Skocz do zawartości

zwulkanizowane uszczelki w krachelkach


hajclander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy ktoś zna sposób na oddzielenie uszczelki od tzw porcelanki (tzw bo teraz to plastik). Niektóre uszczelki są jakieś inne- nie jest to taka klasyczna guma, są twardsze i po otwarciu "zapamiętują" kształt szyjki butelki. Czyli nie powracają do pierwotnego kształtu. Nie da się tego rozdzielić. Próbowałem rozciąć ale kończy się uszkodzeniem plastiku/porcelanki i nie nadaje się to już do niczego. Problem nie tylko w higienie ale taki odkształcone uszczelki nie trzymają ciśnienia- sprawdzone empirycznie- lekkie cyknięcie i brak piany. Nowe uszczelki można kupić, ale jak się pozbyć tych starych. Z góry dzięki za info. Na deser załaczam link z moją kapslownicą. Eeee... takie tam...

CAM003381.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie warto się bawić w wycinanie, można dość tanio kupić całe zamknięcia patentowe (biowin).

Trafiłem kiedyś w promocji po 50 gr za sztukę.

Teraz po 4,50 za 5szt. http://www.biowin.pl...butelek-5szt-��

Poszukaj może jeszcze gdzieś indziej znajdziesz taniej.

Edytowane przez Jurand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie warto się bawić w wycinanie, można dość tanio kupić całe zamknięcia patentowe (biowin).

Trafiłem kiedyś w promocji po 50 gr za sztukę.

Teraz po 4,50 za 5szt. http://www.biowin.pl...butelek-5szt-��

Poszukaj może jeszcze gdzieś indziej znajdziesz taniej.

OK. Dzięki. Ale szkoda mo niektórych porcelanek, bo mają fajne nadruki browarow i ciekawie to wygląda w skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigo, to nie są porcelanki ale gówniane plastiki z zatopionymi gumkami. Jednorazówki. Nowe krachle, niestety niektóre tak mają. Nie mam problemu dziś ale kilka butelek mam. Ponieważ można krachlowe oddać (1zecik) to jak się zaczną sypać to wymienię krachlę (na tą kulawą) i oddam :) edit: np bernard ma te zgrzane

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam kilka skrzynek takich z krachlą i wzystkie gumki są wymienne i jest porcelamka a nie plastik , czyli w takim razie trzeba dokupić

całe zamkniecia ale to już beda z plastikiem a nie porcelanką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to ja mam kilka skrzynek takich z krachlą i wzystkie gumki są wymienne i jest porcelamka a nie plastik , czyli w takim razie trzeba dokupić

całe zamkniecia ale to już beda z plastikiem a nie porcelanką

Niekoniecznie.

Możesz zakupić same gumki i sobie założyć na swoje cenne porcelanki:

http://alembik.eu/498-gumki-do-zamkniec-patentowych-male-10-szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GB:  Z twojego logina wnoszę, że tłumaczenie na nasze nie będzie konieczne:

 

-------------------

 

Return of the plop-top beer bottle - Munich Hacker Pschorr re-introduces old technology

Pages: 1 2
 

 
post-4788-1175451306.jpg

Hacker Pschorr, one of the large Munich breweries, is taking another step in its endeavor to establish a distinctive market identity: Starting April 1, 2007 it will be selling its complete range of beer products in "plop-top" bottles.

These tops consist of a ceramic top with a fitted rubber ring between the top and the bottle-neck that is held in place by a wire fixture and opened and re-closed with a wire lever. Originally patented in 1877 it was a revolutionary step towards industrial production and distribution of beer as corks or rubber stoppers were inadequate methods of resisting the pressure of the carbonic acid in the beer during transport without further stabilization with string or wire.

They were phased out in the mid-1970s due to their tendency to break in the bottle washing machines and the fact that the rubber rings would become porous, the top could flip over the bottle neck and prevent proper cleaning. The rubber rings could also absorb the aroma of any liquid or object inside the bottle and pass it on to the beer.

Hacker Pschorr has reinvented the plop-top, the revolutionary idea being to attach the rubber ring directly to the ceramic top, leaving no room for water to collect and bacteria to enter. Their decision bases mainly on the reaction they received from customers who responded positively to their Kellerbier (unfiltered Helles) and Sternweisse (Weißbier) being supplied with plop-tops. The brewery is beginning production on the new machinery on April 1, the old metal-topped bottles are being discontinued. After a transition period of approximately six weeks Hacker Pschorr expects to be supplying its distributors with the new bottles and their newly-designed crate.

 

-----------------------------

 

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o wybaczenie... :) najwyraźniej mamy tu wątek o "bieżnikowaniu opon"... :P

Edytowane przez Hans Klops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz fajne porcelanki spróbuj pomoczyć w wrzątku powinno odpuścić

Niestety muszę Hansowi wytłumaczyć sytuację. Gigo podał linka podobnego do Twojego, potem zrobił edycję. Spójrz na moją odpowiedź pod Jego postem. Rozumisz :smilies: ? Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyło nie to że nie można wymienić tych gumek więc poszedłem do browaru i wśród 6 skrzynek z butelkami z krachlą  znalazłem taką z przyklejona gumką

i jest to plastyk który udaje porcelankę i gumka przyklejona jest na zawdy .Próbowałem podgrzać opalarką i odkleić ale nic z tego ,jedynym sposobem jest

obcięcie gumki nożykiem do tapet (trzeba uważać żeby nie zrobić sobie kuku) ,oskrzybać nożykiem resztę gumy i można zakładać nowa gumę na instrument :)

Edytowane przez gigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Męczyło nie to że nie można wymienić tych gumek więc poszedłem do browaru i wśród 6 skrzynek z butelkami z krachlą  znalazłem taką z przyklejona gumką

i jest to plastyk który udaje porcelankę i gumka przyklejona jest na zawdy .Próbowałem podgrzać opalarką i odkleić ale nic z tego ,jedynym sposobem jest

obcięcie gumki nożykiem do tapet (trzeba uważać żeby nie zrobić sobie kuku) ,oskrzybać nożykiem resztę gumy i można zakładać nowa gumę na instrument :)

Nie da rady mechanicznie robić tego. zawsze sie natnie ten porcelankowy plastik. To jest jest jakoś łączone już na wtryskarkach w fabryce. Może i daloby się to rozdzielić, ale zamiast zacierać to sobie dlubalbym nozykiem. Szkoda niektorych bo maja fajne loga browarów ale chyba nie warte to zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką jedną sztukę ale  powiem ci że przy całej skrzynce takich butelek to trzeba się trochę nadłubać i może to być nie opłacalne chyba że masz dużo wolnego czasu.

Na pewno jest możliwe do wykonania ,nożyk do tapet jakiś drobny okrągły pilniczek do wyrównania nierówności i na pewno się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.