Skocz do zawartości

20.06.2015 - VI Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, że to samo piwo wysłaliśmy na konkursy do Częstochowy i Witnicy - u Was zajęliśmy 11 miejsce, a na II Lubuskim Konkursie Piw Domowych nie zakwalifikowaliśmy się nawet do finału.  :cool: Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wysokiego miejsca u Was, bo to dopiero nasz drugi konkurs w karierze (po sukcesie z trzecim miejscem w kategorii BPA na VI TZPD w Toruniu).  :D Dziękujemy za zabawę i widzimy się za rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że to samo piwo wysłaliśmy na konkursy do Częstochowy i Witnicy - u Was zajęliśmy 11 miejsce, a na II Lubuskim Konkursie Piw Domowych nie zakwalifikowaliśmy się nawet do finału.  :cool: Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wysokiego miejsca u Was, bo to dopiero nasz drugi konkurs w karierze (po sukcesie z trzecim miejscem w kategorii BPA na VI TZPD w Toruniu).  :D Dziękujemy za zabawę i widzimy się za rok!

To raczej norma. Moje APA w Witnicy się nie zakwalifikowało a w Częstochowie 4 miejsce branżowe i 2 konsumenckie ;)

 

Jak ostatnio rozmawiałem z piwowarem domowym i właścicielem sklepu dla piwowarów : "póki maszyny nie będą oceniać to takie rzeczy zawsze będą mieć miejsce". Dla mnie piwowarstwo jest bardzo ważne, ale konkursy to forma zabawy no i fajnie ewentualnie mieć pamiątki. O tym niech jednak pomyślą organizatorzy, bo w 2014 były jeszcze takie konkursy gdzie dyplom za pudło to zbyt wielkie oczekiwanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że to samo piwo wysłaliśmy na konkursy do Częstochowy i Witnicy - u Was zajęliśmy 11 miejsce, a na II Lubuskim Konkursie Piw Domowych nie zakwalifikowaliśmy się nawet do finału.  :cool: Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wysokiego miejsca u Was, bo to dopiero nasz drugi konkurs w karierze (po sukcesie z trzecim miejscem w kategorii BPA na VI TZPD w Toruniu).  :D Dziękujemy za zabawę i widzimy się za rok!

To akurat całkiem zrozumiałe. Eliminacje są skonstruowane w ten sposób, że piwa w finale, ale te z końcówki, oraz te lepsze z eliminacji, które się do finału nie dostały rozgranicza tylko szczęście (kolejność podania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowie to tylko ludzie mogą mieć lepszy lub gorszy dzień. Ja mógłbym podać wiele przykładów, gdzie moje piwo było oceniane w ciągu tygodnia, w różny sposób.

Traktujmy to jako zabawę, a kto ma szczęście częściej wygra. Tylko, że szczęściu trzeba pomóc dobrym piwem.

Po tym konkursie mogę powiedzieć, że mam go zaliczony, ale w przyszłym roku też wyślę jak będą kategorie w moim guście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim uczestnikom, których piwa nie przeszły progu eliminacyjnego, przesłaliśmy właśnie wiadomość z tą informacja e-mail.

Skany arkuszy eliminacyjnych prześlemy niebawem w kolejnej wiadomości.

 

W poniedziałek wszyscy uczestnicy otrzymają info o tym w jaki sposób będzie lub nie będzie dostarczona im koszulka konkursowa.

Wynika to z bardzo dużej frekwencji jak i z ograniczonej ilości koszulek jakie w tym roku ufundował sponsor - browar Wąsosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie eliminacji i ilości zgłoszeń - tutaj staranność organizatorów i sędziów eliminacyjnym jest tak samo ważna, jak przy ocenach finałowych, po prostu przy większej frekwencji trzeba się odpowiednio do tego przygotować.

 

I tutaj podziękowanie dla pozostałych kolegów z Bractwa Piwnego za czynny udział i profesjonalną organizację eliminacji :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Bractwo Piwne ma zaszczyt zaprosić za premierę Piwa Bożonarodzeniowego z Browaru Wąsosz.
Piwo Świąteczne uwarzone zostało według receptury Krzysztofa Czechanowskiego "Undeath".  Uzyskało ono najwyższą ilość punktów w

VI Częstochowskim Konkursie Piw Domowych Bractwa Piwnego.

Premiera odbędzie się 4 grudnia w Piwiarni Częstochowa al.NMP 31 o godzinie 20.
Spodziewamy się przybycia autora receptury i przedstawicieli Browaru Wąsosz.

https://www.facebook.com/bractwopiwneczestochowa/?ref=stream

Serdzecznie Zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.