Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś pisał o tym ale teraz zauważyłem że gdy wybrałem swój przepis i dałem "uwarz to" przeszedłem przez zacieranie i teraz mam gotowanie, mam pole gęstości przed gotowaniem ale nie mam możliwości wprowadzenia ile litrów poszło do gotowania tylko program podaje to co wyszło z receptury. Miło by było jak by można było samodzielnie wprowadzić tam wartość jaką rzeczywiście uzyskaliśmy lub możliwość korekty tego co program podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może nie teraz, ale czuję, że za jakiś czas mi będzie brakować filtra po stylach we własnych przepisach :)

Ewentualnie w publicznych przepisach filtr po autorze też by rozwiązał sprawę, przynajmniej dla przepisów publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś pisał o tym ale teraz zauważyłem że gdy wybrałem swój przepis i dałem "uwarz to" przeszedłem przez zacieranie i teraz mam gotowanie, mam pole gęstości przed gotowaniem ale nie mam możliwości wprowadzenia ile litrów poszło do gotowania tylko program podaje to co wyszło z receptury. Miło by było jak by można było samodzielnie wprowadzić tam wartość jaką rzeczywiście uzyskaliśmy lub możliwość korekty tego co program podaje.

Ten sam problem miałem dosłownie przed godziną. Wypadało by to poprawic;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś pisał o tym ale teraz zauważyłem że gdy wybrałem swój przepis i dałem "uwarz to" przeszedłem przez zacieranie i teraz mam gotowanie, mam pole gęstości przed gotowaniem ale nie mam możliwości wprowadzenia ile litrów poszło do gotowania tylko program podaje to co wyszło z receptury. Miło by było jak by można było samodzielnie wprowadzić tam wartość jaką rzeczywiście uzyskaliśmy lub możliwość korekty tego co program podaje.

 

Spora część modułu warzenia będzie zmieniona, między innymi to co napisałeś :)

 

Jeszcze może nie teraz, ale czuję, że za jakiś czas mi będzie brakować filtra po stylach we własnych przepisach :)

Ewentualnie w publicznych przepisach filtr po autorze też by rozwiązał sprawę, przynajmniej dla przepisów publicznych.

 

Nie ma prawy, dodamy ten sam filtr w przepisach użytkownika :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się do aplikacji po dłuższej przerwie, przeklikałem wszystkie kroki i stwierdziłem duży progress, więc spróbuję uwarzyć najbliższą warkę w Brewness.

 

Zatrzymałem się dłużej na kroku butelkowania - czy musi to działać tak, że trzeba wpisać poziom nagazowania?

Mnie niestety jednostki vol zbyt wiele póki co jeszcze nie mówią - wiem co to znaczy, ale jeszcze nie czuję jak się to przekłada w praktyce w piwie.

Wolałbym opcjonalne działanie odwrotne: wpisać ile dałem cukru, a program mi poda jakie będzie nagazowanie. Teraz muszę tak długo manipulować nagazowaniem aż wyświetli mi się ile dałem cukru. Przy okazji: skąd się bierze potrzeba ilości wody do rozpuszczenia surowca? Ja daję zawsze mniej, tego też mi program nie pozwala zmienić.

 

Co do kalkulatorów to pomocny byłby przelicznik dla pomiarów refraktometrem fermentującej brzeczki - to jest przydatna rzecz w aplikacjach piwowarskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się do aplikacji po dłuższej przerwie, przeklikałem wszystkie kroki i stwierdziłem duży progress, więc spróbuję uwarzyć najbliższą warkę w Brewness.

Pracujemy nad kolejnymi zmianami, będzie jeszcze lepiej :)

 

Zatrzymałem się dłużej na kroku butelkowania - czy musi to działać tak, że trzeba wpisać poziom nagazowania?

Mnie niestety jednostki vol zbyt wiele póki co jeszcze nie mówią - wiem co to znaczy, ale jeszcze nie czuję jak się to przekłada w praktyce w piwie.

Wolałbym opcjonalne działanie odwrotne: wpisać ile dałem cukru, a program mi poda jakie będzie nagazowanie. Teraz muszę tak długo manipulować nagazowaniem aż wyświetli mi się ile dałem cukru.

Wydawało mi się, że robienie tego jak jest obecnie ma faktycznie sens, bo w informacjach o stylu są zazwyczaj widełki nagazowania. Pomyślę, jak można by było to zrobić w dwie strony. Na pewno w niedalekiej przyszłości pojawi się informacją o poziomie nasycenia dla wybranego stylu, to powinno ułatwić sprawę.

 

Przy okazji: skąd się bierze potrzeba ilości wody do rozpuszczenia surowca? Ja daję zawsze mniej, tego też mi program nie pozwala zmienić.

To jest ilość proponowana przez nas, ale faktycznie można by dać użytkownikowi możliwość zmiany :)

 

Co do kalkulatorów to pomocny byłby przelicznik dla pomiarów refraktometrem fermentującej brzeczki - to jest przydatna rzecz w aplikacjach piwowarskich. 

