Skocz do zawartości

[Docent] Tłusty? Nie! Dymiony czwartek w Samych Kraftach!


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

DymionyCzwartekPodoba mi się ta nowa świecka tradycja. Zamiast obżerania się tłustymi pączkami mamy spotkanie z piwowarami i ich dymionymi/wędzonymi piwami. Kto uświetnił swą obecnością warszawskie Same Krafty? Wojtek Frączyk z Widawy (Porter Bałtycki Wędzony, Borsuk), Mateusz Bortel-Gogoliński z kontraktowego Kraftwerku (Leśny Dziad, Rogaty), Rafał Łopusiński z Bednar (Łowickie Smoked Pale Ale) oraz Marcin Chmielarz z kontraktowego Masona ze swoim McStoutem podrasowanym dodatkiem herbaty Lapsang Suochong. Wpadł też przechodzący z tragarzami Jacek Materski z Artezana i słusznie, bo na kranach lał się Smoked Pacific :) Ja swój wybór ograniczyłem do Leśnego Dziada, Rogatego oraz Borsuka. Ten pierwszy okazał się bardzo pijalny, z przyjemną chmielową rześkością, która jak się okazało pochodzi od niemieckiego Hallertauer Tradition. Dla mnie piwo wieczoru. Fanom chili natomiast polecam Rogatego, to akurat nie tyle wędzone co chocolate chili milk stout. Laktoza, czekolada i pełnia smaku były tu na umiarkowanym poziomie, a ton temu piwu nadawała rzeczona pikantność. Bardzo przyjemny okazał się Borsuk – optymalnie zbalansowany między wyrazistą wędzonką a gorzką czekoladą. A na deser otrzymaliśmy od Marcina po filiżance herbaty Lapsang Suchong. Ah, ten aromat podkładów kolejowych i torowiska w letni upalny dzień, kojarzący się z wakacjami…

PS. Rada dla Mateusza: następnym razem zostaw swój mały czołg pod murami Starówki bo wjazd nim pod samą Kolumnę Zygmunta zawsze będzie podejrzany i słusznie ukarany ;)

Przywędzona tablicaWojtek, Mason i MateuszL1480959Łowickie Smoked Pale AleL1480961L1480978L1480979L1480982Dobra obstawaRogatyL1480993Leśny DziadL1480999Jest i Hasintus i piwowar uruchamianego browaru w ŻyrardowieMichał mówi: Bez obaw, PDSL odrodzi się w podziemiach Foksal!L1490019Marcin - sprawca całego tego zamieszaniaLapsang!b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.