Skocz do zawartości

BREWNESS.com - startup dla piwowarów domowych


brewness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

chciałbym zaprosić Was do testowania startupu stworzonego po to, aby ułatwić proces tworzenia piwa przez piwowarów domowych http://brewness.com.

 

Projekt jest darmowy z jednym limitem tj. konto podstawowe może korzystać z opcji dodawania nowej warki jedynie raz w miesiącu. Poza tym, również bezpłatnie, oferuje nielimitowaną możliwość tworzenia prywatnych lub publicznych przepisów, oraz wyszukiwarkę wszystkich publicznych przepisów opublikowanych na platformie BREWNESS.

 

Jeśli macie jakieś uwagi, opinie lub pomysły na nowe funkcjonalności proszę o kontakt na szymon@whiteravens.pro.

 

Pozdrawiam

post-6247-0-50383000-1424341521_thumb.png

post-6247-0-21257400-1424341522_thumb.png

post-6247-0-78458200-1424341522_thumb.png

post-6247-0-64671600-1424341523_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja jest całkowicie darmowa, nie ma żadnych ukrytych opłat :)

 

Nie chciałem robić testowego konta bo zawsze znajdzie się taki co zechce zmienić hasło w panelu użytkownika i reszta nie będzie w stanie się już zalogować.

Druga sprawa to robienie zmian na jednym koncie przez wielu użytkowników może skutkować sporym zamieszaniem, jeden coś usunie, drugi coś doda a trzeci edytuje...

 

Jednak jeśli będzie więcej głosów aby dodać takowe konto to z pewnością to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-5458-0-87021400-1424362426_thumb.jpg post-5458-0-19047300-1424362427_thumb.jpg

wydaje mi się, że czcionka której używasz (google fonts) nie wspiera polskich znaków - w momencie ich braku zostają zastąpione inną pasującą czcionką

 

 

<link href="http://fonts.googlea...serrat:400,700" rel="text/css">

<link href='http://fonts.googlea...0,900,400italic' rel='text/css'>

 

 

tutaj widać, że czcionki z googla nie mają ustawionego parametru subset tj subset=latin,latin-ext

w takim przypadku nie mają prawa udostępniać polskich liter nawet jeśli je obsługują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-5458-0-87021400-1424362426_thumb.jpg post-5458-0-19047300-1424362427_thumb.jpg

wydaje mi się, że czcionka której używasz (google fonts) nie wspiera polskich znaków - w momencie ich braku zostają zastąpione inną pasującą czcionką

 

 

<link href="http://fonts.googlea...serrat:400,700" rel="text/css">

<link href='http://fonts.googlea...0,900,400italic' rel='text/css'>

 

 

tutaj widać, że czcionki z googla nie mają ustawionego parametru subset tj subset=latin,latin-ext

w takim przypadku nie mają prawa udostępniać polskich liter nawet jeśli je obsługują

 

Dzięki za zwrócenie uwagi, powiedz mi jeszcze z jakiej przeglądarki i systemu operacyjnego korzystasz? Bo u mnie na Chrome wszystkie fonty wyświetlają się poprawnie z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi, powiedz mi jeszcze z jakiej przeglądarki i systemu operacyjnego korzystasz? Bo u mnie na Chrome wszystkie fonty wyświetlają się poprawnie z polskimi znakami.

 

możliwe, że chrome sam się domyślił i proforma dodał odpowiednie subsety

windows, najnowszy firefox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi, powiedz mi jeszcze z jakiej przeglądarki i systemu operacyjnego korzystasz? Bo u mnie na Chrome wszystkie fonty wyświetlają się poprawnie z polskimi znakami.

 

możliwe, że chrome sam się domyślił i proforma dodał odpowiednie subsety

windows, najnowszy firefox

 

A możesz sprawdzić teraz, bo zrobiłem update? U mnie na FF, po dodaniu tego parametru dalej coś jest nie tak niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje weryfikacji formularzy. Barwę słodu podałem w formie 2,8 zamiast 2.8 i nie wziął tej wartości pod uwagę. Jak zamiast wartości liczbowej wpisałem abc, to formularz też to zaakceptował.

 

Gęstwa drożdżowa jako jednostkę ma podane gramy, zazwyczaj odmierza się ją w ml.

 

Brak możliwości posortowania sobie na przykład chmieli po czasie dodania. Jeśli nie wprowadzimy ich od początku we właściwej kolejności, to albo akceptujemy bałagan w recepturze albo trzeba usuwać i dodawać na nowo.

 

Brak możliwości dodania składników do bazy. Sama baza jak na razie dość uboga.

