Skocz do zawartości

Chłodnica miedziana - HOME MADE


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Jak już wcześniej wspominałem - kompletuję sprzęt. Poniżej chłodnica własnej roboty.

 

1. Rurka miedziana 10m FI-8mm stąd http://autogaz-marke...dziana-fi8.html (taniej niż na alledrogo). Dzień po zamówieniu przybył kurier z dostawą.

 

2. Pozbycie się otuliny (skalpel daje radę na fest)

pierwsza obróbka

 

3. Zwijanie rurki. Użyłem garnka o średnicy 20cm. Rurka nie była niczym wypełniana (żadnego piasku czy innych) i formowała się dokładnie tak jak chciałem.

Nawijanie rury

 

4. Do usztywnienia chłodnicy użyłem drutu miedzianego.

5. Gotowy wyrób.

 

Chłodnica 1

Chłodnica

 

6. Na zdjęciach brakuje jeszcze węży doprowadzających wodę oraz króćca do podłączenia pod kran bo się suszą po próbie szczelności, która nomen omen przebiegła pomyślnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

A wie ktoś może jak z takiej rurki przejść na gwint 1/2 cala? Do tej pory zakładałem wężyk silikonowy 8mm, ale teraz chciałbym coś zmienić.

Szukaj czegoś takiego co się nazywa 'złącze/mufa zaciskana conex'. Uzywa sie tego w solarach. A wygląda to tak jak tutaj (oczywiście szukaj pod swoje wymiary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znalazł ktoś taką samozaciskową mufę: 8mm na 1/4'' gdzieś w ofercie?

 

Jedyne gdzie znalazłem to tutaj:

http://www.pswtradesuppliers.co.uk/pl/products.php?product=mufa-zaciskowa-conex-GW-8mmx1%7B47%7D4

 

Ale tam przesyłka jest "drogawa" w porównaniu do wartości towaru :/

Hej,

 

Ja to połączyłem wężem igielitowym a końcówkę zdobyłem rozkuwając wąż z oplotu z potrzebnym rozmiarem gwintu. Jak będę w domu to wrzucę kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi i też o tym myślałem, ale nie znalazłem wężyka z oplotem na gwincie 1/4'' - przynajmniej w okolicy.

 

Poza tym potrzebuję mieć możliwość szybkiego (łatwego) wpięcia i wypięcia wężyka, a do tego jak najmniejszego gabarytowo. Wiec jest tu potrzeba zastosowania szybkozłaczki, mam takie małe na gwincie 1/4 cala i teraz szukam jak to zgrabnie "wpiąć" na chłodnicę.

Takiego CONEXA mógł bym nawet zalutować na chłodnicy (ten pierścień zaciskający) i w niego wkręcić moją szybkozłaczkę. Było by to proste szybkie i zgrabne. I ewentualnie szybkie w demontażu w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

proponuje poszukać takich złączek
 

 

Mam właśnie tego typu złączki ale z gwintem 1/4 na drugim końcu. Złączka nałożona na rurkę chłodnicy nie uszczelnia mi się na 100 procent, więc nie do końca ufał bym takiemu połączeniu, a połączeniu (szczelności) muszę ufać w tym wypadku.

 

 

 

Wąż ogrodowy, zacisk cybantami, i szybkozłączki ogrodowe - mają podłączenie do gwintów kranów cal, pół i ćwierć.

 

Owszem. Ale nie są to złączki małe i poręczne, a o to mi chodzi jak wspomniałem.

 

 

 

Po co kombinować? 3mx3,5zl za 2 wężyki z marketu +2 opaski zaciskowe za 3zł. Nic nie przecieka więc chyba jest jak powinno.

 

Nie :) Jak pisałem wyżej powinno być to łatwo i szybko "odpinalne" Opcję z zaciskanym wężykiem na opaski przerobiłem.

Przerobiłem też już złączki od chłodzenia wodnego w kompie - wężyk zaciskany nakrętką. Pozostawiłem takie w innym miejscu a tu szukam własnie innego rozwiązania. Szybko wpiąć - nawet jedną ręką. szybko wypiąć...

 

Na dużej "chłodnicy do gara" mam zaciśnięte opaskami i jest git. Tu szukam czegoś innego właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.