Jump to content
Sign in to follow this  
dori

Słone ciasteczka

Recommended Posts

Przepis na proste, słone ciasteczka, dla tych co lubią coś przegryźć pijąc piwo :)

250g mąki

250g białego sera

250g margaryny

1/2 łyżeczki soli

jajko do smarowania

coś do posypania - mak, sezam, kminek, sól...

Ser przecisnąć przez praskę lub zmielić, następnie zagnieść ciasto z mąki, margaryny, sera i soli. Rozwałkować na grubość około 0,5cm, wykrawać ciastka foremką lub radełkiem, posmarować rozbełtanym jajkiem i posypać czymś według uznania :) Piec w temperaturze 200°C, aż nabiorą złotego koloru :)

Smacznego!!!

Cześć.

Dori nie waż się zamieścić zdjęc dzis popołudniu!

Siedzę w pracy i nie chcę się ślinić nad klawiaturą :)

No wędliniarze na zlocie nie mogli sie nachwalić tych ciasteczek. Do tego jeszcze dobre piwko i trochę dobrych wyrobów wędliniarskich. Żyć nie umierać.

Ciasteczka wyglądają pysznie, sprawdzę w weekend jak smakują :)

Mi też się zdarzyło popełnić ciasteczka do piwa, a że nie ma sensu zamieszczać nowego tematu to opiszę je tutaj. Zrobiłem według tego przepisu:

http://www.wielkiezarcie.com/recipe682.html

Najlepsze wyszły posypane startym serem żółtym, z dodatkiem sezamu i ostrej papryki. Bardzo cienko je rozwałkowałem i piekłem aż nabrały pożądanego koloru. Dodatkowo dobrze się komponują z sosem serowym - podgrzewam gęstą śmietanę w rondelku i dodaję drobno pokrojone sery - najchętniej coś z zieloną/niebieską pleśnią

Dzieki Dori za przepis ( wygląda na tyle prosty że pownienem dać rady) bedzie przez łykend coś do piwa.

Pozdrawiam:beer:

Ciasteczka są banalnie proste :D

Ciasteczka sie udaly znakomicie, zrobilem podwojona porcje i cale szczescie bo na jutro nic by nie zostalo. Posypane makiem (dla syna) oraz kminkiem i gruba sola dla mnie (kminkowe rewelacja do piwa). Podziekowania za przepis :)