 

Nie do końca rozumiem o co chodzi z Temp. ziarna w sekcji Zacieranie. Podobnie jak z tymi litrami - chodzi o ilość brzeczki odebranej po filtracji i wysładzaniu?

 

Brak możliwości edycji warki. Przez przypadek popełniłem błąd (ekstrakt zamiast cukru do refermentacji) no i tak już zostało.

 

Brak możliwości dodania wrażeń z degustacji warki. Bez tego jakiekolwiek zapiski są dla mnie bezużyteczne.

 

Więcej nie potestuję, bo wyczerpałem limit. :)

 

 

Ogólne wrażenie:

- Do projektowania receptury w tej chwili się nie nadaje. Zwykłe oprogramowanie typu BrewTarget jest wygodniejsze i przede wszystkim liczy znacznie więcej rzeczy (przykładowo: temperaturę wody przy infuzji żeby osiągnąć odpowiednią temperaturę docelową zacieru). Ogólnie mówiąc BREWNESS ma na razie ograniczone możliwości w tym zakresie. Receptury dalej projektowałbym w BT, żeby je ewentualnie potem przepisać do BREWNESS.

- Aspekt społecznościowy byłby jakimś plusem, ale jest dopiero w planach. Zobaczymy jak to wyjdzie. Jeśli będzie samo komentowanie i ocenianie receptur to moim zdaniem mało.

- Podstawowy problem z kontem PRO jest taki, że warzę średnio 2 warki w miesiącu (w praktyce trochę mniej, ale przyjmijmy dla uproszczenia, że to są 2 warki miesięcznie). Rejestrowanie się żeby zapisywać co drugą warkę wydaje mi się mało atrakcyjne. Z drugiej strony płacenie 9 PLN za zapisanie tej jednej dodatkowej warki też mi się średnio uśmiecha - to więcej niż na przykład koszt przesiadki z drożdży suchych na płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wielkie dzięki za wszystkie uwagi, bardzo sobie to cenię, że poświęciłeś czas na przetestowanie.

 

Brakuje weryfikacji formularzy. Barwę słodu podałem w formie 2,8 zamiast 2.8 i nie wziął tej wartości pod uwagę. Jak zamiast wartości liczbowej wpisałem abc, to formularz też to zaakceptował.

Faktycznie jest z tym problem, postaram się to jak najszybciej poprawić.

 

Gęstwa drożdżowa jako jednostkę ma podane gramy, zazwyczaj odmierza się ją w ml.

Nie przemyślałem tego. Zmienię to na ml.

 

Brak możliwości posortowania sobie na przykład chmieli po czasie dodania. Jeśli nie wprowadzimy ich od początku we właściwej kolejności, to albo akceptujemy bałagan w recepturze albo trzeba usuwać i dodawać na nowo.

Miało to być dodane w kolejnej wersji ale widzę, że będę musiał to zrobić już teraz.

 

Brak możliwości dodania składników do bazy. Sama baza jak na razie dość uboga.

Baza będzie rozwijana, mam dość sporą anglojęzyczną ale wolałem zbudować porządną z polskimi nazwami surowców. Dodam w najbliższych dniach opcje "Dodania surowca do głównej bazy" z opcja akceptacji przez administratora (chcę m.in. uniknąć duplikatów)

 

Nie do końca rozumiem o co chodzi z Temp. ziarna w sekcji Zacieranie. Podobnie jak z tymi litrami - chodzi o ilość brzeczki odebranej po filtracji i wysładzaniu?

Temp. ziarna to temperatura słodu podczas dodawania jej do zacieru, miało to służyć do obliczania przerw etc. ale zostawiłem to na przyszłość. Litry dotyczą ilość wody użytej do samego zacierania, faktycznie nie jest to specjalnie klarowne.

 

Brak możliwości edycji warki. Przez przypadek popełniłem błąd (ekstrakt zamiast cukru do refermentacji) no i tak już zostało.

Dodam to jak najszybciej.

 

Brak możliwości dodania wrażeń z degustacji warki. Bez tego jakiekolwiek zapiski są dla mnie bezużyteczne.

Jest w najbliższych planach.

 

Więcej nie potestuję, bo wyczerpałem limit. :)

Już niebawem czeka Cię niespodzianka :) Stay tuned!

 

Ogólne wrażenie:

- Do projektowania receptury w tej chwili się nie nadaje. Zwykłe oprogramowanie typu BrewTarget jest wygodniejsze i przede wszystkim liczy znacznie więcej rzeczy (przykładowo: temperaturę wody przy infuzji żeby osiągnąć odpowiednią temperaturę docelową zacieru). Ogólnie mówiąc BREWNESS ma na razie ograniczone możliwości w tym zakresie. Receptury dalej projektowałbym w BT, żeby je ewentualnie potem przepisać do BREWNESS.

