Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 Ucięło mi kalendarz akurat jak chciałem zaznaczyć poniedziałek :<  Zrzut w załącniku

 

Możesz na razie wpisać datę ręcznie w formacie dzień/miesiąć/rok a ja postaram się poprawić dzisiaj ten kalendarz dla małych rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem przepis, wszystko wygląda fajnie.

Jedyne czego mi brakowało - to opcja kopiowania wpisów przy chmielach (jeśli chciałem pare razy wprowadzić ten sam chmiel, musiałem za każdym razem wpisywać nazwe itd, fajnie by było mieć przycisk "klonuj" i tylko zmienić czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię warkę to przyciski są tylko na pulpicie do niej(wszędzie nie aktywne), druga sprawa to fakt, że w przepisie objętość słodu zwiększa litraż o 0,8 (w stosunku słód/woda)także z 5kg slodu i 10l wody to nie 15 litrów (wg pppp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem przepis, wszystko wygląda fajnie.

Jedyne czego mi brakowało - to opcja kopiowania wpisów przy chmielach (jeśli chciałem pare razy wprowadzić ten sam chmiel, musiałem za każdym razem wpisywać nazwe itd, fajnie by było mieć przycisk "klonuj" i tylko zmienić czas)

 

Bardzo fajny pomysł na pewno wart zrealizowania :)

 

Jak robię warkę to przyciski są tylko na pulpicie do niej(wszędzie nie aktywne), druga sprawa to fakt, że w przepisie objętość słodu zwiększa litraż o 0,8 (w stosunku słód/woda)także z 5kg slodu i 10l wody to nie 15 litrów (wg pppp)

 

Co do przycisków to zwrócę na to jutro uwagę. Jeśli chodzi o drugą kwestię to różne źródła podają różne wartości, my przyjęliśmy 1L ale chętnie poszukam podstaw do założeń z PPPP. Chociaż jakiś czas temu dostałem pozytywny feedback w tej sprawie, jeden z użytkowników chciał osiągnąć maksymalną objętość swojego gara i nasze obliczenia nie pomyliły się wcale, zacieru miał równo z rantem :) ale tak jak mówię, pomyślę nad tym.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Jak robię warkę to przyciski są tylko na pulpicie do niej(wszędzie nie aktywne), druga sprawa to fakt, że w przepisie objętość słodu zwiększa litraż o 0,8 (w stosunku słód/woda)także z 5kg slodu i 10l wody to nie 15 litrów (wg pppp)

 

Co do przycisków to zwrócę na to jutro uwagę. Jeśli chodzi o drugą kwestię to różne źródła podają różne wartości, my przyjęliśmy 1L ale chętnie poszukam podstaw do założeń z PPPP. Chociaż jakiś czas temu dostałem pozytywny feedback w tej sprawie, jeden z użytkowników chciał osiągnąć maksymalną objętość swojego gara i nasze obliczenia nie pomyliły się wcale, zacieru miał równo z rantem :) ale tak jak mówię, pomyślę nad tym.

 

Pozdrawiam!

 

 

Przy najbliższym czasie przetestuje co jest bliżej prawdy.

 

Super odliczanie czasów zacierania ;)

 

Chciałbym jeszcze "zgłosić" temperatury w jakich wrzuca się słód - każdy ma swoją indywidualną warzelnie z czego nie da się wyprowadzić uniwersalnego wzoru ale dla mnie sprawdza się tzw współczynnik (dla mnie z lodówką turystyczną jest on 0,28)

tD - Temp docelowa

tS - Temp słodu

kgS - ilość słodów

lZ - litrów wody zacielnej

<WSP> tu określiłem swój współczynnik

=tD+((<WSP>*(tD-tS)*kgS)/lZ)

Jest to wzór z PPPP 

 

Brewness podpowiada mi aby na 5,2 kg słodu aby osiągnąć temp 68C - "Podgrzej 10.3 L wody do zacierania do 78.3C"

Niestety, o ponad 4* za dużo. Na moją warzelnie jest to 74C ale nie mogę tej korelacji ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przepis na pszeniczne w "moich przepisach". Wybieram go i daję "uwarz to" następnie chcę wprowadzić małe zmiany i wciskam ten button do modyfikacji i wywala mi stronę 404.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przepis na pszeniczne w "moich przepisach". Wybieram go i daję "uwarz to" następnie chcę wprowadzić małe zmiany i wciskam ten button do modyfikacji i wywala mi stronę 404.

