Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

Daj koniecznie linka do jakiegoś bugtracka, bo forum to nie jest dobre miejsce do tego, a na priv też nie najwygodniej (a w bugtracku od razu widać status).

Znalazłem kolejne błędy, które chciałbym zgłosić.

 

Nasz system do śledzenia błędów nie jest publicznie dostępny. Jak nie chcesz tutaj to wyślij maila na support@whiteravens.pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może było poruszane, ale zaryzykuję pytanie.

Czy magazyn surowców jest jakoś powiązany z tworzeniem receptury/warki?

 

Na razie nie jest ale będzie to powiązanie z warzeniem w niedalekim czasie (surowce same będą się odejmowały) :) na chwilę obecną jest to statyczna lista, którą trzeba zarządzać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Być może było poruszane, ale zaryzykuję pytanie.

Czy magazyn surowców jest jakoś powiązany z tworzeniem receptury/warki?

 

Na razie nie jest ale będzie to powiązanie z warzeniem w niedalekim czasie (surowce same będą się odejmowały) :) na chwilę obecną jest to statyczna lista, którą trzeba zarządzać ręcznie.

 

To proponuję taki ficzer, żeby portal podpowiadał piwka, które można zrobić z tego, co na magazynie zostało.

Tu przydałaby się ocena receptur, żeby w ramach takich podpowiedzi nie dostać tysiąca wyników, tylko móc ograniczyć do zakresu ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To proponuję taki ficzer, żeby portal podpowiadał piwka, które można zrobić z tego, co na magazynie zostało. Tu przydałaby się ocena receptur, żeby w ramach takich podpowiedzi nie dostać tysiąca wyników, tylko móc ograniczyć do zakresu ocen.
 

 

Popieram kolegę, chociaż wydaje mi się że będzie to trudne do ogarnięcia żeby faktycznie dobrze działało.

 

A poza tym chciałbym zaproponować kilka dodatków do magazynu takich jak:

 

- Do każdego produktu z osobna dodać rubrykę NOTATKA, żeby przy planowaniu drugiej, trzeciej itd. warki było gdzie zapisać że jakąś części tego produktu wykorzysta się do poprzedniej warki.

- Do Surowce Fermentujące dodać rubrykę EBC.

- Do Drożdży dodać rubrykę DATA WAŻNOŚĆ (nie wiem czy komusi jest potrzebna rubryka LABORATORIUM).

 

Mi by coś takiego bardzo ułatwiło planowanie kolejnych warek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Być może było poruszane, ale zaryzykuję pytanie.

Czy magazyn surowców jest jakoś powiązany z tworzeniem receptury/warki?

 

Na razie nie jest ale będzie to powiązanie z warzeniem w niedalekim czasie (surowce same będą się odejmowały) :) na chwilę obecną jest to statyczna lista, którą trzeba zarządzać ręcznie.

 

To proponuję taki ficzer, żeby portal podpowiadał piwka, które można zrobić z tego, co na magazynie zostało.

Tu przydałaby się ocena receptur, żeby w ramach takich podpowiedzi nie dostać tysiąca wyników, tylko móc ograniczyć do zakresu ocen.

 

 

Myślałem o tym, ale żeby to dobrze wyszło to trzeba by zaprząc poważną matematykę :) Jeśli uda mi się coś sensownego wymyślić to zrobimy to na pewno ale jednak w dalszej niż bliższej przyszłości bo tematów na nowe rzeczy mamy na kolejna kilka miesięcy pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To proponuję taki ficzer, żeby portal podpowiadał piwka, które można zrobić z tego, co na magazynie zostało. Tu przydałaby się ocena receptur, żeby w ramach takich podpowiedzi nie dostać tysiąca wyników, tylko móc ograniczyć do zakresu ocen.
 

 

Popieram kolegę, chociaż wydaje mi się że będzie to trudne do ogarnięcia żeby faktycznie dobrze działało.

