Skocz do zawartości

Problem z Tasmanian Red Ale, długa i słaba refermentacja


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładaj ten filtr na koniec wężyka do przelewania, tak żeby był zanurzony w przelewanym piwie. Filtrowanie przed cichą jest aż tak konieczne? po prostu postaraj się nie zassać wężykiem dużo syfu.

 

Przy kolejnej warce, kiedy dotarło do mnie że napowietrzam brzeczkę, zacząłem tak robić jak sugerujesz.

Nie uważam aby było to konieczne. Chciałem tylko sprawdzić czy jestem w stanie przygotować klarowne piwo.

Później doczytałem na ten temat i już mi na tym nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry do wody też sa z jakiegoś włókna, na RO np. wstepny jest 5u pozniej weglowy a pozniej 1u i dopiero osmoza.

 

Oczywiście, że są, ale tutaj jest wspomniane o materiałowym czyli taki, jak na zdjęciu powyżej.

 

Poza tym kto używa do filtracji piwa filtrów takich, jak są w osmozie czyli wspomnianych przez Ciebie 5u czy też 1u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko sprawdzić czy jestem w stanie przygotować klarowne piwo.

Jesteś w stanie, ale nie musisz natleniać przy tym piwa ;) Odfiltrować trzeba głównie chmieliny, po warzeniu, ale ja tego nie robię, i po chmieleniu na zimno (tu już wskazane, bo chmiel w butelkach powoduje gushing).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko sprawdzić czy jestem w stanie przygotować klarowne piwo.

Jesteś w stanie, ale nie musisz natleniać przy tym piwa ;) Odfiltrować trzeba głównie chmieliny, po warzeniu, ale ja tego nie robię, i po chmieleniu na zimno (tu już wskazane, bo chmiel w butelkach powoduje gushing).

 

Właśnie otrzymałem odpowiedź na problemy z pierwszą warką.

Piwo było dobre ale pływały w nim resztki chmielu. Szybko się nagazowało i piana była bardzo dobra.

Niestety piwo równie szybko traciło na smaku i przy otwarciu po trzech tygodniach refermentacji, pojawiał się mały a z czasem większy gushing :(

Między innymi dlatego zacząłem filtrować brzeczkę.

Edytowane przez Aleksander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry do wody też sa z jakiegoś włókna, na RO np. wstepny jest 5u pozniej weglowy a pozniej 1u i dopiero osmoza.

 

Oczywiście, że są, ale tutaj jest wspomniane o materiałowym czyli taki, jak na zdjęciu powyżej.

 

Poza tym kto używa do filtracji piwa filtrów takich, jak są w osmozie czyli wspomnianych przez Ciebie 5u czy też 1u ?

Hamerykańcy :D

 

 

i tu

 

 

Jakie są wasze sugestie ?

Zostawić tak jak jest i czekać kolejne miesiące aż się nagazuje i pojawi się normalna piana ?

 

Ja bym kolego poczekał, kiedyś mocno sklarowałem to gaz był odpowiedni po 2 miesiącach, ale wtedy używałem żelatyny i robiłem crash cooling.

Edytowane przez Marcin K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.