 

Rzeczywiście jest taki problem, zaraz zrobię poprawkę na szybko, będzie wymuszała zapisanie formularza warki przed modyfikacją przepisu - w zasadzie to nawet teraz możesz tak zrobić sam, zapisać sobie warkę i kliknąć "modyfikuj...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nową wersję na podstawie poprzedniej ale dobrze by było gdyby ta opcja modyfikacji przepisu po wybraniu "uwarz to" działała poprawnie. 

 

Poza tym wielkie brawa za ten serwis, teraz brewness zupełnie zastąpiło mi BS. Dobra robota i oby tak dalej. Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nową wersję na podstawie poprzedniej ale dobrze by było gdyby ta opcja modyfikacji przepisu po wybraniu "uwarz to" działała poprawnie. 

 

Poza tym wielkie brawa za ten serwis, teraz brewness zupełnie zastąpiło mi BS. Dobra robota i oby tak dalej. Trzymam kciuki :)

 

Dzisiaj rano wrzuciłem małą poprawkę, tak jak pisałem wczoraj, przycisk do modyfikacji przepisu jest dostępny po zapisie warki :)

Dzięki, cieszę się bardzo, że aplikacja jest przydatna i spełnia swoje funkcje jak należy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak robię warkę to przyciski są tylko na pulpicie do niej(wszędzie nie aktywne), druga sprawa to fakt, że w przepisie objętość słodu zwiększa litraż o 0,8 (w stosunku słód/woda)także z 5kg slodu i 10l wody to nie 15 litrów (wg pppp)

 

Co do przycisków to zwrócę na to jutro uwagę. Jeśli chodzi o drugą kwestię to różne źródła podają różne wartości, my przyjęliśmy 1L ale chętnie poszukam podstaw do założeń z PPPP. Chociaż jakiś czas temu dostałem pozytywny feedback w tej sprawie, jeden z użytkowników chciał osiągnąć maksymalną objętość swojego gara i nasze obliczenia nie pomyliły się wcale, zacieru miał równo z rantem :) ale tak jak mówię, pomyślę nad tym.

 

Pozdrawiam!

 

 

Przy najbliższym czasie przetestuje co jest bliżej prawdy.

 

Super odliczanie czasów zacierania ;)

 

Chciałbym jeszcze "zgłosić" temperatury w jakich wrzuca się słód - każdy ma swoją indywidualną warzelnie z czego nie da się wyprowadzić uniwersalnego wzoru ale dla mnie sprawdza się tzw współczynnik (dla mnie z lodówką turystyczną jest on 0,28)

tD - Temp docelowa

tS - Temp słodu

kgS - ilość słodów

lZ - litrów wody zacielnej

<WSP> tu określiłem swój współczynnik

=tD+((<WSP>*(tD-tS)*kgS)/lZ)

Jest to wzór z PPPP 

 

Brewness podpowiada mi aby na 5,2 kg słodu aby osiągnąć temp 68C - "Podgrzej 10.3 L wody do zacierania do 78.3C"

Niestety, o ponad 4* za dużo. Na moją warzelnie jest to 74C ale nie mogę tej korelacji ustawić.

 

 

Korzystam z tego samego wzoru i przyjąłem ten współczynnik na poziomie 0,5 (tak gdzieś kiedyś znalazłem w literaturze) ale faktycznie to jest z pewnością zależne od warzelni...

Musze się zastanowić jak to rozwiązać, możliwe, że ta zmienna będzie definiowana w parametrach warzelni użytkownika.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przydałoby się również aby po uwarzeniu warki z surowców z magazynu ilość użytych surowców znikała z magazynu. W obecnej formie magazyn jest bezużyteczny jak dla mnie.

