Skocz do zawartości

Lustrzanka cyfrowa - jaka?


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można liczyc na fart, z 500-set znajdzie się kilka w miarę dobrych zdjęc, ale po co, teraz w zasięgu ręki jest (net) wiele porad i wskazówek, wystarczy tylko trochę poszukac i zastosowac zdobytą wiedzę w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś fotograf, którego nazwiska nie pomnę, z początku XX wieku, jak jeszcze były w użyciu płyty szklane (diapozytywy) chciał zrobić zdjęcie szklanki, czy też butelki. Zrobił 1000 zdjęć, z czego wybrał jedno dobre, a pozostałe pobił...

Do dzisiaj nie zmieniło się aż tak dużo. Ja uważam, że wyjątkowe zdjęcie udaje się raz na 100 czy więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co będzie potrzebne przy szkłach bez automatyki (priorytetu) potrzebna jest przejściówka.

Hm? do czego?

 

Przejściówka to do M42 jest potrzebna' date=' do bagnetowych nic.[/quote']

Nie wczytywałem się w instrukcję, ale po wpięciu szkła km nie chodził pomiar światła, a tym samym aparat. Przy szkle ka, kaf i nowszych tego problemu nie ma.

 

Ja też robię do ISO 400. Poza tym... Szum jest jak ziarno w dawnych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam - trzeba tryb A lub manual - wtedy zielony guzik. w programach nie działa. KM nie powinien się jakoś różnić od moich - a zapinałem i zenitary 16 i MC500 - dla obu pomiar był właściwy. Jak chcesz - podłubie jutro.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś fotograf, którego nazwiska nie pomnę, z początku XX wieku, jak jeszcze były w użyciu płyty szklane (diapozytywy) chciał zrobić zdjęcie szklanki, czy też butelki. Zrobił 1000 zdjęć, z czego wybrał jedno dobre, a pozostałe pobił...

Do dzisiaj nic się nie zmieniło aż tak dużo. Ja uważam, że wyjątkowe zdjęcie udaje się raz na 100 czy więcej zdjęć.

W National Geoghrafic ( chyba źle napisałem] mówią, że jedno na 30 000 zdjęć jest dobre.

To teraz wystarczy przeliczyć na filmy negatywowe po 36 zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sony alfa - mam A200, spisuje się bardzo dobrze, dla poczatkującego w sam raz. Do tego obiektyw Sigma 17-70 - średnia półka cenowa, ale jakość za tą cenę rewelacyjna.

Dotychczas to najtańsza propozycja - niecałe 1600 zł, z zoomem. A ten obiektyw to produkt zeissa, czy sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od używek - są sporo tańsze - a na forach tematycznych można kupić w miarę pewnie. Moje obydwie to używki, większość szkieł też - nie narzekam. Takiego pentaxa ist DS - weźmiesz za jakieś 500-600, z podstawowymi szkłami około 900-1000. W innych systemach pewno podobnie. Co prawda podobno w systemie ( C/N/P/M) się zostaje - ale znam wiele przesiadek. Boli to tylko ja się ma zaawansowaną optykę. Na początek - najważniejsza jest dostępność szkieł i akcesoriów w przyzwoitych cenach.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej iść do jakiegoś dużego marketu z elektroniką, gdzie mają duży wybór foto, poogladać, zobaczyć co najlepiej leży w ręce, jak jest z intuicyjnością obslugi, na spokojnie w domu przemysleć sprawę, porównać cenę i wtedy dopiero zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.