Jump to content
Sign in to follow this  
Makaron

Jak uwarzyc bałtyckiego portera używając brytyjskich słodów.

Recommended Posts

Jakie słody i jakie proporcje byście mi polecili jakbym chciał skopiować portera użycjac słodów pale ale, krystal, czekoladowych palonego jęczmienia,black,słodu amber, ewentualnie może bym dostał słod wiedeński albo monachijski i jeśli w ogóle będę mial farta to jakis słod cara- i pilzeński będę mógł kupić.

Ponadto mam troche chmieli do wyboru i chce to fermentować gestwa california lager.

Ponadto mam troche chmieli do wyboru i chce to fermentować gestwa california lager.

Co do zasypu się nie wypowiadam, bo nie chce mi się analizować. Weź jakiś przepis medalowy podmień pilzneński-pale ale, carahell,karmelowy Strzegom-crystal, troszkę blacka zamiast Carafy i będzie git.

Za to czepiłbym się drożdży. Nie warzyłem nic na Californianach, ale wydają mi się ostatnimi drożdżami dobrymi do porteru. Może jednak W34/70?

Co do zasypu się nie wypowiadam' date=' bo nie chce mi się analizować. Weź jakiś przepis medalowy podmień pilzneński-pale ale, carahell,karmelowy Strzegom-crystal, troszkę blacka zamiast Carafy i będzie git.

Za to czepiłbym się drożdży. Nie warzyłem nic na Californianach, ale wydają mi się ostatnimi drożdżami dobrymi do porteru. Może jednak W34/70?[/quote']

Na stronie producenta drożdży wisi , że szczep jest zalecany do Baltic Portera. A tak naprawdę , drożdże fermentują czysto a nie mam innych :) no i temperatury na korytarzu mam jeszcze pośrednie.

To jest receptura weny:

Słody

słód pale ale 5,0kg

Słód monachijski I 1,5kg

Słód monachijski II 1,0kg

Słód Caramunich II 1,0kg

Słód Caraaroma 0,7kg

słód Carafa III 0,2kg

Płatki jęczmienne 0,8kg.

Mogę nieć pale ale i monachijski. Dobre pytanie jak zastąpić caramunich, caraaroma i carafa III ? :)

Albo oprócz carapils dać jeszcze te 0,3-0,5kg cristal. Czy też zamiast części wiedeńskiego lub pale.

Palonych słodów wg mnie wystarczy. Nawet się zastanawiam czy 0,3kg czekoladowego to nie będzie za dużo. Jaki kolor ma ten słód?

I kiedy planujesz dać te palone? Normalnie do zacierania czy jako np zimny ekstrakt?

Edited by Stasiek