Skocz do zawartości

Fotomontaż?


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Taki fotomontaż bardzo łatwo popełnić, 2 fotografie, aparat z pełnym trybem manualnym - na pierwszej był nalany guinnes, na drugiej pale ale. Potem to już tylko magia Photoshopa albo innego programu obsługującego warstwy i jakieś maski krycia.

 

Ta druga fota, to albo HDR albo mocno obrobiony RAW - każdy, kto wkręcił się trochę w fotografie, to przez jakiś miesiąc jarał się HDR'ami :)

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, to jutro ..zerżnę sobie takie piwko.

Przypuszczam, że ciemne powinno być cieplejsze, gęstsze, mniej nagazowane?

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby ciemne było u góry, a jakie żeby zostało na dole?

EDIT:

Chyba się podjarałem tym HDR.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przez jakiś miesiąc jarał się HDR'ami :)

ja nie,dla mnie HDR wyglądają za zwyczaj okropnie,szczególnie te zrobiony w sposób automatyczny,paskudne poświaty w koło wszystkiego ,co innego delikatnie coś z cieni wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko nalewałem kiedyś guinessa z rodzimym eurolagerem i wychodziło; bawiąc się, nalewaląć po bagietce, powinno się udać bez dużej strefy zmieszanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawe zdjęcie. Nie wiem, fotomontaż czy co?

post-2947-0-60176800-1423503117_thumb.jpg

Nigdy nie słyszałeś o Black and Tan? Ostrożnie nalewasz Guinness na górę jaśniejszego piwa za pomocą specjalnej wygiętej łyżeczki. Najlepiej to działa z Guinnessem jako ciemne piwo, wydaję mi się że to z powodu azotu przez co piwo jest mniej "gęste" i łatwo pływa na wierzchu piwa jasnego. Lata temu, w czasie gdy ja tu byłem barmanem (ok 20 lat temu) :D , Black and Tan w USA to było zawsze Bass i Guinness, ale teraz modne są inne piwa w Black and Tan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, pięknie to wygląda na filmach, w rzeczywistości to nie takie proste. Lałem dokładnie ze wskazówkami, jasne, łyżeczka, ciemne, i dupa, gdzieś tu musi być haczyk. Zmieszało się i tyle.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, pięknie to wygląda na filmach, w rzeczywistości to nie takie proste. Lałem dokładnie ze wskazówkami, jasne, łyżeczka, ciemne, i dupa, gdzieś tu musi być haczyk. Zmieszało się i tyle.

 

oba mocno schłodzone i górne 10tka a dolne powiedzmy 13-14stka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.