Będzie na pewno :)

 

Dzięki za opnie i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym opcjonalne działanie odwrotne: wpisać ile dałem cukru, a program mi poda jakie będzie nagazowanie. Teraz muszę tak długo manipulować nagazowaniem aż wyświetli mi się ile dałem cukru.

z tym, że z punktu widzenia piwowara - nie ma to sensu. to tak jakbym wsypał cokolwiek do kotła i powiedz mi jaki styl wyjdzie. dodatkowo takie podejście - sypne sobie i zobaczymy jakie będę miał nagazowanie to pierwszy krok do granatów.

 

Przy okazji: skąd się bierze potrzeba ilości wody do rozpuszczenia surowca? Ja daję zawsze mniej, tego też mi program nie pozwala zmienić.

chodzi o to, że jak wlewasz syrop cukrowy o innym ekstrakcie niż blg początkowe Twojego piwa, to zmieniasz jego parametry (m.in. blg początkowe i alkohol). nie jest to duża zmiana, ale "sztuka" nakazuje lać syrop o takim samym blg. oczywiście możesz się do tego nie stosować ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się do końca.

Sypię 3g na butelkę (z tego na pewno nie będzie granatów), później oceniam czy odpowiada mi nagazowanie, a z brewness dowiaduję się ile to vol ucząc się operować tą jednostką.

Do tego Brewness traktuję jak notatnik/historię - teraz to wszystko zapisuję w arkuszu excela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się do końca.

Sypię 3g na butelkę (z tego na pewno nie będzie granatów), później oceniam czy odpowiada mi nagazowanie, a z brewness dowiaduję się ile to vol ucząc się operować tą jednostką.

Do tego Brewness traktuję jak notatnik/historię - teraz to wszystko zapisuję w arkuszu excela.

z tym, że ilość cukru zależy również od temperatury fermentacji piwa. ucząc się od tej strony nie robisz tego najefektywniej.

a dodatkowo - wcześniej czy później przejdziesz na nagazowanie i robienie tego mechanizmu nie ma większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w związku z tym, ze coraz częściej mam pytanie o kaloryczność poszczególnego piwa - postanowiłem umieszczać tą daną na etykiecie.

no i pomyślałem, że jest do równie dobry bajer do programu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bajer, a dla niektórych śmierć i życie :-D Takie czasy.

 

Sama wartość bez laboratorium tak samo wiarygodna jak ibu czy alkohol. ;-)

Edytowane przez Pun kOmora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak jest z wydajnością warzelni w porównaniu do Brewtarget? (Tam miałem 80-82 %) Czy zmiana tego parametru ma na coś wpływ?

Szczerze mówiąc to nie wiem jak to jest w porównaniu z Brewtarget ale u nas domyślna wartość wydajności zacieru to 80%, którą możesz swobodnie sterować. W planach jest też wyliczanie wydajności na podstawie rzeczywistych rezultatów ale to za moment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka,

coś nie tak jest z obliczeniami. Bawiłem się chwilę stratami i mam takie absurdalne wyniki. Przy stratach 15% na gotowaniu i następnie 5% na fermentacji, powinienem mieć do nastawienia 24L/95%/85% = 29,7L a tu mam 41...

 

Rozmiar warki
  • 24 L
    Oczekiwana ilość gotowego piwa
  • 5 %
    Straty podczas chmielenia i fermentacji
  • 25.2 L
    Rozmiar warki ze stratami
  • 60 min
    Czas gotowania
  • 15 %/h
    Szybkość odparowywania
  • 41.4 L
    Ilość gotowanej brzeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hejka,

coś nie tak jest z obliczeniami. Bawiłem się chwilę stratami i mam takie absurdalne wyniki. Przy stratach 15% na gotowaniu i następnie 5% na fermentacji, powinienem mieć do nastawienia 24L/95%/85% = 29,7L a tu mam 41...

 

Rozmiar warki
  • 24 L
    Oczekiwana ilość gotowego piwa
  • 5 %
    Straty podczas chmielenia i fermentacji
  • 25.2 L
    Rozmiar warki ze stratami
  • 60 min
    Czas gotowania
  • 15 %/h
    Szybkość odparowywania
  • 41.4 L
    Ilość gotowanej brzeczki

 

 

Bardzo dziwne, bo dodałem przepis na takich samych parametrach i mam prawidłowe wyniki. Zrób jak możesz Ctrl+R albo Ctrl+F5 bo możliwe, że Twoja przeglądarka zachowała sobie stare pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tego nie zrobię - korzystam z innego komputera (rano był służbowy). i program zapamiętał. i nawet przeniósł do opcji 'uwarz'.

teraz warzę, wiec nie mam czasu się bawić, ale podkreślam, że bawiłem się chwilę wydajnosciami (zmieniałem na jakieś absurdalne, bo coś mi nie grało) i zauważyłem, że potrafi tak zostać. lamersko mówiąc: zabrakło gdzieś odświeżenia obliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.