Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy jest możliwość przeskalowania przepisu? Jeżeli tak to jak tego użyć i gdzie to jest bo nie mogę znaleźć. Jeżeli nie to czy się pojawi taka opcja w przyszłości?

 

To jest jedna z pierwszych rzeczy, które mamy do zrobienia.

 

Czy można zegar podczas chmielenia ustawić na stałe ? żeby mimo przeładowania strony odliczał cały czas a nie się restartował?

 

Jeśli pytasz o to czy jesteśmy w stanie zapisywać ostatni stan timera przed wyjściem z aplikacji/odświeżeniem strony, to niestety ale wykonanie tego byłoby bardzo trudne ze względu na ograniczenia w pracy w przeglądarce. Między innymi dlatego dodany jest alert do ponownego potwierdzenia wyjścia ze strony jeśli uruchomiło się timer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przydałoby się umieścić przycisk który przeskakuje do następnego kroku chmielenia wtedy jak przypadkowo się przeładuje stronę będzie można kontynuować proces od następnego kroku. 

Edytowane przez rabbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś warzyłem z Brewness. Wszystko pięknie ładnie (jak zawsze zresztą). Pierwszy raz użyłem opcji Whirpool (30 min). I ku mojemu zdziwieniu program, odlicza mi go po 30 minucie gotowania. Wydawało mi się że whirpool jest już po gotowaniu ;)

 

Niezła wtopa ;) poprawię to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Czy jest możliwość przeskalowania przepisu? Jeżeli tak to jak tego użyć i gdzie to jest bo nie mogę znaleźć. Jeżeli nie to czy się pojawi taka opcja w przyszłości?

To jest jedna z pierwszych rzeczy, które mamy do zrobienia.

Czy można zegar podczas chmielenia ustawić na stałe ? żeby mimo przeładowania strony odliczał cały czas a nie się restartował?

Jeśli pytasz o to czy jesteśmy w stanie zapisywać ostatni stan timera przed wyjściem z aplikacji/odświeżeniem strony, to niestety ale wykonanie tego byłoby bardzo trudne ze względu na ograniczenia w pracy w przeglądarce. Między innymi dlatego dodany jest alert do ponownego potwierdzenia wyjścia ze strony jeśli uruchomiło się timer.

Strona wcale nie musi tego zapamietywać. Wystarczy zapamiętać moment startu odliczania i potem to przeliczyć przy odświeżaniu strony. Wiec do zapamiętania tylko jedna zmienna typu data/czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jest możliwość przeskalowania przepisu? Jeżeli tak to jak tego użyć i gdzie to jest bo nie mogę znaleźć. Jeżeli nie to czy się pojawi taka opcja w przyszłości?

To jest jedna z pierwszych rzeczy, które mamy do zrobienia.

Czy można zegar podczas chmielenia ustawić na stałe ? żeby mimo przeładowania strony odliczał cały czas a nie się restartował?

Jeśli pytasz o to czy jesteśmy w stanie zapisywać ostatni stan timera przed wyjściem z aplikacji/odświeżeniem strony, to niestety ale wykonanie tego byłoby bardzo trudne ze względu na ograniczenia w pracy w przeglądarce. Między innymi dlatego dodany jest alert do ponownego potwierdzenia wyjścia ze strony jeśli uruchomiło się timer.

Strona wcale nie musi tego zapamietywać. Wystarczy zapamiętać moment startu odliczania i potem to przeliczyć przy odświeżaniu strony. Wiec do zapamiętania tylko jedna zmienna typu data/czas

 

 

Jest to faktycznie jakiś pomysł, żeby przy starcie kroku zapisywać moment jego zakończenia (na podstawie czasu startu i końca kroku) i jeśli wejdziesz jeszcze raz na timer to odpalać ten sam krok z tym czasem. Teraz trzeba to tylko zaimplementować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłbym za dodaniem wyliczeń dla infuzji/dekokcji :D

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

 

Już kilka osób mi to zgłaszało, jak skończymy obecne prace to na pewno się tym zajmiemy :)

 

Hej,

 

Taka  głupota ale mnie niezmiernie irytuje ;). Możecie dodać do warek filtr i sortowanie takie jak do przepisów? Powinno być trywialne ale jakże ułatwiające życie...

 

PS. dzięki za świetny program.

 

Masz na myśli filtr z wyborem parametrów (IBU, SRM, etc) czy wyszukiwarkę tekstową? 

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz na myśli filtr z wyborem parametrów (IBU, SRM, etc) czy wyszukiwarkę tekstową? 

 

Filtr z wyborem parametrów i sortowanie np. po numerze warki (zawsze się sortuje po ostatniej edycji). Wyszukiwarka jest trochę "overkill" na kilkadziesiąt warek, ale to moje zdanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną warkę zapisaną na cichej. Dziś po zakończeniu warzenia chodzę na waszą stronę, klikam na odpowiedni przepis, daję "uwarz to" i na szybko potwierdzam. I mam teraz warkę #11 na cichej i warkę #11 na burzliwej dziś uwarzoną.

