Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, smaky78 napisał:

To dobrze by było o tym wspomnieć przy wykresie, bo już od pięciu warek z tym tańczę przy amerykańskich chmielach i teraz podzieliłem wskazania przez dwa, żeby ktoś chciał dopić moje piwa.

Szczerze mówiąc nie rozumiem co by to zmieniło jakbyśmy podawali z jakiej metody korzystamy, ale w zasadzie to możemy to napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, koval_blazej napisał:

To po co ci kalkulatory jak już na oko wiesz? Ja tak nie umiem, to wrzuciłem w jeden (inny niż brewness) i wyszło z tego 22IBU.

Jest wiele czynników które mogą dać większą goryczkę niż wyliczenia - pływające chmieliny, taniny ze słodu. Jeśli chłodzisz powoli, to mogłeś uzyskać znacznie więcej IBU z tych 70g na koniec gotowania. Pewnie jeszcze chmieliłeś na zimno?

Przecież Brewness nie wymyśla koła na nowo, tylko używa jednej z 2 powszechnych metod (Rager albo Tinseth) tak jak wszystkie inne, więc nie znajdziesz kalkulatora, który dla tego samego chmielenia da ci nagle 80IBU

 

Pływające chmieliny - nie zauważyłem, filtruję przez podwójną pończochę

taniny ze słodu - warzę z zestawów gdzie ilość wody do wysładzania jest wyliczona i nie robię 30 litrów z zestawu na 20L

Chłodzę wydajną chłodnicą z tego forum w 20 minut

Chmielę na zimno, ale chmielenie na zimno nie da goryczki, poza tym wszyscy chmielą na zimno

Edytowane przez smaky78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smaky78 napisał:

 

No teraz to już za późno, ale możecie dopisać.

 

Chodziło mi o to co by to zmieniło w ogóle, bo wydawało mi się oczywistym, że podajemy przybliżone wyniki i trzeba je taktować właśnie jako estymację a nie jako coś co faktycznie wyjdzie w garze. Trzeba by do labu oddać, żeby wiedzieć dokładnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, smaky78 napisał:

Ja to bym dał żółty trójkącik i ostrzeżenie, że to tylko poglądowe wyniki mogące się różnić nawet do 50% i gitara.

 

Ale skąd wziąłeś te 50%? Cały sens takich programów jak BREWNESS to podawanie przybliżonych teoretycznych wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mibor napisał:

@brewness planujecie jakieś ulepszenia w funkcjonalności o których pisali użytkownicy powyżej oprócz pakietów komercyjnych?

 

Jak najbardziej, aplikacja jest cały czas rozwijana, mieliśmy kilku miesięczną przerwę bo urodziło mi się dziecko, ale już jesteśmy na dobrej drodze, żeby nowe funkcjonalności pojawiały się regularnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chmielę na zimno, ale chmielenie na zimno nie da goryczki, poza tym wszyscy chmielą na zimno





Jesteś w dużym błędzie kolego.
Dasz wiarę, ze można zrobić całkiem gorzkie piwo nie sypiąc chmielu na goryczkę ?

Co do postu, ze nikt Cię nie poinformował, ze wyliczenia Brewness są teoretyczne to zabawne całkiem :D Nie przypominam sobie żeby ktoś z Brewness przyjeżdżał pobrać próbkę mojego piwa do laboratoryjnego oznaczania IBU więc domyśliłem się, ze to jakaś wartość teoretyczna.

Co do za gorzkiego piwa, to możesz zblendowac sobie z kustoszem z biedronki.

Sorry za ton, ale wydaje mi się, że popłynąłeś trochę z pretensjami do chłopaków z Brewness, którzy robią dobrą robotę.
Żadna aplikacja nie zwalnia z myślenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem dziś dodać nową recepturę. Aplikacja mi nie pozwala, bo wykorzystałem darmowy limit. Klikam na Przejdź na Standard, ale przycisk nie działa. Przeglądarki: Firefox na Linux, Brave na Linux, Brave na Android, Chrome na Android.

 

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vmario napisał:

Chciałem dziś dodać nową recepturę. Aplikacja mi nie pozwala, bo wykorzystałem darmowy limit. Klikam na Przejdź na Standard, ale przycisk nie działa. Przeglądarki: Firefox na Linux, Brave na Linux, Brave na Android, Chrome na Android.

 

O co tu chodzi?

 

Jaka nazwa konta? sprawę to za moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już ogarnąłem. Po kliknięciu Przejdź na standard trzeba sobie przewinąć stronę do dołu, wybrać abonament i kliknąć Uzyskaj dostęp. Niezbyt to intuicyjne dla takich nieogarów jak ja.

Edytowane przez vmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tak, ale w przypadku Brewnessa opieram się na tym że wyświetla mi w sekcji "moje warki" liczbę dni od warzenia, stąd jeśli wpiszę sobie przy chmieleniu na zimno liczbę dni to od razu wiem w którym dniu mam to zrobić. Co innego gdyby mi odliczało tak jak w przypadku gdy warzę, ale wtedy musiałyby mi przychodzić powiadomienia np. na maila. No i jeszcze jeden warunek, czas fermentacji różni się w zależności od stylu i podanie czasu od końca będzie wprowadzać w błąd w przypadku gdy mam nastawione kilka warek z różnymi okresami fermentacji.

 

BTW, może dałoby się wprowadzić jakiś znacznik np koniec burzliwej, warka podświetla się na czerwono, koniec cichej warka podświetla się na żólto po wcześniejszym ustawieniu czasów fermentacji.

 

 

Edytowane przez smaky78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.