Takie obliczenia z pewnością się w projekcie pojawią, jest to na razie wersja beta.

 

- Aspekt społecznościowy byłby jakimś plusem, ale jest dopiero w planach. Zobaczymy jak to wyjdzie. Jeśli będzie samo komentowanie i ocenianie receptur to moim zdaniem mało.

Jak najbardziej chciałbym aby aspekt społecznościowy był głównym motorem tego projektu. Ocenianie i komentowanie to dopiero początek wielu funkcji, które są w planach.

 

- Podstawowy problem z kontem PRO jest taki, że warzę średnio 2 warki w miesiącu (w praktyce trochę mniej, ale przyjmijmy dla uproszczenia, że to są 2 warki miesięcznie). Rejestrowanie się żeby zapisywać co drugą warkę wydaje mi się mało atrakcyjne. Z drugiej strony płacenie 9 PLN za zapisanie tej jednej dodatkowej warki też mi się średnio uśmiecha - to więcej niż na przykład koszt przesiadki z drożdży suchych na płynne.

Mogłem iść śladem konkurencji i dać nielimitowaną ilość warek kosztem zablokowania prywatnych przepisów, ale postanowiłem pójść trochę inną drogą. Projekt jest jednak w takiej fazie, że wszystko może się zmienić z dnia na dzień :)

 

Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to jeszcze ja dorzucę swoje ale :)

 

Przy wpisywaniu wydajności zacierania podałem wartość z przecinkiem i kazałem zapisać recepturę, co wywaliło błąd (a miałem wg wyliczeń wydajność 67,5%). Co niestety gorsze komunikat o błędzie pojawił się dopiero przy oknie z wartością (czyli na dole strony), a nie na samej górze (wyłączyłem okno myśląc, że receptura została pomyślnie zapisana). Cofnięcie karty magicznie uratowało wszystkie wpisane dane ale nawet po poprawce wydajności na liczbę całkowitą receptura nie chciała się zapisać (przycisk albo nie reagował, albo wywalał błąd o numerze 500.

 

Pierwsze wrażenia są takie: w bazie muszą być z całą pewnością słody najpopularniejszych słodowni dostępnych na rynku. Zamiast dodawania surowców po akceptacji powinno być okno sprawdzające czy wprowadzany surowiec nie widnieje już w bazie przed wysłaniem monitu do modertora (np. system wyłapuje, że chcemy dodać pszeniczny Strzegomia i wywala nam komunikat z pytaniem czy na pewno chcemy surowiec dodać czy wybrać identycznie nazwany z listy). Taki system działa przy dodawaniu znalezisk na wykopie i w sumie się sprawdza.

 

Fajnie się tego używa i ja osobiście gotów byłbym przesiąść się z BT na Brewness. Co do kwestii płatności, zastanowiłbym się nad wprowadzeniem opcji rozszerzonej ze zgodą na wyświetlanie reklam (np. mam limit 3 receptur na miesiąc ale za to pojawiają mi się reklamy w formie banera). Byłbym gotów płacić za wersję pro gdyby pojawił się sprawnie działający generator instrukcji warzenia. Coś podobnego jest w BT ale jeszcze nigdy nie udało mi się zmusić tego do posługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprawdzić teraz, bo zrobiłem update? U mnie na FF, po dodaniu tego parametru dalej coś jest nie tak niestety.

 

nadal słabo

obstawiam, że czcionki użyte w tym theme nie obsługują pliterek

użyj tahomy verdany i ms sans unicode i nie będzie problemów

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal słabo

obstawiam, że czcionki użyte w tym theme nie obsługują pliterek

użyj tahomy verdany i ms sans unicode i nie będzie problemów

 

Od początku interfejs graficzny był projektowany pod polskiego użytkownika i czcionka też była pod to dobierana. Font jest polskiego autorstwa i jak widać w linku poniżej wszystkie polskie znaki są obsłużone.

https://www.google.com/fonts#UsePlace:use/Collection:Lato

 

Problem jest dość osobliwy bo w niektórych miejscach FF i Opera wyświetlają to dobrze a w niektórych źle.

W każdym razie będziemy nad tym pracowali.

 

Dzięki za radę wymiany fontów ale rozwiążemy to bez tak radykalnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem, to prosiłbym o usunięcie konta adamsky z zawartością. Opcji usunięcia przepisów/warek też nie widzę. Założyłbym nowe konto bez tych testowych receptur/warek. Jutro warzę, więc całą warkę chętnie przeprowadziłbym zgodnie z zasadami na bieżąco.

