Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Takiej opcji nie ma na tym etapie projektu wolałbym nie pozbywać się użytkowników / przepisów z systemu ale jeśli będzie taka potrzeba to zrobimy  

 

Tutaj nie do końca chodzi o pozbywanie się użytkowników. A co jeśli ktoś już ma BS i chciałby korzystać z obu apek równocześnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takiej opcji nie ma na tym etapie projektu wolałbym nie pozbywać się użytkowników / przepisów z systemu ale jeśli będzie taka potrzeba to zrobimy  

 

Tutaj nie do końca chodzi o pozbywanie się użytkowników. A co jeśli ktoś już ma BS i chciałby korzystać z obu apek równocześnie? 

 

 

Przemyślę to jeszcze, ale myślę, że się pojawi jakiś eksport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ktoś przeniósł moją recepturę 1 do 1 na swoje konto.

Jest to faktycznie możliwe? Czy ją przeklepał ręcznie? ;)

 

Nie mam nikomu nic za złe - to w końcu receptury publiczne, ale jest szansa by u tego kogoś została jakakolwiek informacja w stylu (receptura zaczerpnięta od -> Dziarsky)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ktoś przeniósł moją recepturę 1 do 1 na swoje konto.

Jest to faktycznie możliwe? Czy ją przeklepał ręcznie? ;)

 

Nie mam nikomu nic za złe - to w końcu receptury publiczne, ale jest szansa by u tego kogoś została jakakolwiek informacja w stylu (receptura zaczerpnięta od -> Dziarsky)?

 

Każdy przepis może zostać automatycznie skopiowany przez innego piwowara w sekcji wersje na widoku podglądu.

Taka skopiowana receptura ma oznaczenie, że została skopiowana z konkretnego przepisu (łącznie z linkiem do oryginału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo podoba mi się to narzędzie, widzę, że większość uwag co do funkcjonalności została już poprawiona. Jest kilka rzeczy, które proponowałbym zmienić:

  1. nie działa wyszukiwarka surowców, http://brewness.com/user/ingredients/fermentables?search=Strzegom, za każdym razem zwraca brak wyników
  2. nie można skorzystać z dodanego przez siebie surowca, dopóki nie zostanie on zaakceptowany. Dodałem teraz prażoną pszenicę Strzegomia i muszę czekać, chyba że tylko u mnie to nie działa.
  3. EBC dodawanego słodu jest jakieś losowe. wspomniana pszenica prażona, której wpisałem 1000 EBC najpierw dostała 1003 jednostki, po ponownym poprawieniu na 1000 teraz jest 1001 :)
  4. nie da się edytować surowca zaraz po jego dodaniu (http://brewness.com/user/ingredient/fermentable/7692/view), trzeba wejść na listę oczekujących i stamtąd kliknąć Edytuj
  5. dałbym możliwość zmiany jednostki SRM na EBC
  6. przydałaby się lista użytkowników i ich warek. Teraz jest jakiś tam log zmian w przepisach (http://brewness.com/user/dashboard) ale nie widać za bardzo co kto warzy, jakie receptury, o jakich ocenach itd. Tchnęłoby to trochę więcej życia w serwis, teraz sprawia dla mnie wrażenie trochę "martwicy", ale to może tylko moje wrażenie
  7. design jest bardzo ładny, ale mam wrażenie, że funkcjonalność cierpi przez zbyt duże elementy, okienka tekstowe, sama czcionka. Np lista surowców (http://brewness.com/user/ingredients/fermentables) mogłaby wtedy zawierać więcej niż 9 wpisów, 
  8. przydałby się system oceny przepisów, na zasadzie gwiazdek 1-5
  9. otwarcie na zagranicznych użytkowników, to tylko pomogłoby portalowi.
  10. przydałaby się możliwość wrzucenia zdjęć z konkretnych warek

Tak poza tym to świetna inicjatywa, bardzo elegancko zrobiona, gratuluję!

Edytowane przez tml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się to narzędzie, widzę, że większość uwag co do funkcjonalności została już poprawiona. Jest kilka rzeczy, które proponowałbym zmienić:

Faktycznie coś tam nie działa jak powinno, rzucę na to okiem w wolnej chwili.

  • dałbym możliwość zmiany jednostki SRM na EBC

Masz na myśli końcowy kolor?

