Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

@brewness
1) Proszę o dodanie w kryteriach wyszukiwania przepisu na piwo (z puli przepisów publicznych jak i prywatnych) również po objętości warki.
2) W dalszym ciągu brakuje pełnego sortowania wg wszystkich kolumn, jest tylko według niektórych. Kiedy się to zmieni?

3) Dodawanie cukru podczas gotowania (nie podczas zacierania!)  w waszym programie nie powoduje zmiany ani BLG (powinno się podnieść) ani koloru gotowego piwa (powinno przyciemnieć, karmelizacja), co jest błędem (brakiem). Poprawcie to.
4) Dodajcie opcję "zapamiętywania" przepisu nie swojego. Jest - moje przepisy, publiczne przepisy, dodajcie - zapamiętane przepisy. Bardzo ułatwi to piwowarstwo gdyż są takie które chciałbym zapamiętać i wykorzystać w przyszłości.
Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/19/2018 at 11:48 AM, brewness said:

Napisz proszę jakich funkcji brakuje to chętnie przemyślimy ich dodanie, bo skoro Tobie czegoś brakuje to może inni też chętnie z tego skorzystają ;)

  1. Korekta ekstraktu po dodaniu do fermentora cukru/syropu/miodu itp. cukrów prostych.
  2. Wyświetlanie dawki przyprawy na jednostkę objętości, np. dodaję 10g kolendry, a program później wyświetla mi również dawkę w g/l. W ten sposób łatwiej projektowałoby się nowe receptury o w oparciu o poprzednie.
  3. Nie ma potrzeby, żeby opis warki mówił mi, że fermentacja cicha zakończyła się 189 dni temu. Nic mi to nie mówi, to informacja potrzebna tylko w przypadku butelkowania, bo wiadomo, ile piwo leżakuje. Przy burzliwej i cichej chcę wiedzieć, ile one trwały.
  4. Podobnie w notatkach do fermentacji -- jak zapisałem sobie, że brzeczka miała 5°Blg, to za rok nie interesuje już mnie data pomiaru, tylko który dzień burzliwej to był. Wtedy mogę np. porównać tempo fermentacji.
  5. Przy okazji notatki do fermentacji mogłyby na bieżąco przeliczać odfermentowanie, ale to już mniej istotny bajer.
  6. Miło byłoby zobaczyć wylistowane wszystkie straty przy danej warce, żeby wypracować sobie ich wartości.
  7. Kalkulator wskazań hydrometru mógłby mieć opcję wyboru temperatury kalibracji. Mój pokazuje poprawne wartości w 16°C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@brewness

Bardzo mi się podoba ogólna funkcjonalność programu, jednakże brakuje mi jednej rzeczy. Co jakiś czas rozkładam warkę na 2 części i np po burzliwej dodaję do każdej innego chmielu, albo jedną butelkuję po burzliwej a do drugiej np na cichą wiśnię. Fajnie jakby była możliwość np zakończenia warki #25 jako warki #25.1 i #25.2 itd. :) 

Edytowane przez diego1601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej czy jest szansa ze dodacie do bazy drozdze omegi i imperiala?

Glownie fermentuje na nich wiec fajnie bylo by je miec w wyszukiwarce. 

 

Edytowane przez Lasek
zaspalem w trakcie pisania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Magazyn. Prosiłem już raz, poproszę znowu.

Chodzi o to aby stan magazynu uaktualniał się w momencie tworzenia warki, a nie w trakcie wykonywania kolejnych czynności w warzelni.

Znakomicie by to ułatwiło gospodarkę surowcami, np. można by "zrobić" kilka warek zawczasu, było by wiadomo co i jak z surowcami.

Co zamawiać itp. Bo w trakcie warzenia, jak słody zmielone, chmiele poważone, drożdże pod ręką - to nie czas na przyglądanie się magazynowi.

Przyznaję że zakupiłem licencję aby korzystać z "automatycznego magazynu", a ciągle mam w nim , no nie powiem co.

A poza tym... baardzo jestem zadowolony. Wg mnie aplikacja "szyta na miarę". Powodzenia !

