Skocz do zawartości

Śrutownik Gabej - instrukcja ?


kyniekk

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

kupiłem ostatnio śrutownik (gniotnik) Gabej.

 

Nie załączyli mi instrukcji do zestawu.

Właśnie go składam, i zostało mi dość sporo śrubek i nie wiem, czy dali coś na zapas, czy ja nie wiem, gdzie co ma iść.

Nie chcę czegoś zepsuć, dlatego chciałem poprosić, czy ktoś mógłby instrukcję zeskanowac i tu wrzucić?

 

btw. Jakiego rozstawu wałków używacie do śrutowania?

 

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem bezpośrednio od producenta, tak więc dane mam.

Problem w tym, że dzisiaj chciałem śrutować (piątek wieczór), a odpowiedź dostanę najwcześniej w poniedziałek.

Cóż moja wina, mogłem się zabrać za to wcześniej.

Chociaż teraz się tak bardziej przypatrzyłem i te pręty gwintowane które mi zostały, to chyba musi być jakiś zapas, bo nie ma gdzie tego przykręcić.

 

Z drugiej strony płacąc dość sporo kasy za sprzęt mogliby się zdobyć na wydrukowanie kilku stron z opisem użytkowania, ustawiania grubości i jak wszystko złożyć, no cóż, mam nadzieję, ze chociaż będzie się fajnie użytkował, bo prezentuje się całkiem solidnie - oby to tylko nie było dobre wrażenie :) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być skręcone przy wałkach dwoma takimi dłuższymi prętami zostawiając zapas na obudowę mechanizmu, na dole jest jeden pręt na środku. Z tyłu są dwie śrubki do przykręcenia blachy zsypu. Dwa pozostałe pręty (podejrzewam, że krótsze) są do montażu fabrycznego zsypu plus (chyba) osiem śrubek do poskładania tegoż zsypu. A tak poza tym to naprawdę polecam przeczytać te 13 stron wątku o tym śrutowniku, naprawdę wiele rzeczy wyjaśni. Co do szczeliny to na początek radzę ustawić na 1,00 - 1,20 mm i przy kolejnych warkach eksperymentalnie dobierać szerszą lub węższą szczelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.