  • przydałaby się lista użytkowników i ich warek. Teraz jest jakiś tam log zmian w przepisach (http://brewness.com/user/dashboard) ale nie widać za bardzo co kto warzy, jakie receptury, o jakich ocenach itd. Sprawia to dla mnie wrażenie trochę "martwicy" stronki

W niedalekiej przyszłości będzie kompletnie nowy ekran główny z timelinem, o liście użytkowników nie myślałem ale też może się pojawić :) 

  • design jest bardzo ładny, ale mam wrażenie, że funkcjonalność cierpi przez zbyt duże elementy, okienka tekstowe, sama czcionka. Np lista surowców (http://brewness.com/user/ingredients/fermentables) mogłaby wtedy zawierać więcej niż 9 wpisów, 

Będziemy sukcesywnie zmniejszać elementy, na początku wydawało się to być optymalne ale teraz samego mnie to męczy.

  • przydałby się system oceny przepisów, na zasadzie gwiazdek 1-5

Myślałem o tym ale wolałem na początek zrobić wyróżnienia zamiast skali, przemyślę to jeszcze :) 

  • otwarcie na zagranicznych użytkowników, to tylko pomogłoby portalowi.

Portal jest dostępny w języku angielskim i obsługuje imperialne jednostki miar, więc wszystko jest gotowe pod użytkowników zagranicznych, problemem jest jedynie dotarcie do nich :)

 

Tak poza tym to świetna inicjatywa, bardzo elegancko zrobiona, gratuluję!

Wielkie dzięki :) jakbyś miał jeszcze jakieś uwagi lub pomysły to pisz śmiało, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Masz na myśli końcowy kolor? 
 

Tak, chodzi o kolor piwa w recepturze. 

 

 

 

jakbyś miał jeszcze jakieś uwagi lub pomysły to pisz śmiało,
 

Zerknij proszę na mój zupdatowany wpis. wygląda na to, że pisaliśmy równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  1. nie można skorzystać z dodanego przez siebie surowca, dopóki nie zostanie on zaakceptowany. Dodałem teraz prażoną pszenicę Strzegomia i muszę czekać, chyba że tylko u mnie to nie działa.

Pomyślę jak to rozwiązać ale faktycznie powinno być to dostępne :)

  1. EBC dodawanego słodu jest jakieś losowe. wspomniana pszenica prażona, której wpisałem 1000 EBC najpierw dostała 1003 jednostki, po ponownym poprawieniu na 1000 teraz jest 1001 :)

No tam barwa przelicza się i zapisuje się w skali lovibona, faktyczni mogę być jakieś problemy z zaokrąglaniem tych wartości. Spróbuję coś na to zaradzić.

  1. nie da się edytować surowca zaraz po jego dodaniu (http://brewness.com/user/ingredient/fermentable/7692/view), trzeba wejść na listę oczekujących i stamtąd kliknąć Edytuj

Słuszna uwaga, sam się na to wkurzałem jak dodawałem surowce ;)

  1. przydałaby się możliwość wrzucenia zdjęć z konkretnych warek

Jest w planach :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  1. nie można skorzystać z dodanego przez siebie surowca, dopóki nie zostanie on zaakceptowany. Dodałem teraz prażoną pszenicę Strzegomia i muszę czekać, chyba że tylko u mnie to nie działa.

Pomyślę jak to rozwiązać ale faktycznie powinno być to dostępne :)

  1. EBC dodawanego słodu jest jakieś losowe. wspomniana pszenica prażona, której wpisałem 1000 EBC najpierw dostała 1003 jednostki, po ponownym poprawieniu na 1000 teraz jest 1001 :)

No tam barwa przelicza się i zapisuje się w skali lovibona, faktyczni mogę być jakieś problemy z zaokrąglaniem tych wartości. Spróbuję coś na to zaradzić.

  1. nie da się edytować surowca zaraz po jego dodaniu (http://brewness.com/user/ingredient/fermentable/7692/view), trzeba wejść na listę oczekujących i stamtąd kliknąć Edytuj

Słuszna uwaga, sam się na to wkurzałem jak dodawałem surowce ;)

  1. przydałaby się możliwość wrzucenia zdjęć z konkretnych warek

Jest w planach :)

 

Pozdrawiam!

