Skocz do zawartości

XVII Jesienne Spotkanie Browarników


lucynkaj

Rekomendowane odpowiedzi

We Wrocławiu rozpoczęły się Jesienne Spotkania Browarników.

W ramach spotkania po raz kolejny zaplanowano Otwarty Konkurs Piw, odbywający się pod patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Degustatorzy, profesjonaliści z polskich browarów oraz przeszkoleni członkowie Bractwa Piwnego będą oceniać regionalne produkty we wrocławskim hotelu Novotel od godziny 8.30. Oprócz licznych konferencji poświęconych procesowi warzenia i produkcji piwa, otwarta zostanie również wystawa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zatytułowana "Piwa Świata".

http://www.mmwroclaw.pl/6377/2009/10/20/jesienne-swieto-piwa-we-wroclawiu?category=news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu rozpoczęły się Jesienne Spotkania Browarników.

W ramach spotkania po raz kolejny zaplanowano Otwarty Konkurs Piw, odbywający się pod patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Degustatorzy, profesjonaliści z polskich browarów oraz przeszkoleni członkowie Bractwa Piwnego będą oceniać regionalne produkty we wrocławskim hotelu Novotel od godziny 8.30. Oprócz licznych konferencji poświęconych procesowi warzenia i produkcji piwa, otwarta zostanie również wystawa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zatytułowana "Piwa Świata".

http://www.mmwroclaw.pl/6377/2009/10/20/jesienne-swieto-piwa-we-wroclawiu?category=news

Miałem okazję być wczoraj na JSB, a nawet sędziować w konkursie. Dementuję jakoby w jury byli członkowie BP. Pomyłka wynika pewnie stąd, że jest to jedyna organizacja konsumentów piwa w Polsce i jedyna będąca członkiem EBCU, co podkreśla zawsze jej Wielki Mistrz. W jury zasiadali przeszkoleni sensorycznie (w zdecydowanej większości) członkowie browar.biz z najbliższych okolic konkursu, a więc Wrocławia i okolic, Opola, no i jeden juror był ze Stargardu Gdańskiego :).

Idea była taka, że w komisji miało być po 6 osób, 3 osoby z browarów (najlepiej takie, które nie zgłosiły piw w danej kategorii), 3 osoby niezależne. Jak wiadomo idee sobie, życie sobie. Miało być 5 paneli, z czego 2 panele miały oceniać po 2 kategorie, a 3 po jednej. Związane to było z różną ilością zgłoszonych piw do poszczególnych kategorii (od 2 do 9). Niezależnych degustatorów było 9, a więc już widać, że do 5 paneli powinno być 15. Dla dobra konkursu dwóch (a może więcej) z nas było w dwóch panelach. Takim sposobem oceniałem 4 kategorie, te najmniej liczne. Jednak np. w panelu E, było 3 ludzi z browarów i 1 niezależny, sprawiedliwy i w ogóle czyli... ja. ;)

Jak kogoś interesują jakieś szczegóły to chętnie się podzielę, ale proszę o konkretne pytania.

 

Co do wystawy Piwa Świata, to jeśli to było to, co widziałem w sali w której była konferencja, to... lepszą wystawę mam u siebie w sklepie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję być wczoraj na JSB, a nawet sędziować w konkursie. Dementuję jakoby w jury byli członkowie BP. Pomyłka wynika pewnie stąd, że jest to jedyna organizacja konsumentów piwa w Polsce i jedyna będąca członkiem EBCU, co podkreśla zawsze jej Wielki Mistrz. W jury zasiadali przeszkoleni sensorycznie (w zdecydowanej większości) członkowie browar.biz z najbliższych okolic konkursu, a więc Wrocławia i okolic, Opola, no i jeden juror był ze Stargardu Gdańskiego :).

Idea była taka, że w komisji miało być po 6 osób, 3 osoby z browarów (najlepiej takie, które nie zgłosiły piw w danej kategorii), 3 osoby niezależne. Jak wiadomo idee sobie, życie sobie. Miało być 5 paneli, z czego 2 panele miały oceniać po 2 kategorie, a 3 po jednej. Związane to było z różną ilością zgłoszonych piw do poszczególnych kategorii (od 2 do 9). Niezależnych degustatorów było 9, a więc już widać, że do 5 paneli powinno być 15. Dla dobra konkursu dwóch (a może więcej) z nas było w dwóch panelach. Takim sposobem oceniałem 4 kategorie, te najmniej liczne. Jednak np. w panelu E, było 3 ludzi z browarów i 1 niezależny, sprawiedliwy i w ogóle czyli... ja. :smilies:

Jak kogoś interesują jakieś szczegóły to chętnie się podzielę, ale proszę o konkretne pytania.

 

Co do wystawy Piwa Świata, to jeśli to było to, co widziałem w sali w której była konferencja, to... lepszą wystawę mam u siebie w sklepie. :rolleyes:

Co to jest EBCU?

A juror był pewnie ze Starogardu Gdańskiego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.