Da się to edytować jeszcze? No i proszę o poprawę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby przy surowcach (w magazynie i przepisie) można było zmienić jednostkę z kilograma na gram (z automatycznym przesunięciem przecinka), czasami dodaje się wręcz homeopatyczne ilości słodów, a wyglądało by to bardziej przejrzyście i ładnie (np. zamiast 0,05 kg 50 g itp.). Druga sugestia, wygodniej byłoby również aby ilość strat (z gotowania, fermentacji, chmielenia na zimno) można było wpisać jako stałą wartość, a nie jako % (możliwy wybór z dwóch). Czasami mnie to trochę irytuję, bo znając swoje gary, znam swoje stałe straty, które są identyczne dla warki 12 L i warki 20 L, gdzie procentowo daje to różne wartości :) To na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozpoczynam testowanie - na wstępie gratuluję ilości włożonej pracy.

 

1. Na wydruku jest kolor w SRM, mimo że w opcjach przeglądarki wybrałem EBC. Czy można zrobić tak aby na wydruku była wybrana w preferencjach jednostka albo obie, jeśli to prostsze? SRM nic mi nie mówią..

 

2. Na wydruku brak numeru warki, bardzo by się przydał do układania po kolei w segregatorze, również wiele osób pisze nr na kapslach

 

3. Czy do magazynu można by dodawać wodę? Jest miejsce w dodatki/inne ale tam tylko jednostki w gramach. Używam wody źródlanej w baniakach i miłoby wiedzieć ile jeszcze w piwnicy jest na etapie planowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czy w magazynie można by dodać przyciski do zmiany kolejności, można by posortować wg EBC itp.

 

5. Kalkulatory/trzeci tekst od dołu - napisano obiętość

 

6. Przeskalowywanie przepisu działa, o ile nie zmieniamy wydajności zacierania. Mam inną niż kolega z interesującym mnie przepisem i po zmianie wydajności przeskalowywany przepis się rozjeżdża - zupełnie inne IBU, kolor, itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną warkę zapisaną na cichej. Dziś po zakończeniu warzenia chodzę na waszą stronę, klikam na odpowiedni przepis, daję "uwarz to" i na szybko potwierdzam. I mam teraz warkę #11 na cichej i warkę #11 na burzliwej dziś uwarzoną.

Da się to edytować jeszcze? No i proszę o poprawę ;).

Tak daje się. Musisz się cofnąć na sam początek zmienić numer warki i potem przejść do odpowiedniego kroku. Mam tak bardzo często.

 

Zajmę się tym :)

 

Fajnie by było jakby przy surowcach (w magazynie i przepisie) można było zmienić jednostkę z kilograma na gram (z automatycznym przesunięciem przecinka), czasami dodaje się wręcz homeopatyczne ilości słodów, a wyglądało by to bardziej przejrzyście i ładnie (np. zamiast 0,05 kg 50 g itp.). Druga sugestia, wygodniej byłoby również aby ilość strat (z gotowania, fermentacji, chmielenia na zimno) można było wpisać jako stałą wartość, a nie jako % (możliwy wybór z dwóch). Czasami mnie to trochę irytuję, bo znając swoje gary, znam swoje stałe straty, które są identyczne dla warki 12 L i warki 20 L, gdzie procentowo daje to różne wartości :) To na tyle.

 

W obu przypadkach trafna uwaga, zapisałem do zrobienia :)

 

Witam, rozpoczynam testowanie - na wstępie gratuluję ilości włożonej pracy.

 

1. Na wydruku jest kolor w SRM, mimo że w opcjach przeglądarki wybrałem EBC. Czy można zrobić tak aby na wydruku była wybrana w preferencjach jednostka albo obie, jeśli to prostsze? SRM nic mi nie mówią..

 

Moje przeoczenie.

 

2. Na wydruku brak numeru warki, bardzo by się przydał do układania po kolei w segregatorze, również wiele osób pisze nr na kapslach

 

Rozumiem, że chodzi Ci o wydruku przepisu? na etapie przepisu nie ma jeszcze numeru warki, dopiero po uwarzeniu jest on przypisywany do warki (nie do przepisu).

 

3. Czy do magazynu można by dodawać wodę? Jest miejsce w dodatki/inne ale tam tylko jednostki w gramach. Używam wody źródlanej w baniakach i miłoby wiedzieć ile jeszcze w piwnicy jest na etapie planowania.

 

Jeśli będziemy mieli możliwą zmianę jednostek to spokojnie będzie można dodawać wodę do dodatków. 

 

 

4. Czy w magazynie można by dodać przyciski do zmiany kolejności, można by posortować wg EBC itp.

 

Niebawem dojdzie możliwość sortowania ręcznego elementów w magazynie, ciężko będzie to pogodzić ze zmianą automatyczną ale pomyślimy.

 

5. Kalkulatory/trzeci tekst od dołu - napisano obiętość

 

Faktycznie ;)

 

6. Przeskalowywanie przepisu działa, o ile nie zmieniamy wydajności zacierania. Mam inną niż kolega z interesującym mnie przepisem i po zmianie wydajności przeskalowywany przepis się rozjeżdża - zupełnie inne IBU, kolor, itp 

 

Dzieje się tak dlatego, że my skalujemy do objętości nie do wydajności. Musimy to przemyśleć, ale faktycznie jest to do zamiany.

 

Dzięki za feedback! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.