Skocz do zawartości

Ile wydaliście w sumie na swój domowy browar?


marex

Ile wydaliście na swój domowy browar  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile wydaliście na swój domowy browar

    • do 500 zł
      16
    • 500-1000 zł
      35
    • 1000-2000 zł
      27
    • 2000-5000 zł
      17
    • 5000-10000 zł
      3
    • ponad 10000 zł
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio liczyłem i wyszło mi ponad 8 tys. zł (nie liczę oczywiście surowców do bieżącej produkcji, tylko sprzęt i akcesoria). Jak o tym powiedziałem kolegom, to powiedzieli, że jestem nienormalny i oni za to by mieli na piwo do końca życia. Ale to w sumie ciekawe, ile można wydać na swoje hobby.

Edytowane przez marex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Zgoda. Pasteryzator na targu za 50 zł, zestaw startowy, 10 fermentorów, śrutownik. Butelki dostaję.

Największa i najważniejsza inwestycja to piwniczka piwna, kopana i murowana samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio liczyłem i wyszło mi ponad 8 tys. zł (nie liczę oczywiście surowców do bieżącej produkcji, tylko sprzęt i akcesoria). Jak o tym powiedziałem kolegom, to powiedzieli, że jestem nienormalny i oni za to by mieli na piwo do końca życia. Ale to w sumie ciekawe, ile można wydać na swoje hobby.

 

Przyznaj czyją żoną jesteś ... a może w kilka żon piwowarów się zebrałyście i teraz czekacie na odpowiedzi swoich mężów :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrutownik z zasobnikiem jakieś 450zł

kapslownica ok 50zł

Fermentory - ok 160zł

Garnek - 120zł

Mieszadło + rdzenie - ok 130zł

Drobnica (oploty, materiały na filtrator rurkowy, sprzęt pomiarowy itp.) ze 180zł

Mógłbym jeszcze doliczyć dwa balony szklane, których użyłem też do piwa, a które niestety się już stłukły.

Czyli ponad 1000zł wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 500 zł chyba wyjdzie.

 

A śrutownik(i) policzyłeś? :)

 

 

Ja wolę się nie przyznawać ile mnie to wszystko kosztowało bo licząc z tym co już wydałem na kegerator to samochód mam tańszy :) Jak to lukaszr napisał dane mogą wpaść w niepowołane ręce i do niejednego rozwodu może dojść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma zautomatyzowanej konstrukcji i kegów to za 1000zł spokojnie można kupić wszystko co jest potrzebne (później tylko fermentory dokupywać) :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie między 500 - 1000 zł, ale nie liczę i nie zamierzam. Zawsze wychodziłem z założenia, że nie liczy się pieniędzy wydanych na hobby, bo się jeszcze człowiek przerazi i przestanie robić coś co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za kompletny sprzęt zapłaciłem 190zł. Garnek, oplot i różne przejściówki oraz zawory mam od dziadka i jego sąsiadów z ich garaży. Termometr (z sondą z Ikei) oraz wagę już miałem. Kapslownicę dostałem na urodziny od kolegów ze studiów (również piwowarów). Kupiłem tylko trzy fermentory, balingomierz, wężyki silikonowe i dużą paczkę kapsli. Wyszło mi za to około 90zł, bo akurat allegro rozdawało co tydzień kupony zniżkowe (oszczędziłem 60zł). Najwięcej kosztowała mnie chłodnica z nierdzewki karbowanej, bo około 100zł. Oczywiście cała ta szopka wymagała poświęcenia przeze mnie sporo czasu, ale jako student moje fundusze były mocno ograniczone.

Edytowane przez Kilimandzaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.