Skocz do zawartości

Jak uwarzyc bałtyckiego portera używając brytyjskich słodów.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie słody i jakie proporcje byście mi polecili jakbym chciał skopiować portera użycjac słodów pale ale, krystal, czekoladowych palonego jęczmienia,black,słodu amber, ewentualnie może bym dostał słod wiedeński albo monachijski i jeśli w ogóle będę mial farta to jakis słod cara- i pilzeński będę mógł kupić.

Ponadto mam troche chmieli do wyboru i chce to fermentować gestwa california lager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto mam troche chmieli do wyboru i chce to fermentować gestwa california lager.

Co do zasypu się nie wypowiadam, bo nie chce mi się analizować. Weź jakiś przepis medalowy podmień pilzneński-pale ale, carahell,karmelowy Strzegom-crystal, troszkę blacka zamiast Carafy i będzie git.

 

Za to czepiłbym się drożdży. Nie warzyłem nic na Californianach, ale wydają mi się ostatnimi drożdżami dobrymi do porteru. Może jednak W34/70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto mam troche chmieli do wyboru i chce to fermentować gestwa california lager.

Co do zasypu się nie wypowiadam' date=' bo nie chce mi się analizować. Weź jakiś przepis medalowy podmień pilzneński-pale ale, carahell,karmelowy Strzegom-crystal, troszkę blacka zamiast Carafy i będzie git.

 

Za to czepiłbym się drożdży. Nie warzyłem nic na Californianach, ale wydają mi się ostatnimi drożdżami dobrymi do porteru. Może jednak W34/70?[/quote']

Na stronie producenta drożdży wisi , że szczep jest zalecany do Baltic Portera. A tak naprawdę , drożdże fermentują czysto a nie mam innych :) no i temperatury na korytarzu mam jeszcze pośrednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest receptura weny:

 

Słody

słód pale ale 5,0kg

Słód monachijski I 1,5kg

Słód monachijski II 1,0kg

Słód Caramunich II 1,0kg

Słód Caraaroma 0,7kg

słód Carafa III 0,2kg

Płatki jęczmienne 0,8kg.

 

Mogę nieć pale ale i monachijski. Dobre pytanie jak zastąpić caramunich, caraaroma i carafa III ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Albo oprócz carapils dać jeszcze te 0,3-0,5kg cristal. Czy też zamiast części wiedeńskiego lub pale.

Palonych słodów wg mnie wystarczy. Nawet się zastanawiam czy 0,3kg czekoladowego to nie będzie za dużo. Jaki kolor ma ten słód?

 

I kiedy planujesz dać te palone? Normalnie do zacierania czy jako np zimny ekstrakt?

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.