 

P.S. A może dało by się edytować numery warek ?  Coś mi się spaprało i już nie jest elegancko jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam, że tak długo zostawiłem Was bez odpowiedzi ale urodziła mi się córka i jak można sobie wyobrazić mam lekkie urwanie głowy ;) ale wracam do prac nad BREWNESS z nową motywacja :) 

 

5 minut temu, zielony07 napisał:

Magazyn. Prosiłem już raz, poproszę znowu.

Chodzi o to aby stan magazynu uaktualniał się w momencie tworzenia warki, a nie w trakcie wykonywania kolejnych czynności w warzelni.

Znakomicie by to ułatwiło gospodarkę surowcami, np. można by "zrobić" kilka warek zawczasu, było by wiadomo co i jak z surowcami.

Co zamawiać itp. Bo w trakcie warzenia, jak słody zmielone, chmiele poważone, drożdże pod ręką - to nie czas na przyglądanie się magazynowi.

Przyznaję że zakupiłem licencję aby korzystać z "automatycznego magazynu", a ciągle mam w nim , no nie powiem co.

A poza tym... baardzo jestem zadowolony. Wg mnie aplikacja "szyta na miarę". Powodzenia !

 

P.S. A może dało by się edytować numery warek ?  Coś mi się spaprało i już nie jest elegancko jak było.

j.w. obowiązki rodzinne zmusiły mnie do krótkiej przerwy w pracach nad projektem, mam to zapisane i na pewno będziemy nad tym pracowali. 

Jeśli chodzi o numer warki to możesz to edytować, przechodząc do pierwszego kroku :)

 

Cytuj

Hej czy jest szansa ze dodacie do bazy drozdze omegi i imperiala?

Glownie fermentuje na nich wiec fajnie bylo by je miec w wyszukiwarce. 

 

Surowce można dodawać samemu :) 

 

Dnia 9.08.2018 o 14:05, Mibor napisał:

Czy w magazynie moglibyście dodać możliwość automatycznego sortowania po poszczególnych kolumnach?

Damy radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, szwagier napisał:

Jakiekolwiek domyślnie zaznaczone zgody na przetwarzanie danych czy też na zapis do newslettera przy akceptacji regulaminu to coś czego nie trawie i co zgłaszam do GIODO jeśli dana zgoda się kwalifikuje. Strasznie mnie zasmuciliście okienkiem z akceptacją nowego regulaminu :/

Ale właśnie po to jest ten checkbox, żeby móc sobie go odkliknąć :) Na pewno nie zrobiliśmy tego celowo, jeśli to aż taki problem to od reki mogę to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szwagier napisał:

Jakiekolwiek domyślnie zaznaczone zgody na przetwarzanie danych czy też na zapis do newslettera przy akceptacji regulaminu to coś czego nie trawie i co zgłaszam do GIODO jeśli dana zgoda się kwalifikuje. Strasznie mnie zasmuciliście okienkiem z akceptacją nowego regulaminu :/

Żeby nie było wątpliwości co do naszych intencji, zmieniłem, że domyślnie jest odznaczone i trzeba to zaznaczyć. Jeśli wyraziłeś zgodę a nie chciałeś, możesz to zmienić w https://brewness.com/user/my-profile

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagier napisał:

Jakiekolwiek domyślnie zaznaczone zgody na przetwarzanie danych czy też na zapis do newslettera przy akceptacji regulaminu to coś czego nie trawie i co zgłaszam do GIODO jeśli dana zgoda się kwalifikuje. Strasznie mnie zasmuciliście okienkiem z akceptacją nowego regulaminu :/

AFAIR wszystkie te zgody można sobie odklikać w profilu, nie jest tak jak w różnych serwisach gdzie zgadzasz się lub nie i pozamiatane więc o ile ok, ładniej ejst jeśli haczyki są domyślnie wyłączone to jednocześnie co do zasady chciałbym, żeby wszędzie było jak w brewness.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIR wszystkie te zgody można sobie odklikać w profilu, nie jest tak jak w różnych serwisach gdzie zgadzasz się lub nie i pozamiatane więc o ile ok, ładniej ejst jeśli haczyki są domyślnie wyłączone to jednocześnie co do zasady chciałbym, żeby wszędzie było jak w brewness.
Już domyślnie są wyłączone, żeby nie było kontrowersji

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎24‎.‎08‎.‎2018 o 11:04, zielony07 napisał:

Magazyn. Prosiłem już raz, poproszę znowu.

