każdego otworzyłem nową kartę poprzez "uwarz to". Po zapisaniu wszystkich 3 okazało się, że mam 2 warki z tym samym numerkiem.

Faktycznie tak mogło się zdarzyć, możesz wrócić do pierwszego kroku i zmienić numer ręcznie. Poprawimy to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodajcie następujące style:

Braggot

Cottbuser

Graff

Gruit

Jopejskie

Lichtenhainer

Rosanke

Sahti

Schöps

Wee heavy

;)

Edytowane przez Igorrodz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam wątpliwość co do słodów karmelowych.

Zmienia się barwa, ok. Zmienia się ekstrakt, ok.

Ale dlaczego zwiększa się zawartość alkoholu jeśli dodaje się niefermentowalne słody ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha... :D

Sypnąłem odrobinę cukru więcej niż było w recepturze, ale może 30g. Pewnie też sypnęło mi się więcej słodu.

edit: Ale jak w przepisie ustawię wydajność 100% i objętość taką jak mi wyszła to przewidywana gęstość to 20.7blg a to co uzyskałem to 16.8. 16.8 jest przy wydajności 77%, jednak nie jestem aż tak wydajny ;)

Przy okazji: jeśli w przepisie jest cukier, to nie lepiej jako gęstość przed gotowaniem wyświetlać gęstość bez cukru, albo obie?

Edytowane przez koval_blazej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak pisałem wyżej, wydajności 100 % to tam nie ma.

Na stronie https://brewness.com/pl/batch/10053/view teraz widać 92.4% (chyba dalej za dużo?), ale jak wejść w edycję na zakładkę "Fermentacja burzliwa", dalej nie pokazuje wydajności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta