Skocz do zawartości

Jak podłączyć chłodnicę do kranu


MatKus

Rekomendowane odpowiedzi

Niby prosty temat, ale nie zupełnie :)

 

Otóż po kilku warkach chłodonych po prostu w fermentorze postanowiłęm zainwestować w chłodnicę. Ale zanim ja kupię/zrobię, muszę rozwiązać problem podpięcia tego do kranu.

 

Kran przy zlewozmywaku nie ma żadnego gwintu ani nic podobnego, jest to bateria "w całości", wmontowana w ścianę, więc wymieniać baterii nie będę.

 

Stąd pomysł, że pewnie trzeba by coś zakładać na koniec kranu, ale tu pytanie, jak to potem mocować/odczepiać. Muszę skorzystać z ciśnienia w kranie, żeby pchnąć wodę do chłodnicy, bo góra chłodnicy/garnka jest powyżej poziomu kranu, a stan kręgosłupa nie pozwala mi nosić garnka z brzeczką do łazienki.

 

Czy ktoś ma pomysł, jak to podpiąć do kranu tak, żeby za wiele nie na rozlewać i nie wymieniać baterii z kranem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej iść do chińskiego marketu kupić perlator za 5.50 taki z wężykiem obciąć końcówkę gdzie wylewa się woda

a do wężyka przyklicić swój wężyk od chłodnicy

cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigo, MatKus napisał, że nie ma gwintu. Sugeruję kupić odp ilość węża i podpiąć pod zawór np od pralki lub jw na fotkach Udo. Przykład: oryginalny kranik z kociołka Lidl jest stożkowaty i go zamieniłem na zwykły prosty, opaska załatwiła temat, wcześniej zsuwał mi się wężyk (ryzyko paparzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hydraulikasklep.pl/towar/z250-ferro-zawor-grzybkowy-czerpalny/

Jak masz baterię na ścianie, to montujesz coś takiego pod baterię (trójnik z zaworem na zimną, dystans na ciepłą). Masz dodatkowe wyjście na wodę zimną do chłodnicy, a kran może być równocześnie używany do czegoś innego.

Ja mam na stałe podłączenie do zmywarki, zamiennie z chłodnicą.

Bateria odstaje dodatkowe 5-6 cm od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hydraulik...kowy-czerpalny/

Jak masz baterię na ścianie, to montujesz coś takiego pod baterię (trójnik z zaworem na zimną, dystans na ciepłą). Masz dodatkowe wyjście na wodę zimną do chłodnicy, a kran może być równocześnie używany do czegoś innego.

Ja mam na stałe podłączenie do zmywarki, zamiennie z chłodnicą.

Bateria odstaje dodatkowe 5-6 cm od ściany.

Jak będę robił remont kuchni (2-3 lata) to na pewno sobie coś takiego sprawię.

Tak offtipic mówiąc, to jak na razie, to musiał bym kafelki zbijać, więc odpada. Inna sprawa, to że 2 lata temu kupiłem mieszkanie i co chwile mnie zaskakuje, co się da zamontować na klej, a nawet zbudować z samego kleju ;) Np. na końcu kranu jest takie sitko. W kaźdym kranie się je przykręca. W tym też, tyle, że tu oprócz przykręcenia jest przyklejone. Ale to nic w porównaniu do syfonu pod prysznicem, który był wykonany w całości z kleju i kilku kawałków zupełnie nie połączonych rurek.

 

No nic, jak na razie wygląda na to, że będę musiał pociągnąć kilka metrów węża z łazienki.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hydraulik...kowy-czerpalny/

Jak masz baterię na ścianie, to montujesz coś takiego pod baterię (trójnik z zaworem na zimną, dystans na ciepłą). Masz dodatkowe wyjście na wodę zimną do chłodnicy, a kran może być równocześnie używany do czegoś innego.

Ja mam na stałe podłączenie do zmywarki, zamiennie z chłodnicą.

Bateria odstaje dodatkowe 5-6 cm od ściany.

Jak będę robił remont kuchni (2-3 lata) to na pewno sobie coś takiego sprawię.

Tak offtipic mówiąc, to jak na razie, to musiał bym kafelki zbijać, więc odpada. Inna sprawa, to że 2 lata temu kupiłem mieszkanie i co chwile mnie zaskakuje, co się da zamontować na klej, a nawet zbudować z samego kleju ;) Np. na końcu kranu jest takie sitko. W kaźdym kranie się je przykręca. W tym też, tyle, że tu oprócz przykręcenia jest przyklejone. Ale to nic w porównaniu do syfonu pod prysznicem, który był wykonany w całości z kleju i kilku kawałków zupełnie nie połączonych rurek.

 

No nic, jak na razie wygląda na to, że będę musiał pociągnąć kilka metrów węża z łazienki.

Dzięki za pomoc.

Chyba nie do końca zrozumiałeś zasadę działania :)

Właśnie na tym polega dowcip, że nic nie trzeba skuwać. Rozwiązanie jest nie do końca estetyczne ale skuteczne.

Zakręcasz główny zawór wody. Odkręcasz baterię 2 nakrętki na baterii. Nakręcasz te dwa wichajstry z linka a na to nakręcasz kran.

7 minut roboty. Mogą być potrzebne 2 dodatkowe uszczelki (albo 4 bo czasem jak odkręcisz kran to po ponownym zakręceniu mogą nie trzymać więc od razu lepiej wymienić). Potrzebny jest klucz nastawny.

U mnie to wygląda tak

post-5151-0-52468300-1423583148_thumb.jpg

post-5151-0-99315800-1423583155_thumb.jpg

post-5151-0-06732500-1423583162_thumb.jpg

post-5151-0-54072600-1423583167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozwiązałem ten problem kupując baterię kuchenną z wylewką prysznicową i wężem. (http://www.leroymerlin.pl/wyposazenie-kuchni/armatura-kuchenna/baterie-zlewozmywakowe/bateria-zlewozmywakowa-sierra-ferro,p168871,l672.html)

 

Odkręcam słuchawkę i wężyk bezpośrednio do chłodnicy.

 

Można też odkręcać w zwykłej baterii perlator (sitko) i tam za pomocą redukcji montować wężyk. Jest tylko jeden problem - w Polsce takie przejściówki to sprzedaje jedna chyba tylko firma....

Link: http://esolarm.pl/nypel-24-x-1-x-12-p-479.html?cPath=17

 

Ja niedługo i tak będę zmieniał chłodnice i tym razem muszę ją podłączyć wężykami silikonowymi, znowu kombinowanie :/

Albo ucięty perlator jak już wspomniano wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.