Skocz do zawartości

Receptura NZIPA


Arielos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Mój stout stoi na cichej, a ja uznałem że już trzeba się zabrać za planowanie kolejnej warki. Jako że jestem ciekaw efektów jakie dają chmiele z Nowej Zelandii, to wymyśliłem coś takiego:

 

Warka 23L

 

Słody:

-Pale Ale Strzegom 5,4 kg

-Pszeniczny jasny Bestmalz 0,4 kg

-Carapils 0,6 kg

-Karmelowy jasny Strzegom 150 0,3 kg

 

Chmiele:

-Pacific Gem - 25g 60min

-Pacific Gem - 25g 30 min

-Waimea - 20g 10min

-Kohatu - 20g 5min

-Wai-iti i Kohatu - po 15 g na 0min

 

Chmieli kupuję po 50g, wszystko co zostanie wędruje na cichą

 

Zacieranie 60 minut w 65-66°C

 

Celuję w około 15°Blg

 

1. To moja druga warka z zacieraniem, poprzednio zacierałem stouta na słodko w 68°C, czy taka temperatura będzie dobra dla IPA?

2. Mogę albo kupić US-05, albo użyć gęstwy z S-04. Niby US-05 powinny być "czystsze" ale czy przy fermentacji w 15-17°C będzie jakaś różnica?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal lub zmniejsz ilość słodu karmelowego do 100 g. Sypnij na 15 min przed końcem gotowania 300 - 400 g zwykłego cukru. Piwko odfermentuje głębiej, uwydatni to aromaty chmielowe. Może również pokusić się o dodanie do zacieru gipsu piwowarskiego. O tym poczytaj na WIKI.

Oczywiście na chmielenie na zimno - 50 - 100 g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taniej wodzie z marketu, powinny, choć nie muszą być podane parametry. Wpisujesz je w odpowiedni kalkulator i jak znasz się na rzeczy (a ja się nie znam), to dzięki różnym dodatkom możesz stworzyć odpowiedni profil wody pod każde piwo.

Tu masz wątek, w którym w razie czego ktoś Ci powinien pomóc, ale najpierw przeczytaj wszystko co znajdziesz na temat modyfikacji wody.

http://www.piwo.org/topic/14814-woda-profile-modyfikacje-odwrocona-osmoza-itp/page__st__280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.