Skocz do zawartości

Projektowanie browaru domowego.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. to trochę źle.. Bo w moim projekcie browaru fałszywe dno kłóci się z systemem opróżniania kadzi z młóta ;)

Ja wczoraj testowałem cyrkulację w HERMSie przez filtr z rurek ponacinanych, w sumie 60 cm (kwadrat 4x15), zacier spokojnie cyrkulował, ale większa powierzchnia filtracyjna na pewno byłaby dużo lepsza. Mąka miała tendencję do oblepiania rurek.

Ja też docelowo zastosuję fałszywe dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to trochę źle.. Bo w moim projekcie browaru fałszywe dno kłóci się z systemem opróżniania kadzi z młóta :)

To tylko opinie... i tak musisz zdecydować po swojemu... :)

Ja to wiem' date=' od dawna stosuję się do zasady [i']wysłuchaj każdego, zrób po swojemu[/i] :) Toteż postanowiłem na początku dać oplot, nie blokując sobie możliwości modyfikacji..

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wg wyliczeń teoretycznych podgrzanie 40l wody (wymiennik plus zacier) przy grzałce 2kW z 52st.C do 62st.C zajmie 14 minut i zużyje się 0,46kWh prądu. Brak w tym mas zbiorników i instalacji i strat - tylko woda. No i brak sprawności wymiany cieplnej.. tak na "oko" to dobije pewnie do 20minut. Za mała grzałka lub za dużo płynów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zacząć zacieranie przy temperaturze w wymienniku powyżej 90 stopni. Wówczas i czas dochodzenia do odpowiedniej temperatury w kadzi zaciernej znacznie się skraca. Zwykle nie miałem problemów z podgrzewaniem warki 42 litry z prędkością 1 stopień na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem jak to teoretycznie wygląda. Start.. stop.. ale dochodzi praktyka i wiedza tajemna..;) ale mimo wszystko 2kW to trochę mało aby tym zarządzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeno sie link nie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz przykład mocowań z browaru Zbynka

na ciepło można te nyple wkręcić.

Pytam bo może ktoś to robił i wie jakiej średnicy nypel pasuje, czy wogule da się coś dopasować.Nie chce kupować pompy ze zmywarki w ciemno a potem pompa będzie leżeć.Ponadto pompa ze zmywarki ma jeden króciec 34 mm a drugi 31mm spora różnica .

Wiem że można wkręcić Zbynek ma pompy z pralki ten typ pompy ma mniejszą średnice zewnętrzną rurek to widać na zrzucie.

 

 

snap28_3.jpg

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz przykład mocowań z browaru Zbynka

na ciepło można te nyple wkręcić.

Pytam bo może ktoś to robił i wie jakiej średnicy nypel pasuje' date=' czy wogule da się coś dopasować.Nie chce kupować pompy ze zmywarki w ciemno a potem pompa będzie leżeć.Ponadto pompa ze zmywarki ma jeden króciec 34 mm a drugi 31mm spora różnica .

Wiem że można wkręcić Zbynek ma pompy z pralki ten typ pompy ma mniejszą średnice zewnętrzną rurek to widać na zrzucie.

 

 

http://up.programosy.pl/foto/snap28_3.jpg

Wydaje mi się, że w taką pompę zbynekkk wkręcił nyple 1/2''.. ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://up.programosy.pl/foto/snap27_6.jpghttp://up.programosy.pl/foto/snap28_3.jpg

 

Zbynek ma z pralki to wkręcił nyple 1/2 jak witać w pompie ze zmywarki króćce są większe może spasują 3/4 lub trzeba będzie wytoczyć tylko gdzie znajde fachowca z tokarką.

Raczej 1"

2" = 60,3mm

1 1/2" =48,3mm

1 1/4" = 42,4mm

1" = 33,7mm

3/4" =26,9mm

1/2" =21,3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.