Chodzi o to aby stan magazynu uaktualniał się w momencie tworzenia warki, a nie w trakcie wykonywania kolejnych czynności w warzelni.

Znakomicie by to ułatwiło gospodarkę surowcami, np. można by "zrobić" kilka warek zawczasu, było by wiadomo co i jak z surowcami.

Co zamawiać itp. Bo w trakcie warzenia, jak słody zmielone, chmiele poważone, drożdże pod ręką - to nie czas na przyglądanie się magazynowi.

Przyznaję że zakupiłem licencję aby korzystać z "automatycznego magazynu", a ciągle mam w nim , no nie powiem co.

A poza tym... baardzo jestem zadowolony. Wg mnie aplikacja "szyta na miarę". Powodzenia !

 

P.S. A może dało by się edytować numery warek ?  Coś mi się spaprało i już nie jest elegancko jak było.

W pełni popieram. Przy planowaniu warek (niekiedy dużo wcześniej, a więc wtedy kiedy przymierzam się do zamawiania kompletu surowców na kilka warek na raz) powinna być możliwość jakiegoś zdejmowania z magazynu albo lepiej oznaczania stanu zablokowanego/zarezerwowanego na daną warkę. W ten sposób po stworzeniu przepisu-warki do uwarzenia wiem ile pozostało mi składników na planowanie kolejnej.

W obecnej postaci zautomatyzowany magazyn mi nie daje nic, bo mam z niego tyle że wiem ile czego w nim jest po zakończeniu warek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Browariat napisał:

W obecnej postaci zautomatyzowany magazyn mi nie daje nic

Zgadza się.  Następnym krokiem było by zdejmowanie z magazynu "na minus".

I wtedy, po wydrukowaniu stanów ujemnych mamy w jakiejś formie zamówienie na surowce.  Oj, marzyciel ze mnie:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem że w najbliższym czasie bezpłatna wersja serwisu zostanie ograniczona do minimum, czyniąc ją właściwie wersją testową czy też do tworzenia przepisów bez ich przechowywania. Szkoda. Co prawda cena nie jest wygórowana i na pewno wiele osób z tej oferty skorzysta, niemniej dla mnie największą zaletą była właśnie dostępność i to że jest bezpłatna.  W przypadku kiedy muszę zapłacić za korzystanie z aplikacji, nawet jak w tym przypadku niewielkiej sumy, oceniam ją przez pryzmat innych płatnych rozwiązań. W tym wypadku wolę dopłacić i przesiąść się na beershmita, owszem jest droższy ali możliwości większe.

Mimo to życzę powodzenia. Nie wykluczam że kiedyś wrócę, ale póki co ze względu na zmiany życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Fradio napisał:

Zauważyłem że w najbliższym czasie bezpłatna wersja serwisu zostanie ograniczona do minimum, czyniąc ją właściwie wersją testową czy też do tworzenia przepisów bez ich przechowywania. Szkoda. Co prawda cena nie jest wygórowana i na pewno wiele osób z tej oferty skorzysta, niemniej dla mnie największą zaletą była właśnie dostępność i to że jest bezpłatna.  W przypadku kiedy muszę zapłacić za korzystanie z aplikacji, nawet jak w tym przypadku niewielkiej sumy, oceniam ją przez pryzmat innych płatnych rozwiązań. W tym wypadku wolę dopłacić i przesiąść się na beershmita, owszem jest droższy ali możliwości większe.

Mimo to życzę powodzenia. Nie wykluczam że kiedyś wrócę, ale póki co ze względu na zmiany życzę powodzenia.