 

 

"Autor" surowca powinien mieć natychmiastowy dostęp do swojego wpisu, jak postanowi użyć ogórka kiszonego to ma do tego pełne prawo i nikt nie musi tego akceptować. Sama akceptacja dodawanych surowców do publicznego użytku ma oczywiście duży sens, bo pozwala na utrzymanie porządku.

Zauważyłem też, że mimo akceptacji przez Ciebie mojej pszenicy prażonej nadal nie była podpowiadana przy dodawaniu składnika do receptury, tak jakby się nie przeindeksowała zawartość bazy składników.

 

Co do EBC dodawanych składników to bez względu na przeliczenia nie może być raz 1003, a za drugim razem 1001. Użytkownik wpisuje 1000 i ma być 1000, bo w przeciwnym wypadku nie wie on czy to on wpisał źle, a jak narzędzie robi co chce to spada zaufanie do niego całego (skąd mam mieć teraz bez weryfikacji innych obliczeń pewność, że i tam nie ma losowości?).

 

Nadal uważam, że Wasz projekt ma ogromny potencjał i z niecierpliwością czekam na fiksy :)

 

EDIT: nadal nie ma mojej prażonej pszenicy w liście podpowiedzi przy wpisywaniu składnika w recepturze.

Edytowane przez tml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

  1. nie można skorzystać z dodanego przez siebie surowca, dopóki nie zostanie on zaakceptowany. Dodałem teraz prażoną pszenicę Strzegomia i muszę czekać, chyba że tylko u mnie to nie działa.

Pomyślę jak to rozwiązać ale faktycznie powinno być to dostępne :)

  1. EBC dodawanego słodu jest jakieś losowe. wspomniana pszenica prażona, której wpisałem 1000 EBC najpierw dostała 1003 jednostki, po ponownym poprawieniu na 1000 teraz jest 1001 :)

No tam barwa przelicza się i zapisuje się w skali lovibona, faktyczni mogę być jakieś problemy z zaokrąglaniem tych wartości. Spróbuję coś na to zaradzić.

  1. nie da się edytować surowca zaraz po jego dodaniu (http://brewness.com/user/ingredient/fermentable/7692/view), trzeba wejść na listę oczekujących i stamtąd kliknąć Edytuj

Słuszna uwaga, sam się na to wkurzałem jak dodawałem surowce ;)

  1. przydałaby się możliwość wrzucenia zdjęć z konkretnych warek

Jest w planach :)

 

Pozdrawiam!

 

 

"Autor" surowca powinien mieć natychmiastowy dostęp do swojego wpisu, jak postanowi użyć ogórka kiszonego to ma do tego pełne prawo i nikt nie musi tego akceptować. Sama akceptacja dodawanych surowców do publicznego użytku ma oczywiście duży sens, bo pozwala na utrzymanie porządku.

 

Baza surowców jest globalna dlatego każde dodanie wymaga zatwierdzenia, nie przewidziałem dodania prywatnych surowców bo to miała być jedna wspólna baza. Fakt, zrobię raczej tak, że nawet jeśli dany surowiec jest niezaakceptowany to użytkownikowi, który go dodał się pojawia.

 

Zauważyłem też, że mimo akceptacji przez Ciebie mojej pszenicy prażonej nadal nie była podpowiadana przy dodawaniu składnika do receptury, tak jakby się nie przeindeksowała zawartość bazy składników.

 

No niestety ta biblioteka do podpowiedzi zawodzi, czasem się zawiesi i za cholerę nie chce się przeindeksować. Będziemy musieli ją wymienić.

 

Co do EBC dodawanych składników to bez względu na przeliczenia nie może być raz 1003, a za drugim razem 1001. Użytkownik wpisuje 1000 i ma być 1000, bo w przeciwnym wypadku nie wie on czy to on wpisał źle, a jak narzędzie robi co chce to spada zaufanie do niego całego (skąd mam mieć teraz bez weryfikacji innych obliczeń pewność, że i tam nie ma losowości?).

 

Z tą losowością całej platformy to bez przesady ;) tu jest jedynie problem z zaokrągleniem (max o 1 stopień EBC, co przy słodach palonych jest w zasadzie pomijalne w obliczeniach), ale rozumiem, że mogło Cię to zdziwić, że wpisujesz jedno a dostajesz drugie, coś z tym na pewno będę musiał zrobić :)

 

Nadal uważam, że Wasz projekt ma ogromny potencjał i z niecierpliwością czekam na fiksy :)

Dzisiaj przenosimy projekt na nowy serwer, po tym się zajmę wszystkimi poprawkami.

