Skocz do zawartości

Siatka do chmielin czyli mój nowy filtr :)


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

Gotuję w emalii 35 litrów. Przelewam potem zasysając paszczą do pojemnika Jokey 38litrów (po rant), chłodzę i potem przez kranik prosto do fermentora. Nie potrzeba wirów, gazików, sitek, pieluszek, dekantacji i innych zabiegów. Jeszcze chciałbym uniknąć zasysania paszczą, wrzątek jest nieciekawy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zamiast zasysania paszczą możesz nalać kranówki/mineralki do wężyka, czystość mikrobiologiczna chyba większa. :P

Sławek, dziękuję za prosty ale genialny pomysł. Paszcza nigdy już nie będzie narażona na kontakt z wrzątkiem :) + (szkoda, że nie mogę dać 10 bo zasłużyłeś)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak masz małe dziecko, to pewnie masz i takie bardzo długie i wąskie strzykawki do podawania leków. Ja taką wkładam w wężyk, zasysam, łamię wężyk, zębami wyciągam strzykawkę i dalej to już chyba jasne. Zero kontaktu paszczy z cieczą i wężykiem. Taki ustnik :)

Zdjęcie:
SAM_3156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hmm... Kiedyś, na samym początku zanurzałem cały wężyk poza końcowymi 10-cioma cm-trami, zatykałem wylot palcem i zdecydowanie lecz nie za gwaltownie wyciągałem go do pustego baniaka uważając by koniec ssący nie wyskoczył i puszczłem palec. Resztą zajmowała się grawitacja... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Druciak wrócił do swojego zastosowania a w jego miejsce zastosowałem siatkę z kwasówki 300 micro. Wygląda niestety paskudnie ale nie design jest ważny lecz działanie. Działa rewelacyjnie a co najistotniejsze czyszczenie jest bezproblemowe.

 

 

post-6562-0-82178700-1456657608_thumb.jpg

 

 

 

Następnym etapem będzie poprawa chłodzenia, myślę kupić płytowy wymiennik ciepła ale na razie parę lat temu kupiona chłodniczka za 30 zetów działa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.