 

 

Cześć,

niestety ale rzeczywistość zweryfikowała nasze pierwotne założenia i uwierz mi, że niechętnie zmieniamy sposób finansowania aplikacji. Po prostu nikt nie kupował kont PRO i przez te 3 lata była to jedynie wegetacja, musieliśmy coś zmienić bo w innym przypadku projekt by umarł śmiercią naturalną. 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, MisQ napisał:

@brewness

 

Czy ostatnio była wgrywana jakaś aktualizacja? Jeśli tak, można prosić changeloga?:)

 

Ostatnio naprawiliśmy kilka małych błędów i wrzuciliśmy QR kod do przepisu i warki, żeby można go sobie wydrukować na etykiecie i mieć bezpośredni link podczas degustacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę dojść jak działa wyliczanie IBU bo już po opisie widać, że coś nie gra. Otóż przy 14 blg i 20 L wylicza 30 IBU i balans goryczy 0,53 Gorzki 

Co jeszcze można uznać, ale jak zrozumieć, że przy 21 IBU daje balans na 0,43 Zbalansowany? Przecież to jest poziom dla koncerniaków typu Lech czy Tyskie, a czy ktoś w nich czuje goryczkę?

Druga sprawa;

Przy zadanym chmielu Equinox 13,1 % 15 g przy 55 min, 30 g 5 min, 40 g 0 min. Dostałem realne piwo gorzkie na wysokim poziomie, goryczka jest spora nawet dla kogoś takiego jak ja gdzie wypicie Sharka czy Rowing Jacka nie stanowi problemu i w piwach komercyjnych taka goryczka jest na poziome 70 - 80 IBU.

A Brewnessie co mamy przy takim chmieleniu? 30 IBU i balans goryczy 0.53 Gorzkie.

Przecież już na oko widać że 15 g chmielu 13%- procentowego na goryczkę na 20L da efekt wykrzywienia ryja.

Także moim zdaniem wyliczenia goryczki są z czapy i powodują dużą zmyłkę dla nieobeznanych z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smaky78 napisał:

Przecież już na oko widać że 15 g chmielu 13%- procentowego na goryczkę na 20L da efekt wykrzywienia ryja.

To po co ci kalkulatory jak już na oko wiesz? Ja tak nie umiem, to wrzuciłem w jeden (inny niż brewness) i wyszło z tego 22IBU.

Jest wiele czynników które mogą dać większą goryczkę niż wyliczenia - pływające chmieliny, taniny ze słodu. Jeśli chłodzisz powoli, to mogłeś uzyskać znacznie więcej IBU z tych 70g na koniec gotowania. Pewnie jeszcze chmieliłeś na zimno?

Przecież Brewness nie wymyśla koła na nowo, tylko używa jednej z 2 powszechnych metod (Rager albo Tinseth) tak jak wszystkie inne, więc nie znajdziesz kalkulatora, który dla tego samego chmielenia da ci nagle 80IBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smaky78 napisał:

Nie mogę dojść jak działa wyliczanie IBU bo już po opisie widać, że coś nie gra. Otóż przy 14 blg i 20 L wylicza 30 IBU i balans goryczy 0,53 Gorzki 

Co jeszcze można uznać, ale jak zrozumieć, że przy 21 IBU daje balans na 0,43 Zbalansowany? Przecież to jest poziom dla koncerniaków typu Lech czy Tyskie, a czy ktoś w nich czuje goryczkę?

Druga sprawa;

Przy zadanym chmielu Equinox 13,1 % 15 g przy 55 min, 30 g 5 min, 40 g 0 min. Dostałem realne piwo gorzkie na wysokim poziomie, goryczka jest spora nawet dla kogoś takiego jak ja gdzie wypicie Sharka czy Rowing Jacka nie stanowi problemu i w piwach komercyjnych taka goryczka jest na poziome 70 - 80 IBU.

A Brewnessie co mamy przy takim chmieleniu? 30 IBU i balans goryczy 0.53 Gorzkie.

Przecież już na oko widać że 15 g chmielu 13%- procentowego na goryczkę na 20L da efekt wykrzywienia ryja.

Także moim zdaniem wyliczenia goryczki są z czapy i powodują dużą zmyłkę dla nieobeznanych z tematem.

 

Sami tego nie wymyślaliśmy ;) Używamy formuły Tinseth'a (https://www.homebrewtalk.com/analyzing-tinseth-formula.html). To są wszystko oszacowana i bardzo trudno jest powiedzieć na ile są skuteczne dla konkretnej warki bo za wiele czynników na to wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.