Skocz do zawartości

Rozbity termometr w piwie.


PCzachor

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zastanawiam co zrobić :) Bo mam identyczną sytuację co autor wątku. 1-2 krople z rozbitego termometru w schłodzonej brzeczce, część czerwonych drobinek siadła na pianie i to zostało usunięte, ale jakaś pozostała część na pewno została w środku. O szkło się nie martwię, bo przy przelewaniu założę na kranik pończochę lub coś w tym stylu i z dużym prawdopodobieństwem nie będę miał drobinek szkła w butelkach.

 

Z tego co czytałem to w termometrze powinien być związek o nazwie "toulen". Nie wiem czym barwiony. Teoretycznie jest szkodliwy, tylko że w moim przypadku w bardzo małym stężeniu...

 

hmm.... drożdże już pracują a ja w kropce :)

Toluen jest pochodną benzenu i może wykazywać właściwości rakotwórcze. Wprawdzie podobno mniejsze od benzenu, bo łatwo utlenia się do kwasu benzoesowego w organizmie, ale zawsze. Temp. wrzenia 116°C.

Od siebie mogę powiedzieć, że na codzień z niego korzystam w dużych ilościach (kilkaset ml) i jak na razie raka chyba nie mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć, że na codzień z niego korzystam w dużych ilościach (kilkaset ml) i jak na razie raka chyba nie mam:)

Ale nie spożywasz :)

 

Czyli wniosek: nie wylewać? :)

Edytowane przez rkkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdychanie jest bardziej szkodliwe:)

Wniosek: zrób jak uważasz. Ja bym nie wylał, ale nie wezmę na siebie odpowiedzialności za Twoje ewentualne pogorszenie zdrowia.

jak by to ująć.. przy każdej buteleczce trzeba wzniesc toast. Tego się nie wącha to się pije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.