Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

 

 

A co z poprawką ilości blg przy stratach z gotowania?

Cały czas o tym pamiętam ale okazało się, że tam jest trochę więcej problemów niż na początku sądziłem. Temat na pewno będzie podjęty :)

I jak, udało się podjąc temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co z poprawką ilości blg przy stratach z gotowania?

Cały czas o tym pamiętam ale okazało się, że tam jest trochę więcej problemów niż na początku sądziłem. Temat na pewno będzie podjęty :)

I jak, udało się podjąc temat? :)

 

 

Niestety ale temat utknął w miejscu z powodu mojej niedyspozycji zdrowotnej, ale już wracam do siebie po operacji i daję swoją głowę, że na początku kwietnia zostanie to zrobione. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam wersję pro i chciałbym poznać wasze opinie jak odmieniło się wasze warzenie po zakupie wersji pro?
Czy ktoś może wie co się dzieje z przepisami zmienionymi tylko dla warki po tym jak pro wygaśnie?

Trochę się martwię, że skoro nie ma opcji podania karty kredytowej to zapomnę odnowić i mi zniknie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam wersję pro i chciałbym poznać wasze opinie jak odmieniło się wasze warzenie po zakupie wersji pro?

Czy ktoś może wie co się dzieje z przepisami zmienionymi tylko dla warki po tym jak pro wygaśnie?

Trochę się martwię, że skoro nie ma opcji podania karty kredytowej to zapomnę odnowić i mi zniknie wszystko.

Pytałem o to na fb jakiś czas temu (jak załapałem się na darmowe pro). Wszystko zostaje jak było, ale jeśli po wygaśnięciu pro zmienisz status przepisu z prywatnego na publiczny, to nie będziesz go mógł przywrócić bez odnowienia subskrypcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym korzystaniu z kalkulatorów już prawie nie wchodzę na inne strony, żeby coś przeliczać. Brakuje tylko jednego - prostego przeliczania OG na BLG  :)

 

 

Bardzo prosty temat, zrobimy to na pewno :)

 

Mi brakuje aby w warce można było wpisywać dane w brix z refraktometru. Aby samo konwertowalo na blg i robiło przeliczenia przy wpisywaniu brix po fermentacji.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Popieram poprzednika redlum, to jedno z podstawowych pól które powinny w tym miejscu być

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

To również jest do zrobienia, jeszcze nie wiem jak to zrobimy w interfejsie ale na pewno się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję po prostu obok okienko i wpisujemy albo w blg albo w brix :-)

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

Spoko, przemyślę to :)

 

Ja bym jeszcze dodał do przepisów i warek opcję wpisywania temperatury w jakiej jest prowadzona fermentacja i ewentualne lagerowanie. Choć w tym przypadku dobrze by było jeszcze dodać czas trwania.

 

W warce jest to dostępne jako przebieg fermentacji. W przepisie faktycznie warto też to dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawa, o którą ja suszę głowę? :) Kurczę jest to naprawdę dość istotny czynnik przy gotowaniu, jak obliczam straty z gotowania (głównie chmieliny) to zmienia się cały czas to blg.

 

Ale to zostało zrobione w ostatnim updacie :) teraz przy zmianie strat z gotowania BLG przed gotowaniem zmienia się proporcjonalnie do tego jaką ilość gotujemy, jeśli zupełnie nie braliśmy tego pod uwagę to nagle blg przed gotowaniem byłoby większe niż nastawne które uwzględnia wszystkie straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@brewness
Wprowadźcie, proszę, filtrowanie wg kryteriów konkretnej kolumny np. nazwa wg alfabetu, gęstość od największej do najmniejszej itd.
Ułatwi to zdecydowanie przeglądanie i wyszukiwanie receptur, list, etc

 

 

post-17468-0-69399600-1493315718_thumb.png  post-17468-0-25196000-1493315720_thumb.png

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@brewness

Wprowadźcie, proszę, filtrowanie wg kryteriów konkretnej kolumny np. nazwa wg alfabetu, gęstość od największej do najmniejszej itd.

