Skocz do zawartości

Karnister na wodę jako KEG


ValenciaPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jako że keg to dość droga inwestycja, a minikegi nie cieszą się najlepszą opinią, myślałem o jakiejś taniej alternatywie dla tychże.

Czy skorzystanie z takich karnisterów: http://allegro.pl/karnister-pojemnik-na-wode-30l-z-kranem-nowy-i5065529322.html ma jakikolwiek sens?

Oczywiście pomijając zapach plastiku (zakładając że nie jest to śmierdząca chińszczyzna). Karnister ma kranik, więc przelewanie piwka do szkła/kubków powinno być proste. Pomijam również niepodważalny fakt profanacji domowego trunku :D

Pozdrawiam, ValenciaPoland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

óż, jeśli ceną jest nienagazowane piwo, to chyba spasuję :P Domyślam się, że nie ma w takim razie innego sposobu na rozlew piwa domowego niż butelki i kegi?

 

Sposobów na trochę większe objętości jest kilka, najtańszy i najszybszy to: kupujesz sok jabłkowy 5L w opakowaniu bag-in-box z kranikiem. Z soku możesz zrobić cydr, a opakowanie sobie umyj i napełnij piwem, tylko nie przesadź z refermentacją bo będziesz musiał często spuszczać nadmiar gazu jak bardzo napuchnie (2g na 1L powinno być ok).

Jak napełnić taki bag-in-box?

1. Musisz czymś zablokować kranik w pozycji otwartej, ja znalazłem taką metalową kształtkę 'U' z rozstawem około 0.5cm, która wchodzi pod skrzydełka kranika, a z drugiej strony opiera się na obudowie.

2. Na wylot kranika możesz dać albo bezpośrednio wężyk, albo coś co utrzyma ten wężyk na wylocie (ja dałem gumowy korek z biowinu który sztywno wchodzi na wylot, z drugiej strony korka można wcisnąć wężyk i można lać piwo)

3. Napełniony worek wkładasz do oryginalnego pudełkaj, żeby było wygodniej serwować.

4. Czekasz aż się nagazuje jakiś tydzień, w tym czasie możesz sprawdzić kilka razy czy nie jest za mocno napompowane, ewentualnie spuścić trochę gazu.

5. To co powyżej robiłem dla 'ale' dla którego nie przeszkadzało mi mało gazu. Nie sprawdzałem jak duże nagazowanie może wytrzymać taki worek po soku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może woreczek strunowy?

 

Może Ci się to wydać dziwne ale na zachodzie temat bag-in-box to jest część piwnego biznesu, a sprzedają w tym nie tylko piwo bo i cydr i wino. Możesz też zakupić torebki do własnych wyrobów w najróżniejszych rozmiarach, nalewaki i wszystko co Ci jest potrzebne.

Jak masz jakieś pytania w temacie to pytaj śmiało (byle nie o woreczki strunowe ;), zrobiłem kilka warek w czymś takim i mniej więcej wiem jakie są plusy i minusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam parę karnistów 5l po wodzie demineralizowanej maja tylko takie oznaczenie pehd lub hdpe. Nie mają oznaczeń "nóż i widelec". Chcę przechowywać  podpiwek itp  w nich ? Te napoje będę przechowywać krótko około dwa tygodnie . 

Można użyć tych karnistów ?

 

P.S Piwa nie będę przechowywać. 

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze hdpe to nic nie mowi, mogą być w tym różne domieszki/utwardzacze/kolorowacze/ które nie do końca być zdrowe. Do tego niektóre są nie rozpuszczalne w wodzie, ale alkoholu czy tłuszczach juz tak... nikt Ci tu nie powie "jest ok, trzymaj". Jak chcesz to na swoje ryzyko - ja nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.