 

Jeszcze dwie uwagi:

- Strona główna dla zalogowanego i niezalogowanego użytkownika wygląda identycznie. Jak jestem zalogowany, to zamiast przycisku Logowanie w prawym górnym rogu mogłoby być Zalogowano jako: nick.

- Jeśli macie już podpięte płatności to sugerowałbym zainteresować się stroną formalną: polityka prywatności, cookies, regulamin świadczenia usługi, obowiązki informacyjne wynikające z ustawy z 25 grudnia, itp. Wiem, że to mało zabawna część pracy, ale bez tego można się władować w niepotrzebne kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem, to prosiłbym o usunięcie konta adamsky z zawartością. Opcji usunięcia przepisów/warek też nie widzę. Założyłbym nowe konto bez tych testowych receptur/warek. Jutro warzę, więc całą warkę chętnie przeprowadziłbym zgodnie z zasadami na bieżąco.

Mam już dodaną taką opcję na testowym serwerze. Zaraz to przetestuję jeszcze raz i postaram się wrzucić opcje usuwania przepisów i warek jak najszybciej.

 

Jeszcze dwie uwagi:

- Strona główna dla zalogowanego i niezalogowanego użytkownika wygląda identycznie. Jak jestem zalogowany, to zamiast przycisku Logowanie w prawym górnym rogu mogłoby być Zalogowano jako: nick.

Tak będzie.

 

- Jeśli macie już podpięte płatności to sugerowałbym zainteresować się stroną formalną: polityka prywatności, cookies, regulamin świadczenia usługi, obowiązki informacyjne wynikające z ustawy z 25 grudnia, itp. Wiem, że to mało zabawna część pracy, ale bez tego można się władować w niepotrzebne kłopoty.

Dzięki za podpowiedź, już wysłałem prośbę do mojego prawnika o pomoc w tej sprawie.

 

BTW:

W myśl tego newsa http://www.piwo.org/page/index.html/_/piwowarstwo-domowe/brewnesscom-zaprasza-do-testow-aplikacji-dla-piwowarow-r239 proszę wszystkich chętnych na konto PRO o zgłaszanie się do mnie na szymon@whiteravens.pro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dodać nową recepturę od podstaw. Niestety cały czas wywala mi błąd:

 

 

Oops! An Error OccurredThe server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dodać nową recepturę od podstaw. Niestety cały czas wywala mi błąd:

Oops! An Error OccurredThe server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.

 

Wyślij mi proszę maila na szymon@whiteravans.pro kroki jakie wykonujesz (mogą być zrzuty ekranu), bo możliwe, że nie jest obsłużony jakiś konkretny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już wyłapałem błąd. W ilości zadanych drożdży wprowadziłem słowo "starter" zamiast podać wartość liczbową i strona nie mogła wprowadzić tego do bazy danych.

 

Od razu kolejna rzecz. Przy warzeniu należy podać datę, ale formularz nie podpowiada w jakim formacie.

Edytowane przez Lary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już wyłapałem błąd. W ilości zadanych drożdży wprowadziłem słowo "starter" zamiast podać wartość liczbową i strona nie mogła wprowadzić tego do bazy danych.

 

Od razu kolejna rzecz. Przy warzeniu należy podać datę, ale formularz nie podpowiada w jakim formacie.

 

Pierwszą rzeczy poprawiłem. Co do drugiej to jakiej przeglądarki używasz?

 

Edit

Faktycznie, jest problem z datepickerem. Poprawię to.

Edytowane przez whiteravens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ślad za sugestiami pierwszych użytkowników na dniach chcemy wypuścić nową wersję BREWNESS, gdzie przy opcji konta podstawowego zamiast prywatnych przepisów dajemy możliwość nielimitowanego dodawania warek. Oczywiście przepisy prywatne dotychczas wprowadzone takimi pozostaną. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez whiteravens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowa wersja konta PRO została w dniu dzisiejszym wdrożona. Wszelki feedback mile widziany :)

 

Nadal zapraszamy Was do zgłaszania się na adres szymon@whiteravens.pro w celu uzyskania darmowego dostępu do konta PRO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowa wersja konta PRO została w dniu dzisiejszym wdrożona. Wszelki feedback mile widziany :)

 

Nadal zapraszamy Was do zgłaszania się na adres szymon@whiteravens.pro w celu uzyskania darmowego dostępu do konta PRO. 

Dzięki za szybkie dodanie mnie do konta PRO. Do końca tygodnia na pewno posprawdzam możliwości brewness i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.