 

EDIT: nadal nie ma mojej prażonej pszenicy w liście podpowiedzi przy wpisywaniu składnika w recepturze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tą losowością całej platformy to bez przesady tu jest jedynie problem z zaokrągleniem (max o 1 stopień EBC, co przy słodach palonych jest w zasadzie pomijalne w obliczeniach), ale rozumiem, że mogło Cię to zdziwić, że wpisujesz jedno a dostajesz drugie, coś z tym na pewno będę musiał zrobić

No nie do końca tylko przy palonych, bo dodałem słód Strzegom pszeniczny o EBC=5, a w bazie wylądowała wartość 6, niby nic, ale to jednak wkurzające.

 

Jeszcze jeden pomysł: podsumowanie masy zasypu w recepturze by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tą losowością całej platformy to bez przesady tu jest jedynie problem z zaokrągleniem (max o 1 stopień EBC, co przy słodach palonych jest w zasadzie pomijalne w obliczeniach), ale rozumiem, że mogło Cię to zdziwić, że wpisujesz jedno a dostajesz drugie, coś z tym na pewno będę musiał zrobić

No nie do końca tylko przy palonych, bo dodałem słód Strzegom pszeniczny o EBC=5, a w bazie wylądowała wartość 6, niby nic, ale to jednak wkurzające.

No tu zaokrąglanie tak chrzaniło sprawę bo wzór SRM -> EBC jest bardzo niedokładny, poradziłem już z tym sobie, teraz nie będzie żadnego przepisania, co użytkownik wpisze to będzie miał.

 

Jeszcze jeden pomysł: podsumowanie masy zasypu w recepturze by się przydało.

To nie problem, pojawi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wyszukiwarką, kolorem i podpowiadaniem naprawiony i wrzucony na serwer :)

Zmniejszyłem również trochę interfejs, jakby coś nie grało to dajcie znać.

Dzięki! Tylko że teraz jak dodaję swoją prażoną pszenicę EBC 1000 do przepisu to dostaje w nim 1970 EBC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmniejszyłem również trochę interfejs, jakby coś nie grało to dajcie znać.
 

Więc jestem.... :)

 

brewness01.jpg

 

Nie zawija tekstu. Myślę, że wystarczy pobuszować w CSSie :).

 

 

Jaka przeglądarka i rozdzielczość? Prewencyjnie Ctrl+R daj, bo wydaje mi się, że CSSy Ci się nie odświeżyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka przeglądarka i rozdzielczość? Prewencyjnie Ctrl+R daj, bo wydaje mi się, że CSSy Ci się nie odświeżyły. 

 

brewness02.jpg

 

Ctrl+R faktycznie coś zmienił ale brakuje prawego padding dla okna i tekst mało atrakcyjnie sięga jego granicy.

 

ps. Chrome, Windows 10, Pulpit 1680x1050.

 

 

Pomyślę jak to rozwiązać. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie offtpicowo, ctrl+R/F5 nie powinno być wymagane, jeśli są jakieś pliki cache-owalne po stronie klienta, to nazwy plików trzeba pozmieniać, bo dotychczasowi użytkownicy mogą mieć problem z funkcjonowaniem serwisu.

 

Jestem pod wrażeniem prędkości wdrażania poprawek, tak trzymać, dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie offtpicowo, ctrl+R/F5 nie powinno być wymagane, jeśli są jakieś pliki cache-owalne po stronie klienta, to nazwy plików trzeba pozmieniać, bo dotychczasowi użytkownicy mogą mieć problem z funkcjonowaniem serwisu.

 

Jestem pod wrażeniem prędkości wdrażania poprawek, tak trzymać, dzięki! :)

No zdecydowanie musze wdrożyć jakiś bardziej zaawansowany system obsługi assetow :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj koniecznie linka do jakiegoś bugtracka, bo forum to nie jest dobre miejsce do tego, a na priv też nie najwygodniej (a w bugtracku od razu widać status).

Znalazłem kolejne błędy, które chciałbym zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.