 

A poza tym chciałbym zaproponować kilka dodatków do magazynu takich jak:

 

- Do każdego produktu z osobna dodać rubrykę NOTATKA, żeby przy planowaniu drugiej, trzeciej itd. warki było gdzie zapisać że jakąś części tego produktu wykorzysta się do poprzedniej warki.

- Do Surowce Fermentujące dodać rubrykę EBC.

- Do Drożdży dodać rubrykę DATA WAŻNOŚĆ (nie wiem czy komusi jest potrzebna rubryka LABORATORIUM).

 

Mi by coś takiego bardzo ułatwiło planowanie kolejnych warek. Pozdrawiam.

 

 

Wszystko o czym piszesz w magazynie się pojawi, mam zaplanowane kilka rzeczy tam, Twoje również wpisuję na listę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Za każdym razem z edycji czy to warki czy receptury to Chrome krzyczy, że opuszczam stronę i czy jestem pewien. Oczywiście zawsze klikam Zapisz, jest to trochę mylące, to powiadomienie powinno pojawiać się tylko, gdy są niezapisane zmiany.
  2. Nie działa podpowiadanie przy dodawaniu składników do magazynu
  3. Zmiana drożdży w recepturze nie aktualizuje Laboratorium, konkretnie zmieniłem w recepturze drożdże WB-06 na Gozdawa Bavarian Wheat 11, Laboratorium pozostało Safale.
  4. jak ktoś zacznie już warzyć daną recepturę, a w trakcie autor ją zmieni to zmienia to też dane warki, raczej nie powinno tak być, bo piwowar zaczął warzyć konkretną wersję przepisu. Jeśli w tym czasie autor receptury ją zmienił nie powinno to zmieniać danych warki.

Dotarłem do procesu warzenia i zadania drożdży, świetnie rozwiązaliście te kroki, naprawdę podoba mi się to narzędzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  1. Za każdym razem z edycji czy to warki czy receptury to Chrome krzyczy, że opuszczam stronę i czy jestem pewien. Oczywiście zawsze klikam Zapisz, jest to trochę mylące, to powiadomienie powinno pojawiać się tylko, gdy są niezapisane zmiany.

Dziwna sprawa, bo ten komunikat powinien się pojawiać jak chcesz wyjść z formularza bez zapisywania, jakiego systemu operacyjnego używasz i czy najnowszej wersji chrome?

  1. Nie działa podpowiadanie przy dodawaniu składników do magazynu
  2. Zmiana drożdży w recepturze nie aktualizuje Laboratorium, konkretnie zmieniłem w recepturze drożdże WB-06 na Gozdawa Bavarian Wheat 11, Laboratorium pozostało Safale.

Tu też dziwna sytuacja bo przed sekunda sprawdziłem i autocompleter działa normalnie. Hmm ale mówisz, że nie zmieniło na Gozdawa czyli coś Ci tam musiało podpowiadać jednak. Tak czy inaczej przetestowałem to kilka razy i lab się zmieniania za każdą próbą.

  1. jak ktoś zacznie już warzyć daną recepturę, a w trakcie autor ją zmieni to zmienia to też dane warki, raczej nie powinno tak być, bo piwowar zaczął warzyć konkretną wersję przepisu. Jeśli w tym czasie autor receptury ją zmienił nie powinno to zmieniać danych warki.

Nie do końca rozumiem ale to ten piwowar, który zaczął już warzyć musiał zmienić dany przepis bo nie da się uwarzyć receptury innego piwowara.

Tak czy owak planuję tworzyć wersję receptury w warce i tylko tam to będzie się zmieniało post factum.

 

Dotarłem do procesu warzenia i zadania drożdży, świetnie rozwiązaliście te kroki, naprawdę podoba mi się to narzędzie!

Dzięki :) Zmieni się jeszcze interfejs w tych krokach bo mam zaplanowaną sporą zmianę w tym temacie, ale to za czas jakiś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  1. Za każdym razem z edycji czy to warki czy receptury to Chrome krzyczy, że opuszczam stronę i czy jestem pewien. Oczywiście zawsze klikam Zapisz, jest to trochę mylące, to powiadomienie powinno pojawiać się tylko, gdy są niezapisane zmiany.