Miałem również problem z odliczaniem czasów zacierania, włączyłem odliczanie na stronie na telefonie i na osobnym zegarze. W trakcie pracy okazało się, że jak telefon się wygaszał to po jakiejś minucie odliczanie zatrzymywało się (lub baaaardzo zwolniło). Dobrze, że miałem drugi zegar do porównania.

Fajnie byłoby wprowadzić również dodać do bazy surowce typu: płatki owsiane, jęczmienne, mąki oraz ich wydajność

 

Można również pomyśleć o dodanie stylów: Polskie ale, imperial porter(angielski) itd.

 

Szwagier (zbieżność ników :) ) gdzie znalazłeś kalorie? Nigdzie tego nie zauważyłem.

 

Poza tym bardzo fajna apka, mam zamiar z niej dalej korzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby przy pobieraniu surowców z magazynu widniała ilość tego surowca :)

Bardzo dobry pomysł, dzięki! :)

 

Przydałoby się również aby po uwarzeniu warki z surowców z magazynu ilość użytych surowców znikała z magazynu. W obecnej formie magazyn jest bezużyteczny jak dla mnie.

Taka opcja jest dostępna dla użytkowników wersji PRO.

 

Miałem również problem z odliczaniem czasów zacierania, włączyłem odliczanie na stronie na telefonie i na osobnym zegarze. W trakcie pracy okazało się, że jak telefon się wygaszał to po jakiejś minucie odliczanie zatrzymywało się (lub baaaardzo zwolniło). Dobrze, że miałem drugi zegar do porównania.

Może to wynikać z trybu uśpienia urządzenia, spróbuję coś z tym zawalczyć ale ciężko będzie myślę.

 

Fajnie byłoby wprowadzić również dodać do bazy surowce typu: płatki owsiane, jęczmienne, mąki oraz ich wydajność

Bazę surowców mogą rozwijać sami użytkownicy, jeśli brakuje jakiegoś surowca a znasz jego parametry to najlepiej jest wejść na np. http://brewness.com/user/ingredients/fermentables i dodać to samemu, nam zostanie tylko wtedy zaakceptowanie surowca.

 

Można również pomyśleć o dodanie stylów: Polskie ale, imperial porter(angielski) itd.

Dodamy :)

 

Szwagier (zbieżność ników :) ) gdzie znalazłeś kalorie? Nigdzie tego nie zauważyłem.

Kalorie są wyliczane przy rozlewie w warce :)

 

Poza tym bardzo fajna apka, mam zamiar z niej dalej korzystać :)

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

fajnie jakby można było jeszcze wstawić jak w avatarze logo browaru i ono żeby przy drukowaniu recepty się znajdowało na wydruku ;)

 

Sorry, że dopiero teraz odpisuję ale byłem na urlopie ;)

Z obrazkami na wydrukach jest pewien problem ale spróbuję coś z tym podziałać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktos o tym juz wspominal, ale po dodaniu cukru bialego w dodatkach fermentowalnych kalkulator blg przemnaza go przez wydajnosc zacierania. Czy zostanie to usprawnione?

 

Faktycznie, naprawię to niebawem. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

Testowe konto założone - startup imo bardzo ciekawy, dobrze, że takie projekty zaczynają pojawiać się na polskim rynku.

 

Dzięki! :)

 

czy jest liczona w taki sposób http://www.wiki.piwo.org/Obliczanie_wydajno%C5%9Bci_warzelni

 

czyi innym wzorem ?

:)

 

Na podobnej zasadzie, więc możemy przyjąć, że tak ;)

 

UWAGA, info dla tych, którzy nie śledzą jeszcze naszego funpage (do czego zachęcam ;) )

 

 

Dzisiaj tj. 08.09.2016 w godzinach nocnych (około 23) nastąpi przeniesienie BREWNESS na nowy serwer. Przez kilka godzin serwis może być niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.