Jump to content
moon

Rurki silikonowe

Recommended Posts

Zamawiamy rurki silikonowe 12/20

12 (1,2 mm ??) to chyba grubość ścianek/powłoki - jak tak, wydaje się dobra.

Mam w pamięci narzekania znajomego piwowara, który zakupił silikonowe wężyki bardzo cienkościenne, które zasysały się przy przelewaniu.

Z tego co wiem to chłopaki zamawiają właśnie grubościenne rurki, w wątku chyba o hermsie o tym jest napisane. 12 to średnica wewnętrzna a 20 zewnętrzna, czyli rurka ma 4 mm grubości, i się tak nie załamuje przy przelewaniu gorącego.

12 to średnica wewnętrzna a 20 zewnętrzna

Pewnie tak i mój wpis poprzedni bez sensu... Choć 4 mm grubości ścianki/powłoki to trochę dużo... - pewnie i stosowane.

... chciałem tylko przestrzec przed cienkościennymi silikonami.

A tak poważnie to jednak polecam wąż silikonowy 15/23. Sam taki stosuję. Dlaczego średnica wewnętrzna 15 mm? Bo ładnie się wkręca na gwint zewn. 1/2". 12 mm raczej na gwint 1/2" będzie ciężko wkręcić. To już lepiej 13 mm. Jeżeli stosujecie szybkozłączki camlock to zapomnijcie o typie C. Camlocki tylko w parze typ B i F.

Bla , bla byle się zareklamować . Zaraz Ci się dostanie .
Kolego daruj sobie takie wypowiedzi.

EDIT:

Jaka jest różnica między szybkozłączką żeńską camlock typ b i c pokazują poniższe zdjęcia.

post-6938-0-10655700-1422946538_thumb.jpg post-6938-0-75473100-1422946538_thumb.jpg

Jeżeli węże mają służyć do połączeń rozłącznych między garami to dobrze jest do "okucia" dodać kolanko. Kolanko razem ze złączką oprócz tego, że dobrze leży w dłoni (ułatwia to założenie camlocka jedną ręką), również zapobiega nagłemu załamaniu się węża przy przejściu z poziomu w pion.

post-6938-0-96670900-1422946588_thumb.jpg post-6938-0-95074000-1422946606_thumb.jpg

Edited by PiwoLab

Bla , bla byle się zareklamować . Zaraz Ci się dostanie .

Ja tez nie rozumiem o co Ci chodzi. Robimy grupowe zamówienie w sklepie artsil.pl ponieważ minimalne zamówienie to 20 m. Zanim coś napiszesz to się pierwsze zastanów.

MIchał

Zamawiamy rurki silikonowe 12/20 cena 14,10 netto plus przesyłka.

Ktoś zainteresowany?

Michał, a bierzecie tylko ten rozmiar czy może też bardziej "standardowy" czyli dziesiątkę?

A to jakaś super okazja czy cuś? Bo tak widzę się koledzy zbierają z całej polszy - Warszawa, Poznań, Leszno, redystrybucja tego to kolejne koszty, mi by się ze 3 metry przydały ale nie wiem czy jest sens...

węże silikonowe

UZAPqoFl.jpg

A to jakaś super okazja czy cuś? Bo tak widzę się koledzy zbierają z całej polszy - Warszawa, Poznań, Leszno, redystrybucja tego to kolejne koszty, mi by się ze 3 metry przydały ale nie wiem czy jest sens...

To już Twoja decyzja. Przesyłka pocztą czy paczkomatem drogo nie wyjdzie. Ja nie mam gdzie kupić 8m. W tym artsil min. to 20m a w warszawskiej firmie też jest ograniczenie na ilość i drożej. Ty jak masz wybór to weź gdzie taniej.

Zbieram chętnych na zamówienie węży z artsil.com. Jacyś chętni na przewody 15/23mm oraz 20/26mm? Min. zamówienie to 20mb, sam prawdopodobnie będę potrzebował po ok. 7-8m z każdego typu.