Dziwna sprawa, bo ten komunikat powinien się pojawiać jak chcesz wyjść z formularza bez zapisywania, jakiego systemu operacyjnego używasz i czy najnowszej wersji chrome?

 

Chrome 48.0, Windows 7. Normalnie, edytuję przepis czy warkę, klikam zapisz, potem klikam jakiś inny element, np Mój magazyn i dostaję ten komunikat (Opuść stronę). Zgadzam sie, to powinno sie pojawiac gdy opuszczamy z niezapisanym formularzem.

  1. Nie działa podpowiadanie przy dodawaniu składników do magazynu
  2. Zmiana drożdży w recepturze nie aktualizuje Laboratorium, konkretnie zmieniłem w recepturze drożdże WB-06 na Gozdawa Bavarian Wheat 11, Laboratorium pozostało Safale.

Tu też dziwna sytuacja bo przed sekunda sprawdziłem i autocompleter działa normalnie. Hmm ale mówisz, że nie zmieniło na Gozdawa czyli coś Ci tam musiało podpowiadać jednak. Tak czy inaczej przetestowałem to kilka razy i lab się zmieniania za każdą próbą.

 

Chyba faktycznie mój błąd, próbowałem dodać WB-06, których nie było

  1. jak ktoś zacznie już warzyć daną recepturę, a w trakcie autor ją zmieni to zmienia to też dane warki, raczej nie powinno tak być, bo piwowar zaczął warzyć konkretną wersję przepisu. Jeśli w tym czasie autor receptury ją zmienił nie powinno to zmieniać danych warki.

Nie do końca rozumiem ale to ten piwowar, który zaczął już warzyć musiał zmienić dany przepis bo nie da się uwarzyć receptury innego piwowara.

 

A, teraz rozumiem, czyli "Uwarz to!" działa tylko dla moich przepisów, a nie wszystkich? Fajnie by było, gdybym mógł sobie wybrać dowolną recepturę i ją uwarzyć, to też jakaś informacja dla autora receptury, że ktoś zainteresował się jego przepisem.

Co mnie jako użytkownika interesuje dla przypadkowego publicznego przepisu (np http://brewness.com/pl/recipe/cytrusonata-kp/view) że 16 dni temu autor rozpoczął fermentację burzliwą. Ja bym też chciał widzieć inne osoby warzące to piwo.

 

Tak czy owak planuję tworzyć wersję receptury w warce i tylko tam to będzie się zmieniało post factum.

 

Dotarłem do procesu warzenia i zadania drożdży, świetnie rozwiązaliście te kroki, naprawdę podoba mi się to narzędzie!

Dzięki :) Zmieni się jeszcze interfejs w tych krokach bo mam zaplanowaną sporą zmianę w tym temacie, ale to za czas jakiś :)

 

 

Przyznaję, że u mnie też w Chrome wyskakuje ten komunikat nawet po zapisaniu zmian.

Cholera. Będę musiał to wyłączyć w takim razie.

 

Sam komunikat jest bardzo dobry, ale tylko gdy użytkownik faktycznie opuszcza niezapisany formularz.

Edytowane przez tolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

  1. Za każdym razem z edycji czy to warki czy receptury to Chrome krzyczy, że opuszczam stronę i czy jestem pewien. Oczywiście zawsze klikam Zapisz, jest to trochę mylące, to powiadomienie powinno pojawiać się tylko, gdy są niezapisane zmiany.

Dziwna sprawa, bo ten komunikat powinien się pojawiać jak chcesz wyjść z formularza bez zapisywania, jakiego systemu operacyjnego używasz i czy najnowszej wersji chrome?