Ułatwi to zdecydowanie przeglądanie i wyszukiwanie receptur, list, etc

 

 

attachicon.giffiltrowanie_001.png  attachicon.giffiltrowanie_002.png

 

Masz na myśli sortowanie? Mamy to zrobione obecnie nad tabelą ale i tak da się zrobić :)

 

I wasz program źle podaje kolor, wg receptury którą ustaliłem na waszym portalu powinno być 6.7SRM a wyszło ciemniej - https://www.facebook.com/BrowarDomowyWolnosc/posts/458262544506113

 

Podaj link do receptury to będę mógł to lepiej ocenić. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy naszymi wyliczeniami a tymi z innych programów to trzeba by dokładnie porównać objętości dla jakich jest to liczone.

 

EDIT:

Wbiłem te zasyp do brewtargeta i kolor wyszedł identyczny jak u nas. Moim zdaniem skarmelizowało się z kotle i dlatego gotowe piwo jest ciemniejsze niż to co wyliczone.

Edytowane przez brewness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz na myśli sortowanie?

Tak tak, dokładnie to.

 

 

 

Podaj link do receptury

https://brewness.com/pl/recipe/009-igor-s-belgian-pale-ale-poprawione/view

 

 

 

skarmelizowało się z kotle

W smaku czuć słodkość ale taką słodową, trochę jakby od cukrów z  brzeczki przed fermentacją, a nie jakby od karmelu. To jednak subiektywne odczucie, każdy może mieć inne. Niemniej wygląda, że moje piwo jest w stylu, bursztynowe - wg opisu powinno mieć od 8 SRM, i tyle chyba realnie ma.
http://www.wiki.piwo.org/Belgian_Pale_Ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz na myśli sortowanie?

Tak tak, dokładnie to.

 

 

 

Podaj link do receptury

https://brewness.com/pl/recipe/009-igor-s-belgian-pale-ale-poprawione/view

 

 

 

skarmelizowało się z kotle

W smaku czuć słodkość ale taką słodową, trochę jakby od cukrów z  brzeczki przed fermentacją, a nie jakby od karmelu. To jednak subiektywne odczucie, każdy może mieć inne. Niemniej wygląda, że moje piwo jest w stylu, bursztynowe - wg opisu powinno mieć od 8 SRM, i tyle chyba realnie ma.

http://www.wiki.piwo.org/Belgian_Pale_Ale

 

 

Wg tego co pisał jeden kolega na facebooku, to beersmith wyliczył bardzo podobną barwę do tego co wyszło u nas (różnica 1EBC, czyli w zasadzie pomijalna).

BTW. jeśli chodzi o realną ocenę barwy i porównanie jej z tym co zostało wyliczone trzeba by ją oceniać w jakimś przewężeniu np. szkło hamburg ma takie, bo w tak szerokim szkle jak wrzuciłeś do posta będzie zdecydowanie przekłamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@@brewness
1) Powracam z moją propozycją odnośnie sortowania według kolumn, jest szansa na jej realizację? Kiedy?
2) Druga sprawa to podawanie koloru piwa - podajecie kolor ziarna wg EBC a kolor piwa wg SRM. Czy nie moglibyście tego ujednolicić i obok koloru piwa w SRM podawać też w EBC?
3) trzecia wreszcie sprawa - w kolumnach jest nazwa, gęstość, rozmiar, styl, ibu, srm - dodajcie również abv aby od razu było wiadomo jaką "moc" ma dane piwo z przepisu co dla niektórych jest ważne gdy szukają lekkiego bądź sesyjnego piwa w danym stylu.
Z góry dzięki.

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@brewness

1) Powracam z moją propozycją odnośnie sortowania według kolumn, jest szansa na jej realizację? Kiedy?

Czeka na swoją kolej, na pewno to zrobimy.

2) Druga sprawa to podawanie koloru piwa - podajecie kolor ziarna wg EBC a kolor piwa wg SRM. Czy nie moglibyście tego ujednolicić i obok koloru piwa w SRM podawać też w EBC?

Możliwość zmiany jednostki koloru piwa jest dostępna w profilu.

3) trzecia wreszcie sprawa - w kolumnach jest nazwa, gęstość, rozmiar, styl, ibu, srm - dodajcie również abv aby od razu było wiadomo jaką "moc" ma dane piwo z przepisu co dla niektórych jest ważne gdy szukają lekkiego bądź sesyjnego piwa w danym stylu.

Jak najbardziej jest to do zrobienia.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.