 

Chrome 48.0, Windows 7. Normalnie, edytuję przepis czy warkę, klikam zapisz, potem klikam jakiś inny element, np Mój magazyn i dostaję ten komunikat (Opuść stronę). Zgadzam sie, to powinno sie pojawiac gdy opuszczamy z niezapisanym formularzem.

 

Ale wyskakuje Ci to również podczas samego zapisu? czy dopiero po tym jak zapiszesz i wejdziesz jeszcze raz w edycje?

 

  1. jak ktoś zacznie już warzyć daną recepturę, a w trakcie autor ją zmieni to zmienia to też dane warki, raczej nie powinno tak być, bo piwowar zaczął warzyć konkretną wersję przepisu. Jeśli w tym czasie autor receptury ją zmienił nie powinno to zmieniać danych warki.

Nie do końca rozumiem ale to ten piwowar, który zaczął już warzyć musiał zmienić dany przepis bo nie da się uwarzyć receptury innego piwowara.

 

A, teraz rozumiem, czyli "Uwarz to!" działa tylko dla moich przepisów, a nie wszystkich? Fajnie by było, gdybym mógł sobie wybrać dowolną recepturę i ją uwarzyć, to też jakaś informacja dla autora receptury, że ktoś zainteresował się jego przepisem.

Co mnie jako użytkownika interesuje dla przypadkowego publicznego przepisu (np http://brewness.com/pl/recipe/cytrusonata-kp/view) że 16 dni temu autor rozpoczął fermentację burzliwą. Ja bym też chciał widzieć inne osoby warzące to piwo.

 

Jest opcja skopiowania przepisuj do siebie i uwarzenia go. Nie ma możliwość warzenia czyichś receptur i to uda się zrobić jak wdrożmy kopiowanie przepisuj do warki i tam nanoszenie zmian.

Jest lista wersji danego przepisu w drugim tabie informacji o warzeniu (dzisiaj przeniosę to do pierwszego tabu, żeby było bardziej widoczne).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kalkulatorach - nasycenie, można by dodać możliwość obliczenia CO2 mając do dyspozycji rezerwę.

Musiałbym pokombinować jak to liczyć ale pewnie da się to zrobić :)

Również w kalkulatorach, dodał bym możliwość obliczenia ile dodać wody do uzyskania zakładanego BLG.

To pojawi się w jednym z kroków w warce, w sumie to oddzielny kalkulator też można z tego zrobić.

Pozdrawiam:-)

Dzięki i wzajemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka moja uwaga, w zakładce Moje Warki, gdzie wyświetlane są "karty" danych warek, źle obliczana jest ilość dni od warzenia, fermentacji i rozlewu, dla przykładu, powiedzmy że uwarzyłem piwo przedwczoraj 7.02.2016, czyli pełne 2 dni temu, natomiast wyświetla się informacja, że warzenie było 3 dni temu, tak jakby zliczało ilość dni, a nie "odległość" w czasie między tymi dniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka moja uwaga, w zakładce Moje Warki, gdzie wyświetlane są "karty" danych warek, źle obliczana jest ilość dni od warzenia, fermentacji i rozlewu, dla przykładu, powiedzmy że uwarzyłem piwo przedwczoraj 7.02.2016, czyli pełne 2 dni temu, natomiast wyświetla się informacja, że warzenie było 3 dni temu, tak jakby zliczało ilość dni, a nie "odległość" w czasie między tymi dniami.

 

Też zauważyłem to jakiś czas temu, postaram się to poprawić, dzięki za zwrócenie uwagi :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucam parę ostatnich pomysłów do listy, byłoby naprawdę super, gdybyście dali radę je zaimplementować, narzędzie już jest rewelacyjne:

 

  1. Za każdym razem z edycji czy to warki czy receptury to Chrome krzyczy, że opuszczam stronę i czy jestem pewien. Oczywiście zawsze klikam Zapisz, jest to trochę mylące, to powiadomienie powinno pojawiać się tylko, gdy są niezapisane zmiany.  - teraz jest ok, dzięki!
  2. "Co mogę uwarzyć ze swoich surowców"
  3. Publiczny bugtrack?
  4. podsumowanie wagi zasypu w recepturze by się przydało
  5. Odejmowanie surowców z magazynu jak zaczynam warzyć piwo ("Czy magazyn surowców jest jakoś powiązany z tworzeniem receptury/warki?")
  6. Ocena receptur
  7. Zrobicie jakiegoś changeloga?
  8. Dało by rade dodać opcje wydrukowania listy wszystkich produktów w magazynie?
  9. Przydałaby się opcja podsumowująca surowce, które trzeba kupić. Mam 3 przepisy, zaznaczam i generuję listę potrzebnych surowców
  10. Do każdego produktu z osobna dodać rubrykę NOTATKA, żeby przy planowaniu drugiej, trzeciej itd. warki było gdzie zapisać że jakąś części tego produktu wykorzysta się do poprzedniej warki.
  11. Do Surowce Fermentujące dodać rubrykę EBC
  12. Do Drożdży dodać rubrykę DATA WAŻNOŚĆ (nie wiem czy komusi jest potrzebna rubryka LABORATORIUM).
Edytowane przez tolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywirus nie wpuszcza mnie na stronę edycji warki. Wbija mi komunikat o koniu trojańskim. Zrzut w załączniku.

 

https://forum.eset.com/topic/7559-jsscrinjectb-trojan-htmlrefreshbc-trojan/

https://forum.eset.com/topic/7567-jsscrinjectb-and-htmlrefreshbc-false-positive/

 

Ekipa od antywirusa zdaje się nawaliła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dorzucam parę ostatnich pomysłów do listy, byłoby naprawdę super, gdybyście dali radę je zaimplementować, narzędzie już jest rewelacyjne:

 

Dzięki, na pewno będziemy po kolei wdrażali te rzeczy :)

 

  1. Za każdym razem z edycji czy to warki czy receptury to Chrome krzyczy, że opuszczam stronę i czy jestem pewien. Oczywiście zawsze klikam Zapisz, jest to trochę mylące, to powiadomienie powinno pojawiać się tylko, gdy są niezapisane zmiany.  - teraz jest ok, dzięki!
  2. "Co mogę uwarzyć ze swoich surowców" - raczej nie na teraz ale planuję to wdrożyć za jakiś czas
  3. Publiczny bugtrack? - przyznaję, że samemu by mi się to przydało bo ciężko się zbiera te rzeczy po forum i mailach później. Poszukam czegoś bo obecnie korzystamy z rozwiązania, które nie ma możliwość publicznego dostępu.
  4. podsumowanie wagi zasypu w recepturze by się przydało - zapisane, czeka na swoją kolej :)
  5. Odejmowanie surowców z magazynu jak zaczynam warzyć piwo ("Czy magazyn surowców jest jakoś powiązany z tworzeniem receptury/warki?") - to jest w trakcie projektowania, pracujemy nad tym.
  6. Ocena receptur - zapisane, czeka na swoją kolej :)
  7. Zrobicie jakiegoś changeloga? - tak, zrobimy na pewno
  8. Dało by rade dodać opcje wydrukowania listy wszystkich produktów w magazynie? - zapisane, czeka na swoją kolej :)
  9. Przydałaby się opcja podsumowująca surowce, które trzeba kupić. Mam 3 przepisy, zaznaczam i generuję listę potrzebnych surowców - zapisane, czeka na swoją kolej :)
  10. Do każdego produktu z osobna dodać rubrykę NOTATKA, żeby przy planowaniu drugiej, trzeciej itd. warki było gdzie zapisać że jakąś części tego produktu wykorzysta się do poprzedniej warki. - zapisane, czeka na swoją kolej :)
  11. Do Surowce Fermentujące dodać rubrykę EBC - to jest już wdrożone
  12. Do Drożdży dodać rubrykę DATA WAŻNOŚĆ (nie wiem czy komusi jest potrzebna rubryka LABORATORIUM). - faktycznie w magazynie mogło by to być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.